Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Makilica90

Prije 4 dana sam imala odnos kada je svrsio u mene,dva sata nakon toga sam popila pilulu escapelle.Medjutim,dva dana nakon toga javlja mi se bol nisko u donjem dijelu stomaka,blagi bol prilikom mokrenja a imala sam i blagu glavobolju.Da li to moze biti nus pojava od dejstva tablete ili je nesto drugo u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da su smetnje od pilule za dan poslije.

malla_11

Poštovani,

Zadnja menstruacija bila je 4.8. Ciklusi variraju svojom duzinom, nekad su oko 32-33 dana, a nekad i do 42. Menstruacije su mi redom bile 10.3., 21.4., 24.5, 3.7. i posljednja 4.8. Nezasticeni spolni odnos imala sam u noci 20./21.8. Decko nije svrsio u mene, no kako su mi bili plodni dani i sudeci po mojim neredovitim ciklusima moguca ovulacija, popila sam pilulu za dan poslije EllaOne otprilike 20 sati nakon odnosa. Zanima me jesam li ispravno postupila i postoji li velika sansa za trudnocu unatoc hitnoj kontracepciji. Hvala i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije čemu ste uzeli pilulu za dan poslije. Svakako neće doći do trudnoće.

123maja

pozdrav,
koristim trinovum vec duze vrijeme. Zadnja tbl bila je 11,8. menstruacija je bila 14,08-18,08.
Nisam nastavila piti trinovum. Jučer 24,8 bio je odnos s svrsavanjem unutra. S obrirom da ne zelim trudnoću popila sam danas ujutro 3 tbl trinovuma iz zadnjeg tjedna. ( tbl za dan poslije nisam). Dali je ipak moguća trudnoća unatoć tome ili ne. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

xxxn

Iako dosta stara tema, i dalje najaktuelnija.
Naime 26.06.2016 godine, usljed potrebe popila sam tabletu za dan poslije. Sada, desio se odnos sa zastitom, zatim u roku od sat vremena ponovo odnos ali bez zastite i decko nije svrsio, stali smo.
Plodni dani, mogucnost za trudnocu zbog uzastopnog odnosa velika.
Zanima me samo da li je ok popiti tabletu za dan posle, s obzirom da je ove godine popivena krajem šestog mjeseca, s obzirom na stetna dejstva.
Inace redovan ciklus imam.
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite je.

spenki

Pozdrav, jeli siguran seks bez zastite tokom menstruacije? Što bi se dogodilo u slučaju ejakulacije u rodnicu tokom menstruacije?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti na godišnjoj razini, neplodni su dani i neće doći do trudnoće i ako dođe do ejakulacije.

DembaS

Postovani doktore,
Proslu menstruaciju sam imala od 10-16.8. Spolni odnos sa deckom sam imala 1.9. Sto je u vrijeme ovulacije, jer su mi redovni ciklusi(28 dana), al 2 menstruacije prije su mi malo kasnile... Nakon odnosa sam uzela ellaome tabletu (oko 3hkasnije). Koristili smo kondom, koji nije spao, ali je malo skliznuo i odnos je trajao malo duze, pa sam popila zbog straha, jer smo par puta odgađali ejakulaciju.... krvarenje izazvano od tablete se nije dogodilo, ali koliko sam skuzio moze se poklopiti sa menstruacijom koja jos uvijek nije dosla?! Dakle, redovna mensteuacija kasni 3 dana, pa bih vas zamolila da me savjetujete, posto smo jos uvijek neobrazovani po tom pitanju, kao npr da tableta mozda nije djelovala posto je nastupila ovulacija... znam da je pola odgovora cekanje, al voljela bih cuti vas savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će menstruacija za koji dan. Prema opisanom niste ni trebali uzimati pilulu za dan poslije.

DembaS

Ispricavam se sto sam zaboravila navesti sljedece, al smatram to relevantnim, pa samo odlucila napisati. Dakle napuhana sam i grudi me bole 2 tjedna vec, pa ne znam je li to od tablete ili nesto drugo.... drugih simptoma nema, kao sto npr. Redovno me bole jajnici pred menstruaciju....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

DembaS

Odgovor sam pisao prije, pa je poruka kasnila zbog moderatora...
Uglavnom, jutros se pojavio smeđi iscjedak, pa me zanima je li to normalno zbog tablete ili moze znaciti nesto drugo.
Hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog pilule je.

adinax2939

Imala sam spolni odnos sa deckom prije 15tak dana, trebala sam dobiti 15.9.16, ali nisam , korristili smo zastitu, a prije toga imali smo spolni odnos ali nije ejakulirao u mene nego na helanke, ali smo ocistili i obukla sam ih, i uvijek prije odnosa udje par puta u mene (bez zastite) onda stavimo zastitu, da li je moguce da sam trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći ako niste previše subjektivni.

adinax2939

Menga mi uvijek kasni, 2,3,5, prosla mi je kasnila 10 dana, trebala sam dobiti 15.9 , a 20.9 smo imali odnos opet.. ne radi se o trudnoci?

cana24

Lijep pozdav!
Prije 10 dana počela sam piti pilule (Softinelle P). Uzimam ih svaki dan s odstupanjem +/- 2 sata. Jučer sam imala nezaštićeni odnos i jedan mali dio sperme je ostao u meni. Bojim se jer mi traju plodni dani pa sam danas uzela tabletu za dan poslje (EllaOne). Postoji li mogućnost trudnoće ili neke nuspojave s obzirom na kombinaciju i jednog i drugog?