Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Pilula za dan poslije - Hitno


Autor Poruka

Koala25

03.04.2017. 07:25

Pilula o kojoj vam pišem u svojim pitanjima se zovu NorLevo
1.5mg jedna doza
Koliko su djelotvorne?
I zašto imam bolove kao pred menstruaciju ?
Danas posebno jake a tabletu sam uzela 30.3
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

03.04.2017. 18:10

Poštovana,
obzirom da imate neredovite menstruacije nemoguće je u ovom trenutku retrogradno odrediti kad vam je bila ovulacija. Krvarenje nastupa 14 dana nakon ovulacije, a folikularna faza (faza prije ovulacije) može biti različite duljine. Sigurni dokaz ovulacije je povišena razina progesterona u krvi i ev. ultrazvučni nalaz. Pilula koju ste uzeli sprječava ovulaciju. Uspješnost je do 85 %. Bolovi u trbuhu česta su nuspojava prilikom uzimanja NorLevo. Ukoliko vam menstruacija ne nastupi unutar 14 dana, učinite test na trudnoću.

Koala25

06.04.2017. 16:55

Kada nastupaju mučnine i umor i bolovi u trbuhu . Unutra 14 dana do iduće mjesečnice ili odmah pri uzimaju .
Danas imam mučninu neki dan sam imala bolove a tabletu sam uzela 30.3.

blondie5

06.04.2017. 23:00

Postovani,
Pijem pilule Lindynette 20, vec duze vrijeme. No dogodilo mi se da sam zaboravila popiti 2. (27.3) i 9. (3.4) tabletu sa kasnjenjem od 14h. Danas sam imala spolni odnos sa deckom i kondom je puknuo. Moglu li popiti hitnu kontracepciju? Postoji li mogucnost da ostanem trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

07.04.2017. 09:55

Poštovana, za Koala25,
simptomi koje navodite su veoma nespecifični. Oni mogu biti nuspojava uzimanja tableta (što je sada, obzirom na vrijeme koje je prošlo malo moguće), smetnji u probavnom traktu, viroze, itd... Preporučio bih da učinite ginekološki pregled da se ustanovi uzrok smetnji.

Ivo Balenović, dr. med.

07.04.2017. 09:55

Poštovana,
pošto ste kasnili sa uzimanjem tableta više od 12 sati kontracepcijski učinak je smanjen. Možete uzeti pilulu za dan poslije i pričekati krvarenje.

Koala25

08.04.2017. 09:35

Poštovani Dr.
Hvala Vam na svim Vašim odgovorima s obzirom da je to prvi puta da sam uzela tabletu i nadam se da više nikad neću jer mi je to sve stresno ovaj forum mi puno koristi .

Mislim da sa su bolovi bili vezani za menstruaciju. Dobila sam 8 dana ranije da li je to normalno i boja je vise smeđa kao smeđi iscjedak i malo bistre krvi , da li je to ok ? Bolovi su kao kod menstruacije a krvarenja gotovo i nema. Pratiti ću još . Al ako je menstruacija da li to mogu unjeti pod menstruaciju u kalendar?
Da li je to normalno za NoeLevo tablete ?
Ili kako bi bila 100 posto sigurna da napravim test bojim se trudnoće .

Koala25

08.04.2017. 09:35

Tabletu sam uzela 30.3. krvarenje je došlo 8.4.

Ivo Balenović, dr. med.

09.04.2017. 11:35

Poštovana,
prilikom uzimanja tableta za dan poslije moguće je da menstruacija nastupi ranije. Prema svemu navedenom radi se o menstruaciji. Kako bi otklonili sumnje možete učiniti test na trudnoću.

Ardin

13.04.2017. 11:15

Postovani pitanje je.Prvi dan zadnje mjesecnice je bio 29-3-2017 nezasticen spolni odnos sa muzem sam imala 12-4-2017.Slucajno je ejakulirao u mene malo.
Ellaone pilulu sam popila u roku od 8 sati.Dali je moguca trudnoca ?Jako sam zabrinuta jer vec imamo bebu od 6 mjesecu..Unaprijed se zahvaljujem...

Ivo Balenović, dr. med.

14.04.2017. 17:45

Poštovana,
od 100 žena koje su uzele EllaOne 2 će zatrudnjeti. Može se uzeti do 5 dana nakon odnosa. Učinkovitost zaštite opada vremenom proteklim od odnosa do uzimanja pilule.

Koala25

18.04.2017. 15:35

Uz dva dana polova u leđima i laganih bolova jajnika 18.4. Sam opet prokrvatila lagano smeđe i tamno crveno . O čemu se radi o menstruaciji ?
Zašto kvari dva puta ? Jel je to proces trudnoće možda .
Jučer nisam imala ni kapi krvi samo iscjedak bijeli napravila sam test 2 puta bio je negativan . Da li je možda bilo krvi u urinu pa zato .?
Brine me to duplo krvarenje

Ivo Balenović, dr. med.

19.04.2017. 10:20

Poštovanja,
nakon uzimanja tablete poremetio se hormonski status. Sadašnje krvarenje i bolovi koje navodite mogući su zbog ovulacije. Pošto je test dva puta bio negativan ne radi se o trudnoći. U urinu ne bi trebalo biti krvi, jer krvarite iz rodnice, a urin izlazi iz mokraćne cijevi.

Koala25

19.04.2017. 13:10

Hvala vam na odgovoru . Krvarenje je tjekom noći bilo obilato. Kod doktora sam naručena tek u Nedelju.
Bolove u leđima još uvjet imam .
Da li računam ovo pod menstruaciju posto mi je menstruacija trebala doći 15.4.
Došla je 7.4. Uz dva dana stanke i sad opet .
Jel se trebam brinuti zbog obilate menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

19.04.2017. 15:40

Prema svemu radi se o menstruaciji. Ne treba vas brinuti ako je nešto obilnija.

SM65

20.04.2017. 17:15

Postovani,hitno mi je potreban odgovor.
Zadnja menstruacija mi je bila 14.03-18.03.
Nakon toga sam imala odnos 24.03/30/01.04 bez sumnje za pucanjem kondoma.
Zadnji odnos mi je Bio 15.04 i nakon 10h sam popila tabletu za dan poslije.Kasni mi menstruacija sad.Ne znam da li je do tablete ili zbog odnosa prije tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

21.04.2017. 09:55

Poštovana,
preporučam da učinite test na trudnoću. Menstruacija može kasniti zbog tablete, ali moguće je da se radi o trudnoći.

ivy667

24.04.2017. 20:05

Poštovani,

zanima me ako se uzme hitna kontracepcija uz postojeću redovnu, prekida li se sa uzimanjem uobičajene do pojave menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

25.04.2017. 17:00

Poštovana,
ukoliko uzimate redovnu kontracepciju nema potrebe za hitnom, a nakon hitne kontracepcije ne uzima se više ništa do pojave krvarenja.

love2

05.07.2017. 15:55

Molim vas pomozite mi. Posljednju menstruaciju sam imala 17.6. i prije 2 dana dečko je umjesto u moj analni otvor svoj penis stavio u vaginu i nakon par sekunda povukao vani te počeo svršavati po rukama. Nisam sigurna da li je nešto od toga završilo u meni pa sam hitno nakon 1 sata popila ellaone tabletu. S obzirom da neznam točno kada sam imala menstruaciju u 5. mjesecu, ni točno tranje ciklusa, moguće da sam bila u ovulaciji. Pretpostavljam da sam imala menstruaciju negdje oko 16.5. Što još mogu učiniti osim ellaone tablete, da probam još neku uz nju? I kolike su mi šanse za trudnoću? Ne pijem kontracepcijske a nismo imali ni kondom