Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Koala25

Pilula o kojoj vam pišem u svojim pitanjima se zovu NorLevo
1.5mg jedna doza
Koliko su djelotvorne?
I zašto imam bolove kao pred menstruaciju ?
Danas posebno jake a tabletu sam uzela 30.3
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom da imate neredovite menstruacije nemoguće je u ovom trenutku retrogradno odrediti kad vam je bila ovulacija. Krvarenje nastupa 14 dana nakon ovulacije, a folikularna faza (faza prije ovulacije) može biti različite duljine. Sigurni dokaz ovulacije je povišena razina progesterona u krvi i ev. ultrazvučni nalaz. Pilula koju ste uzeli sprječava ovulaciju. Uspješnost je do 85 %. Bolovi u trbuhu česta su nuspojava prilikom uzimanja NorLevo. Ukoliko vam menstruacija ne nastupi unutar 14 dana, učinite test na trudnoću.

Koala25

Kada nastupaju mučnine i umor i bolovi u trbuhu . Unutra 14 dana do iduće mjesečnice ili odmah pri uzimaju .
Danas imam mučninu neki dan sam imala bolove a tabletu sam uzela 30.3.

blondie5

Postovani,
Pijem pilule Lindynette 20, vec duze vrijeme. No dogodilo mi se da sam zaboravila popiti 2. (27.3) i 9. (3.4) tabletu sa kasnjenjem od 14h. Danas sam imala spolni odnos sa deckom i kondom je puknuo. Moglu li popiti hitnu kontracepciju? Postoji li mogucnost da ostanem trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Koala25,
simptomi koje navodite su veoma nespecifični. Oni mogu biti nuspojava uzimanja tableta (što je sada, obzirom na vrijeme koje je prošlo malo moguće), smetnji u probavnom traktu, viroze, itd... Preporučio bih da učinite ginekološki pregled da se ustanovi uzrok smetnji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto ste kasnili sa uzimanjem tableta više od 12 sati kontracepcijski učinak je smanjen. Možete uzeti pilulu za dan poslije i pričekati krvarenje.

Koala25

Poštovani Dr.
Hvala Vam na svim Vašim odgovorima s obzirom da je to prvi puta da sam uzela tabletu i nadam se da više nikad neću jer mi je to sve stresno ovaj forum mi puno koristi .

Mislim da sa su bolovi bili vezani za menstruaciju. Dobila sam 8 dana ranije da li je to normalno i boja je vise smeđa kao smeđi iscjedak i malo bistre krvi , da li je to ok ? Bolovi su kao kod menstruacije a krvarenja gotovo i nema. Pratiti ću još . Al ako je menstruacija da li to mogu unjeti pod menstruaciju u kalendar?
Da li je to normalno za NoeLevo tablete ?
Ili kako bi bila 100 posto sigurna da napravim test bojim se trudnoće .

Koala25

Tabletu sam uzela 30.3. krvarenje je došlo 8.4.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prilikom uzimanja tableta za dan poslije moguće je da menstruacija nastupi ranije. Prema svemu navedenom radi se o menstruaciji. Kako bi otklonili sumnje možete učiniti test na trudnoću.

Ardin

Postovani pitanje je.Prvi dan zadnje mjesecnice je bio 29-3-2017 nezasticen spolni odnos sa muzem sam imala 12-4-2017.Slucajno je ejakulirao u mene malo.
Ellaone pilulu sam popila u roku od 8 sati.Dali je moguca trudnoca ?Jako sam zabrinuta jer vec imamo bebu od 6 mjesecu..Unaprijed se zahvaljujem...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
od 100 žena koje su uzele EllaOne 2 će zatrudnjeti. Može se uzeti do 5 dana nakon odnosa. Učinkovitost zaštite opada vremenom proteklim od odnosa do uzimanja pilule.

Koala25

Uz dva dana polova u leđima i laganih bolova jajnika 18.4. Sam opet prokrvatila lagano smeđe i tamno crveno . O čemu se radi o menstruaciji ?
Zašto kvari dva puta ? Jel je to proces trudnoće možda .
Jučer nisam imala ni kapi krvi samo iscjedak bijeli napravila sam test 2 puta bio je negativan . Da li je možda bilo krvi u urinu pa zato .?
Brine me to duplo krvarenje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovanja,
nakon uzimanja tablete poremetio se hormonski status. Sadašnje krvarenje i bolovi koje navodite mogući su zbog ovulacije. Pošto je test dva puta bio negativan ne radi se o trudnoći. U urinu ne bi trebalo biti krvi, jer krvarite iz rodnice, a urin izlazi iz mokraćne cijevi.

Koala25

Hvala vam na odgovoru . Krvarenje je tjekom noći bilo obilato. Kod doktora sam naručena tek u Nedelju.
Bolove u leđima još uvjet imam .
Da li računam ovo pod menstruaciju posto mi je menstruacija trebala doći 15.4.
Došla je 7.4. Uz dva dana stanke i sad opet .
Jel se trebam brinuti zbog obilate menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu radi se o menstruaciji. Ne treba vas brinuti ako je nešto obilnija.

SM65

Postovani,hitno mi je potreban odgovor.
Zadnja menstruacija mi je bila 14.03-18.03.
Nakon toga sam imala odnos 24.03/30/01.04 bez sumnje za pucanjem kondoma.
Zadnji odnos mi je Bio 15.04 i nakon 10h sam popila tabletu za dan poslije.Kasni mi menstruacija sad.Ne znam da li je do tablete ili zbog odnosa prije tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
preporučam da učinite test na trudnoću. Menstruacija može kasniti zbog tablete, ali moguće je da se radi o trudnoći.

ivy667

Poštovani,

zanima me ako se uzme hitna kontracepcija uz postojeću redovnu, prekida li se sa uzimanjem uobičajene do pojave menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko uzimate redovnu kontracepciju nema potrebe za hitnom, a nakon hitne kontracepcije ne uzima se više ništa do pojave krvarenja.

love2

Molim vas pomozite mi. Posljednju menstruaciju sam imala 17.6. i prije 2 dana dečko je umjesto u moj analni otvor svoj penis stavio u vaginu i nakon par sekunda povukao vani te počeo svršavati po rukama. Nisam sigurna da li je nešto od toga završilo u meni pa sam hitno nakon 1 sata popila ellaone tabletu. S obzirom da neznam točno kada sam imala menstruaciju u 5. mjesecu, ni točno tranje ciklusa, moguće da sam bila u ovulaciji. Pretpostavljam da sam imala menstruaciju negdje oko 16.5. Što još mogu učiniti osim ellaone tablete, da probam još neku uz nju? I kolike su mi šanse za trudnoću? Ne pijem kontracepcijske a nismo imali ni kondom