Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Zabrinuti98

Pozdrav

Da li uzimanje antibaby tjedan dana nakon odnosa sprijecava trudnocu??hitnoo

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ne.

Niksiiii

Hitno...Sinoc sam zadovoljavala decka i on je svrsio a nakon otprilike sat vremena smo imali nezasticeni odnos i tada nije svrsio u mene..Zanima me jel postoji mogucnost trudnoce od toga sto je svrsio sat vremena prije odnosa i trebam li popiti pilulu? I jel mogu kupiti pilule bez recepta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teoretski postoji mogućnost trudnoće. Pilule se izdaju na recept.

Niksiiii

Pozdrav doktore..javljala sam Vam se u vezi pilula..ovakva je situacija zadnju menstruaciju sam imala od 10.3. Do 15.3. i onda sam 21.3. u plodnim danima imala nezasticen odnos te sam 23.3. popila Vikela pilulu...medjutim danas sam dobila menstruaciju koja je trebala stici tek za 12 dana (9.4.)...Imam li razloga za brigu ili je to samo zbog pilule?Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nakon uzimanja Vikele može se desiti da menstruacija kasni ili dođe ranije. Ako je menstruacija neobično oskudna ili obilna preporučam da posjetite liječnika.

Niksiiii

Pa s obzirom kako inace bude, oskudna je za prvi dan..da posjetim ginekologa kada zavrsi ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Preporučio bih Vam.

Niksiiii

Hvala Vam..mozete li mi samo reci da li iducu menstruaciju trebam racunati od danas ili od prosle? Jer je ova jako oskudna i sumnjam da ce trajati uobicajeno..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako je ovo prava menstruacija (pilula za dan poslije nije 100% zaštita od trudnoće), a to se može utvrditi samo pregledom, onda iduću menstruaciju računajte od današnje.

Niksiiii

Procitala sam negdje na internetu da se nakon te pilule od 2-5 dana pojavi krvarenje kao znak da nije doslo do trudnoce pa ne znam da li je to istina?Mozda je zbog toga tako oskudno u odnosu na uobicajenu menstruaciju

Ivo Balenović, dr. med.

Krvarenje koje se javi nakon uzimanja tablete može biti menstruacijsko, a može biti i nuspojava uzimanja tablete. Kakvo je krvarenje može se ustanoviti jedino pregledom.

Niksiiii

Mislim da je ovo nuspojava nakon tablete jer vec treci dan skoro nista ne curi..ako je to, da li onda iducu menstruaciju trebam ocekivati prema prosloj?

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju iduću očekujte prema prošloj.

dedy

postovani dr..molim za odgovor..posljednju menstruaciju sam imala 12,2,2017koju sam dobila po prvi put na 34,dana,odnos sam imala 24,03,2017 13 dan ciklusabez zastite,partner nije svrsio u mene ali smoimali vise puta odnos u toku veceri,,on je se svaki put obrisao maramicama suvim i vlaznim,tabletu ella one sam popila 36 sati od odnosa tj 15 dan ciklusa,hoceli tableta djelovati,jer neznam kad je ovaj mjesec mogla biti ovulacija,po kalendaru ovulacije je bila prosli mjesec 20 dan ciklusa a inace je 14-16 dana..lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
tableta će djelovati ako se uzme do 5 dana od odnosa. Treba znati da tableta nije 100% zaštita: od 100 žena koje su je uzele nakon nezaštićenog odnosa otprilike 2 će zatrudnjeti.

Koala25

Poštovani,
poslala sam svoj upit na forum ali nisam sigurna da li je moje pitanje objavljeno.
Radi se o piluli za dan poslje.
29.3. sam imala odnos u kojem je skliznuo kondom u panici sa 30 tog drugi dan otišla po tabletu u paketu je bila jedna doza (tako se prodaje u irskoj ) 29 do 31 sam bila u plodnim danima a 1.4. Mi je bila ovulavija po kalendaru na mobilnom telefonu .
Moj problem je da završetak zadnje mjesečnice nisam unjela točno i sad se bojim da datumi plodnih dana i ovulavije nisu točni i da tableta neće djelovati jer piše da je najbolje uzeti dva dana prije ovulavije .
Iduća mjesečnica po kalendaru je za 14 dana .
Da li ima razloga za paniku ?
Iako već 2 dana osjećam bolove kao pred menstruaciju.
Hvala Vam na brzom odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pilula za dan poslije djeluje tako da sprječava oslobađanje jajašca iz jajnika, sprječava oplodnju oslobođenog jajašca i sprječava da se oplođeno jajašce prihvati na sluznicu maternice. Znači sprječava da dođe do trudnoće iako nije 100% učinkovita.

Koala25

Poštovani,

Radi se o piluli za dan poslje.
29.3. sam imala odnos u kojem je skliznuo kondom u panici sa 30 tog drugi dan otišla po tabletu u paketu je bila jedna doza (tako se prodaje u irskoj ) 29 do 31 sam bila u plodnim danima a 1.4. Mi je bila ovulavija po kalendaru na mobilnom telefonu .
Moj problem je da završetak zadnje mjesečnice nisam unjela točno i sad se bojim da datumi plodnih dana i ovulavije nisu točni i da tableta neće djelovati jer piše da je najbolje uzeti dva dana prije ovulavije .
Da li trebam biti u brizi zbog krivog unosa datuma u kalendar kod završetka mjesečnice . Jer mi je ovulacija mogla biti i prije bojim se da tableta neće djelovati jer je važno da ne zadnji rok unosa dva dana prije ovulacija
Iduća mjesečnica po kalendaru je za 14 dana .
Da li ima razloga za paniku ?
Iako već 2 dana osjećam bolove kao pred menstruaciju.
Hvala Vam na brzom odgovoru.

Koala25

Nadovezujem se na svoje zadnje pitanje
Dobila sam odgovor o tome kako funkcionira pilula sto znam samo me zanima da li plodni dani mogu varirati posto mi mjesečnica nije redovita pa tako onda ni ovulacija ne mora biti na taj dan a i još sam k tome unjela krivi datum završetka mjesečnice .
Što to znači za djelovanje pilule ? To me zanima pošto piše da ne najbolje prije ovulacija 2 dana sto bi značilo ako mi je ovulacija bila prije pilula nema smisla ? I neće djelovati ?
Koliko prije ili kasnije može doći sljedeća menstruacija ?
I da li je dobro ipak napraviti test posto neke žene mogu biti trudne i tokom menstruacije .
Prvi puta sam koristila tabletu pa se nadam da razumijete moju brigu .
Brine me netočnost mog ciklusa . Menstruacija mi zna kasniti i po 7 dana