Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dovoljna je EllaOne tableta. Nije potrebna dodatna terapija. Prema navedenom i bez toga šanse za trudnoću su minimalne.

love2

Kada bih onda mogla očekivati mjesečnicu s obzirom da ellaone izaziva prijevremeno krvarenje? Da li je tableta djelovala ako nisam imala nikakvih nuspojava osim manje glavobolje?

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta je djelovala. Krvarenje bi trebalo biti u dane očekivane menstruacije, ali može nastupiti nešto ranije ili kasniti par dana.

Teica1996

Dobro jutro!
Menstruacija mi kasni otprilike 6 dana.. popila sam tabletu ellaone zato sto nismo sigurni bili... radila sam test i test je negativan.. imam male bolove u stomaku koda trebam dobiti.. pa sad ne znam jeli se trebam brinutili ili? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se ciklus malo poremetio zbog tablete.

Teica1996

Danas sam opet radila test i pokazao mi je da je negativ 2 testa sam radila.. al evo 6 dan mi kasni pa zato.. jucer me je jako glava bolila

Teica1996

Al ja sam tabletu popila odma nakon 2 sata jeli to u redu il sam trebala popit sutra dan?

Ivo Balenović, dr. med.

To je u redu. Ako su dva testa negativna, ne radi se o trudnoći.

Apdh11

Postovani,
sinoc oko sam imala nezasticeni spolni odnos s deckom. Menstruaciju sam imala od 5.7-10.7. znaci da mi je danas 12. dan ciklusa odnosno plodni dani. Decko je ulazio par puta, ali nije svrsio u mene, bar je tako rekao. Kolika je sansa da ostanem trudna i trebam li popit tabletu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Ako niste sigurni, uzmite tabletu, za svaki slučaj.

Loki_7

Poštovani, molim za pomoć.
Imala sam odnos 14.7. Odnosno 15.7. U rane sate sto je ujedno bio i predzadnji(zadnji) dan menstruacije,mjesec prije menstruacija mi se pomakla za 7dana zbog promjene klince, dečko nije ejakulirao no iako je sumnja postojala popila sam Ellaone pilulu za dan poslije. Nakon nje sam imala razne simptome koji su u roku tjedan dana prošli. Sljedeća očekivana mjesečnica je za 3 dana odnosno 11.8., boli me u donjem dijelu trbuh već nekoliko dana kao da trebam dobiti samo nekako blaže, ponekad i probadanje a grudi mi nisu natekle par dana poslije kao sto to inače bude pred menstruaciju već su samo osjetljive s jedne strane i to najviše noću a danju puno slabije skoro i ništa. Prije sam uvijek osjećala dolazak menstruacije i bili su jači bolovi no sad nekako to nije to.
Postoji li mogućnost za trudnoću?

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Loki_7

Je li moguće da je to posljedica tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je posljedica tablete, a zbog bolova u trbuhu koje navodite preporučio bi da učinite urinokulturu.

Loki_7

Koliko dugo mogu trajati bolovi u grudima ako su simptomi menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Desetak dana.

Sbob6990

Postovanje. Moze pitanje? Pretpostavimo da sam imala nezasticen odnos u veceri ovulacije. Pretpostavimo jer sam zbog iscjedka odnosno sluzi to zakljucila a ciklus mi je neredovan pa ne mogu znati tocno. 10-ti dan ciklusa spavam s deckom i pretpostavimo da je ovulacija nastupila tu vecer ili sutradan. Decko nije siguran da li je svrsio u rodnicu, kao pobjeglo mu je. Popijem ella one tabletu drugi dan nakon odnosa koji je bio 8.8. Dakle, 10.8. Sada je 9.9., niti sam dobila krvarenje iza tablete za dan poslije, niti je doslo do tzv.implementacijskog krvarenja, niti je dosla menstruacija. Uradila test, pokazao mi cudan rezultat tako da radim novi sutradan. Da li je moguce da sam ostala trudna? Jer ako ellaone odgadja ovulaciju onda sam je uzalud pila i jesam trudna, ali ako djeluje tako da ne dopusta da se oplodjena stanica zakaci za maternicu, onda jos uvijek imam sanse da dobijem mens odnosno da to izadje? Mozda su mi zato testovi cudnih rezultata? Prethodne menstruacije: 29.3, 23.4, 30.5., 9.7.,30.7. tako je, dva puta u sedmom mjesecu, nije greska. Hvala lijepo na odgovoru. Molim Vas nemojte biti skrti na rijecima

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta za dan poslije spriječeva ovulaciju, ali i implantaciju ako je došlo do oplodnje. Morate znati da zaštita nije 100%, Od 100 žena koje su je uzele 2 će zatrudnjeti. Tableta može i poremetiti menstruacijski ciklus.

Aurora borealis

Poštovana,
imala sam nezaštićeni spolni odnos u vrijeme plodnih dana (po kalendaru baš na dan ovulacije) i unutar 12 sati sam popila tabletu za dan poslije (Escapelle). Nisam imala nikakvih nuspojava osim možda umora taj dan, ali ne znam je li to bilo povezano s tim. Zadnja dva-tri dana sam dobila veliki bolni prištić ispod nosa, a i primijetila sam da sam bila malo kraća sa živcima, izgledalo mi je kao neki ekspresni i uranjeni simptom pms-a (inače me znaju boliti grudi, ovaj put toga nije bilo). Danas sam dobila menstruaciju, uranila je negdje tjedan dana, i za sada je relativno obilna već prvi dan. Je li to sve u redu, je li to normalna menstruacija i znači da mi je tableta uredno djelovala i da se ne moram više brinuti jesam li trudna, ili i dalje ne mora značiti?

Aurora borealis

Poštovani* isprike!
Mali update: danas mi je menstruacija i dalje normalno curila, ali definitivno slabije nego za uobičajeni drugi dan, a sada navečer već izgleda kao da će uskoro prestati. Što to znači, i ako mi prestane tako ranije, jel da uzmem test za trudnoću da provjerim je li sve u redu i bi li test uopće bio pouzdan sada?