Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu čemu onda mene tu ispitujete. LP

Falsee

Dakle zadnju menstruaciju sam imala 22.11 ciklus mi traje 26-28 dana imala sam nezasticeni odnos 3.12 prvo je bio analni seks pa je bila 2ra partija a prije drugu partiju on je ocistio penis vodom pa je bilo pred igra "blowjob" a onda nije bio ni 30 sec unutra u vagini ,ejakulirao je nadvor bila sam u panici pa posle 19 casa popila sam norlevo dali postoji mesto za paniku poshto sam bila u plodne dane ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno prema opisanom neće doći do trudnoće, jeri nije bilo direktne ejakulacije u rodnici.

Starr

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila od 08.11 do 14.11. Imala sam nezasticeni odnos 16.11 i odma iduci dan sam popila pilulu za dan poslje(nije lroslo ni 24 sata). Menstruacija mi kasni evo vec 4 dana i pojavio mi se bas tamno smedi iscjedak. Dal je moguce da tbl nije djelovala i da sam ostala u drugom stanju? Ili je to znak da ce mozda doci menstruacija?
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znači. Dobit ćete menstruaciju prema opisanoj situaciji.

SBar

Postovani doktore,
U subotu i nedjelju sam imala djelomicno nezasticen spolni odnos sa partnerom. To je trajalo oko pola minute do minutu i nakon toga smo do kraja odnosa (do ejakulacije) koristili kondom. Za vrijeme nezasticenog odnosa on jos nije bio blizu ejakulacije ali je bio malo "vlazan" (predejakulacija?). Moj ciklus traje oko 28 dana i ovulacija je bila u petak, dan odnosno dva dana prije ovih odnosa (po mojoj procjeni, jer osjetim specificnu bol u jajniku prilikom ovulacije). Zadnja menstruacija je bila 29.12.2016.
Moram li popiti pilulu za dan poslije i je li vec kasno ako ju popijem 3 dana nakon nezasticenog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne treba.

Jelena56

Pozdrav! 16.1.(to je ujedno bio i zadnji dan menstruacije) nam se desila nezgoda s kondomom pa sam ujutro 17.1. popila Vikelu, nikakvih nuspojava nisam imala. Inače mi je ciklus poprilično redovit, i trebala sam dobiti 8. 2., međutim to se nije desilo, radila sam dva testa i oba su pokazala negativan rezultat, ali mi nije jasno iz kojeg razloga menstruacija nije još uvijek počela. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko ate nakon odnosa (koji je prema navedenom bio u neplodnim danima) uzeli Vikelu, a test na trudnoću dva puta bio negativan velika je vjerojatnost da niste trudni. Nakon uzimanja Vikele menstruacija se uobičajeno javlja u očekivano vrijeme, ali moze i kasniti nekoliko dana

pop876

Poštovani,

sinoć sam imala prvi spolni odnos, nezaštićen. Nije došlo do ejakulacije, ali je bilo tekućine prije iste. Budući da sam posljednju menstruaciju imala 29.12., odnosno u prvom mjesecu, a i ovom, uopće nisam imala, ne mogu zaključiti jesu li plodni dani ili ne.
Trebam li uzeti pilulu za dan poslije ?

Veliko hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
budući da ste imali odnos, a ne znate jesu li Vam plodni dani preporučljivo bi bilo uzeti tabletu za dan poslije. Tableta djeluje ukoliko se uzme unutar 72 sata(3 dana od odnosa)

Jasmina jas

Pozdrav do prije mj dana sam koristila pilule prestala sam 7.2 sam dobila novu menstruaciju i doktorica mi rekla da bi ovulaciju trrbala dobit kroz 10_tak dana otprilike bi mi plodni dani trebali bit od 16.2-24.2 ali nisam primjetila sluz nista osim jakih bolova u trbuhu 16.2 uglavnom imala sam odnos 25.2 ali puknuo je kondom uzela sam pilulu ellaone u roku sat i pol i sada kroz dva dana bi trebala dobit mengu ali nista ne osjecam kao da ju trebam dobit osim bolova u donjem trbuhu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
tableta EllaOne sprječava 98% trudnoća. Pričekajte još koji dan i ukoliko ne dobijete menstruaciju preporučio bih da učinite test na trudnoću

matejika1512

postovani, posljednju menstruaciju sam imala od 21.02 do 26.02. ciklus mi traje oko 34 dana. 5.3. imala sam nezastricen spolni odnos pri kojem je decko ejakulirao u mene. nakon 8 sati popila sam pilulu za dan poslije. kolika je mogucnost trudnoce te kada mogu ocekivati iducu menstruaciju? hvala

Poštovani,

Zanima me mogu li popiti tabletu Ellaone ako pijem luxetu.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nakon uzimanja EllaOne tableta od 100 žena 2 će zatrudnjeti. Menstruacija bi se trebala javiti u očekivano vrijeme, no moguće je da urani ili kasni par dana. Možete uzeti EllaOne ako uzimate Luxetu.

Thauris

Pozdrav,
Nocas (11.3.) imala sam nezasticeni spolni odnos. Oduvijek imam neredovite menstruacije i zadnja mi je bila 1.12.2016. Nedavno mi je dijagnosticiran PCOS i pripisan mi je Duphaston za izazivanje menstruacije koje trebam piti 7 dana, po dvije dnevno. Kada dobijem menstruaciju trebam vaditi krv kako bih napravila hormonsku sliku. Odnos se dogodio nakon 11 tableta, tj. 5-6 dana od pocetka uzimanja. Ostale su mi jos 3 tablete.
Zanima me trebam li popiti tabletu jutro nakon i, ako da, trebam li nastaviti sa Duphastonom i kad?
Hvala na odgovoru.

zone

postovani
imao sam odnos sa curom u noci sa 11. na 12.2 i pukao je kondom te je nakon 12 sati popila ellaone tabletu..mjesecnica joj je dosla 4.3 sa 4 dana zakasnjenja.
jucer tj. nocas smo imali odnos te je opet pukao.
posto joj je to 7-8 dan ciklusa ne bi trebali biti plodni dani ali zanima me da li mozda tableta moze poremetiti ciklus posto je pila prosli?
inace joj je ciklus oko 29 dana
prekinuli smo odnos cim smo skuzili ali predejakulata je vjerojatno bilo dosta.
sto napraviti?
hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
popijte Duphastone do kraja kako Vam je propisano. Budući da ste imali nezaštićeni odnos preporučio bih i tabletu za dan poslije (možete je uzeti do 5 dana nakon odnosa)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za zone:
tableta ellaone može poremetiti menstruacijski ciklus. Ukoliko je ponovno došlo do nezaštićenog odnosa preporučio bih ponovno tabletu za dan poslije. Razmislite o hormonalnoj kontracepciji.