Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Tanjch15

Pozdrav!

Situacija je sljedeca. Prilikom odnosa decko i ja koristimo kondome, medutim sada u petak 4.11 nam je prvi puta puknuo nakon dvije godine.. Drugi dan 5.11 sam popila EllaOne pilulu. Zadnja mjesecnica bila je 29.10-3.11, s tim da mi ciklusi traju 26-28 dana.. Postoji li mogucnost trudnoce?
Za sad nisam imala nuspojava..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Korisnik2704

Postovani,
Pijem lindynette i imala sam pauzu od 7 dana te sam zaboravila popiti prvu pilulu na vrijeme u nedjelju oko 23 sata nego sam ju popila u pon oko 13h i dalje po shemi. Imala sam odnose s deckom prije toga. Moram li se brinuti ili je sve u redu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Dadatna zaštita 7 dana.

Tanjch15

Hvala na odgovoru!

Da li sljedecu menstruaciju ocekujem u predvidenom roku ili moze kasniti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može kasniti do tjedan dana.

Haustor19

Poštovani,
zanima me trebam li uzeti pilulu za dan poslije, naime, danas tijekom spolnog odnosa nam je pukao kondom i partner je ejakulirao u mene. Inače mi je ciklus duljine 28 - 33 dana, mjesečnica mi traje 7 dana, zadnji put sam mjesečnicu imala 2. 11. do 9.11. Po mom izračunu sljedeći plodni dani bi trebali početi od 17.11. Kako da postupim ?

Hvala unaprijed, LP

ja.ja.55

Pozdrav!
S dečkom sam 9. 11. imala zastičeni odnos, ali kondom nam je prvi put u 7 mjeseci puknuo. Sve to se dogodilo oko ponoći, a ja sam ujutro što prije otišla u ljekarnu i već oko pola 8 sam popila pilulu za dan poslije Escapelle. Zadnja mjesečnica mi je počela 29.10. a završila 2.11. Ciklus mi je inače redovit, od 28 do 30 dana, ali prošli mjesec je došla već 27. dan. Postoji li šansa da je i ovaj put ovulacija nastupila ranije i da mi tableta neće djelovati? Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Haustor uzmite je.

ja.ja.55

Molim odgovor, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ja.ja.55

Ispricavam se ali niste mi odgovorili molim vas da pogledate moje pitanje

Dejan Šakoronja, dr. med.

I neću vam više odgovarati jer postavljate pitanja na više mjesta. LP.

pa_te

Situacija je ovakvaa...nemam redovite menstruacije i ciklusi su mi skroz poremeceni (unazad par mjeseci 38,29,22,41,63,36...). 13.11. sam imala odnos s deckom i kondom je skliznuo, mislim da je isurilo i jako sam uspanicena.. dakle, proslo je skoro 60 sati.. planirala sam prije sat vremena popiti Lindynette 20 ( koje imam od prije jer sam ih koristila godinu i pol zbog neredovnih ciklusa i prestala sam ih piti jer sam dobila na tezini...) 4+3 kao hitnu kontracepciju jer sam procitala da ih tako doziram..u meduveremenu sam dobila krvavi iscjedak i neznam dali da to protumacim kao pocetak mjesecnice posto neznam kad bi trebala doci, a zadnja je bila 1.10. ili da protumacim kao nesto drugo i popijem Lindinette? Unaprijed hvala!

strumpfeta_13

Poštovani doktore,

Sinoć sam oko 24 sata imala nezaštićeni spolni odnos s dečkom prilikom čega nije ejakuirao u mene. Yaz sam pila 6 godina prije toga, a ovo je drugi mjesec da ih ne pijem. Zadnja menstruacija je bila 09.11., a ona prije toga 19.10, dakle nakon 21 dana. Budući da mi po nekoj mojoj računici iduća menstruacija treba biti 30.11. (ako ciklus opet bude trajao 21 dan) odlučila sam odmah danas (u 16h) popiti ellaOne jer mi po kalendaru piše da je sutra dan ovulacije.
Jako su je zbunilo to kraće trajanje ciklusa i bila sam uvjerena da mi još nisu plodni dani.
Jesam li postupila u redu? Strah me je da ne dođe do trudnoće.

Unaprijed hvala.
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Strumfeta dobro ste postupila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pate prema opisanom ne mogu znat. Uzmite Pilule po navedenoj shemi.

Avoch

Poštovani,

16.10. sam dobila zadnju menstruaciju (uranila mi je nekih 4-5 dana, jer su mi sve prijašnje dolazile nakon 20. u mjesecu). Zadnji dan menstruacije, točnije 22.10. sam imala spolni odnos nakon kojeg sam uzela ellaOne tabletu (nakon 8h). Nikakvih nuspojava nije bilo. S današnjim danom mi menstruacija kasni 5 dana. 31.10. sam imala nezaštićene odnose u razmaku od par sati, ali nije ejakulirao u mene. Kolike su šanse za trudnoću? Hvala vam i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Uzrok kašnjenja je pilula za dan poslije.

Avoch

Poštovani,

u slučaju da sam hipotetski trudna, može li se to vidjeti na ultrazvuku nakon 3 tjedna?
Naime, bila sam u ginekologinje (nažalost ne kod svog standardnog ginekologa, već kod druge, jer sam prije dobila termin za UZ), i rekla mi je da ne vidi trudnoću (u nalazu piše - nema vidljive trudnoće u kavumu.), ali mi je kasnije prepisala tablete koje bi mi potakle menstruaciju i spomenila da ukoliko 3 dana nakon korištenja ne dođe do menstruacije, postoji mogućnost trudnoće. Zar mi stvarno nakon više od tri tjedna ne bi vidjela bar nešto na ultrazvuku?

Još jednom, hvala vam puno i srdačan pozdrav.