Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

DembaS

Poštovani dr.,

Evo mene opet.... dakle, ovaj post gore vise manje sadrzi sve osim novosti. A novost je da sam danas 22. Dan menstrualnog ciklusa dobila, valjda menstruaciju. Bolovi u grudima su prestali skoro prije dva dana (al ne skroz), a trajali su od pocetka mjeseca, istovremeno me znao zaboliti trbuh međutim danas ujutro me bolilo kao kad trebam dobiti menstruaciju koju sam i dobila kasno popodne. Za sada je vise manje kao i svaki put prvog dana mjesecnice,ali me brine to sto je dosla 10 dana ranije od ocekivane... jel to moguce zbog ellaone Ili je mozda nesto drugo? Mjesečnice su mi više manje bile redovite 28-30 dana, ovo me jako iznenadilo i uplašilo.

qwww

Zadnju menstruaciju sam imala 21.09.2016. godine,13 u noc tacnije 14.10. sam imala spolni odnos bez zatite bez ejakulacije unutra,ima li potrebe uzimati pilulu za dan posle,ili su to neplodni dani i nema potrebe? S obzirom da mi ciklus traje 28. dana otprilike?

Dejan Šakoronja, dr. med.

demba s od pilule za dan poslije je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

qw ne treba pilula za dan poslije,jer nije ni bilo ejakulacije.

Suzanabg11

Evo moje situacije...imala sam nezasticeni odnos 05.10. Lek sam popila u roku od 24h. Nesto poput menstruacije sam dobila 11-og posle 5 dana i trajalo je 5 dana... krvarenje ne bilo malo slabije od obicne menstruacije. 28 dan za dobijanje mi je 22.10. Kada sam popila tabletu mislim da mi nisu bili plodni dani da je falilo 2-3 dana do plidnih ali nisam zelela reskirati. E sad to krvarenje je stalo, ali mene grudi mnogo bole... a desava se u dodji deo stomaka u predelu besike i materice. Zanima me ima li sanse da sam mozda ostala u drugom stanju i da li bi trebalo da dobijem 22 redovnu menstruaciju ili se ta preskace? Ako ima neka slicnog iskustva mnogo bi mi znacila svaka informacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno ćete menstruaciju dobiti u očekivano vrijeme ili do tjedan dana kašnjenja.

Suzanabg11

Da se nadovezem na ono moje pitanje... grudi su mi jako osetljive i bolne na dodir i to me malo brine kao i to da li ipak postoji mogucnost ili ne dal sam ostala u drugom stanju i ako sam popila... i ovo krvarenje koje sam imala da li podrazumeva da nisam trudna... izvinite jos jednom i hvala Vam puno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

To krvarenje ne znači da niste trudna. pilula za dan poslije nije stopostotna zaštita.

Suzanabg11

Ali ako nije vise bilo odnosa nakon pilule a ona je popijena u najkracem roku ona je sprecila da ne dodje do trudnoce... i onda je usledilo krvarenje to znacu da je pilula odradila s oj deo posla i da tada do trudnoce nije doslo, zar ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To što ste imali krvarenja nakon pilule za dan poslije, nije garancija da je spriječena trudnoća. Samo je sljedeća menstruacija garancija da se ne radi o trudnoći.

ivančicaca

Poštovani doktore,
pročitala sam gotovo sva pitanja i odgovore ovdje, ali i dalje imam potrebu napisati što me zanima.
Posljednju menstruaciju dobila sam 9.10., a sljedeća mi treba biti 5.11.
Jučer sam (22.10.) imala nezaštićeni spolni odnos i mislimo da je dečku malo izletilo u mene dok je vadio penis.
Ako gledamo na plodne dane, taman su mi ovih dana plodni dani a ne znam je li došlo već do ovulacije ili nije.
Jutros sam (6h nakon odnosa) popila EllaOne pilulu.

Zanima me hoće li ona imati učinka ako je do ovulacije došlo jučer ili dan prije? Ljekarnica mi je rekla "samo ti to popij", a mene sad zanima kolike su šanse da dođe do trudnoće?
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se ovulacija dogodila onda šansa postoji. No ima ona i druge učinke osim odgađanja ovulacije.

ivančicaca

Mogu li znati o kakvim se drugim učincima radi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O promjeni kvalitete sluzi u cervikalnom kanalu, učinku na sluznicu endometrija, smanjuje se motilitet jajovoda i sl
Ako ste razumijeli ...

ivančicaca

Razumijem, barem mislim da razumijem. Jutros mi se na gaćicama pojavio iscjedak srednje gustoće koji mi izgleda kao da ima sukrvice u sebi. Sad zabrijavam da je to ono implanacijsko krvarenje. Vrijedi li raditi test na trudnoću prije nego što dođe dan kada je trebala nastupiti menstruacija ili da pričekam ako bude kasnila?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tets napravite u vrijeme očekivane menstruacije.

martina 2402

Znaci menstruacija mi je zavrsila 27 il 28.10 a 29.10 sam sa deckom imala nezasticeni spolni odnos. Kada je osjeco da svrsava je poceo vaditi van i sve je bilo okolo po meni ali nismo sigurni dal je sta ostalo unutra moj decko misli da nije. Odmah drugo jutro nije ni proslo 24 sata ja sam popilaa tabletu... dali ce sve biti uredu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

ivančicaca

Poštovani.
Prošlo je 10 dana otkad sam popila pilulu Ellaone. Izazvanog krvarenja nema.
Menstruaciju bih trebala dobiti 5.11., i napravit ću tada test kako ste mi rekli.
No, zanima me je li izostanak izazvanog krvarenja znak da pilula nije djelovala ili se to krvarenje ne mora ni dogoditi?
Grudi su mi bolne na dodir, stalno sam gladna i boli me stomak u donjem dijelu pa se nadam da je to znak menstruacije, a ne trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mora se ni dogoditi krvarenje. Ovisno u kojem dijelu ciklusa ste uzeli. Vjerovatno će se to krvarenje poklopiti s menstruacijom.