Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je zbog tablete došlo do uranjene menstruacije, što znači da je tableta djelovala.

Aurora borealis

Hvala Vam na odgovoru!
A s obzirom na to da je sad ta menstruacija stala (poslala sam još jedan upit naknadno), i trajala samo dva dana, je li i to isto u redu ili da uzmem test za trudnoću za svaki slučaj te bi li taj test za sada uopće bio pouzdan?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete za svaki slučaj napraviti test, ali pričekajte još 4 do 5 dana.

Zekoo12345

Postovani,imao sam odnos s djevojkom jucer ujutro,po kalendaru joj je danas trebala doci menstruacija,svrsio sam vani no niam siguran da li u cijelosti,pa me zanima da li treba popiti tabletu za hitnu kontracepciju,molim hitan odgovor,hvala

luciddreami

Postovani
Menstruaciju sam dobila 10,7.
19,7 sam imala odnos pri kojem je partner svrsio u mene.Nakon par sati sam popila Ellaone i sljedeca menstruacija kasnila mi je 5 dana tj.9,8 je stigla.Sljedecu sam imala 6,9 tocno prema izracunu.Medutim sad mi menga kasni 3 dana(4,10 sam trebala dobit) pila sam neke antibiotike,jos dobila gljivicnu infekciju rodnice,grudi su mi bolne al nikak da ju dobijem.Jel moguce da mi je tableta poremetila ciklus,nisam imala spolne odnose od zadnjeg puta ili moguca trudnoca?Lp

Zags

Poštovani, danas sam imao spolni odnos sa djevojkom te je kondom puknuo. Nisam siguran jesam li ejakulirao u nju ili ne niti jeli pukao tek nakon ili tokom odnosa. Za svaki slučaj smo otišli u ljekarnu te smo kupili Ellaone tabletu. Popila ju je nekih sat maks. dva nakon odnosa. Pošto je imala ovulaciju prije dva dana mene zanima ima li šanse za trudnocom i ako da kolike ? U ljekarni je rekla da je imala ovulaciju ali su nam rekli da će sve biti uredu ali za svaku slučaj pitam jer ne znam što smo drugo mogli napraviti.
Hvala unaprijed !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Zekoo, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Nije potrebna tableta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za luciddream, ako nakon toga niste imali odnose trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani za zags, nema razloga za brigu. Tableta je uzeta na vrijeme.

Kineskocrvena

Poštovani,
Zadnja menstruacija bila je 21.09., inače su mi ciklusi neredoviti i osciliraju 30-40 dana. Menstruaciju ovaj mjesec još nisam dobila iako imam sve simptome da ću ju uskoro dobiti ali nikako da dođe. Jutros sam napravila test na trudnoću i bio je negativan. Na trudnoću nisam ni sumnjala. No, u subotu 28.10. sam imala nezaštićen odnos, trebam li popiti hitnu kontracepciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nemate redovite cikluse, ne može se znati kada će nastupiti ovulacija. Ukoliko se želite zaštititi od trudnoće savjetujem da ipak uzmete tabletu.

Ivan166

Postovani,

Molim pomoc oko par stvari. Curi je zadnja menstruacija zavrsila 26.10. 28.10 smo imali nezasticeni odnos ,isti dan je popila EllaOne tabletu. 3.11 smo imali rizican odnos (plodni dani) navecer u 11 sati, a ujutro 4.11 u 9 sati je popila jos jednu EllaOne tabletu. Moja pitanju su : koliko je stetno za njeno zdravlje popiti tablete u razmaku od tjedan dana? Dali je moguce i koliko da je ostala trudna izmedu odnosa i uzimanja tablete (10 sati razlike)? Ako slucajno ostane trudna nakon svega ovog postoje li sanse da djetetu nesto bude,(posljedice uzimanja tablete?)?

Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Pštovani, prema navedenom šanse za trudnoćom su minimalne. Obzirom na duplu dozu moguće su nuspojave: mučnina, glavoboja, povraćanje, poremećeni menstruacijski ciklus. Ukoliko je kojim slučajem došlo do trudnoće, tableta ne bi trebala utjecati na plod..

Katarina7

Postovani,
Poslednja menstruacija mi je bila 29.9. , imala sam rizicne odnose 8.10. i 12.10. (Kondom pukao no nije doslo do ejakulacije) ja sam za svaki slucaj popila escapellu 1h nakon prvog odnosa, i 13.10. dobila krvarenje koje je bilo dosta obilno i trajalo 5 dana. 26.10. sam radila beta hcg koji je pokazao rezultat <1 no ja jos uvek nisam dobila. Da li je ovo normalno i da li trebam ponovit test? Jos da napomenem da sam prije te menstruacije prestala piti pilule poslije 2 god.
Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da se radi o trudnoći beta bi sigurno bio pozitivan. Vjerojatno je tableta poremetila ciklus i izazvala krvarenje. Nakon prestanka kontracepcije često izostane menstruacija, ponekad i do godine dana. Ukoliko se ciklus ne izregulira unutar iduća dva mjeseca savjetujem posjet liječniku

sanah22

Poštovani,

zadnju menstruaciju imala sam 21.10.2017. i nakon toga nezasticeni odnos 1.11., unutar 24 sata popila sam tabletu ellaOne. Medutim, 6.11. prije dva dama partner i ja smo imali ponovno nezgodu. Zanima me trebam li popiti ponovno tabletu ellaone (aplikacija za pracenje menstrualnog ciklusa prilazuje kako je to dan ovulacije, vusoke sanse trudnoce)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzmite tabletu, za svaki slučaj, iako je nemoguće reći kada će kod Vas nastupiti plodni dani zbog toga što ste već uzeli jednu tabletu.

A.G.

Postovani, pokusati cu ukratko objasniti moju situaciju. 13.9. sam imala kiretazu, nakon toga krvarenje 10 dana i sve do sada nisam dobila menstruaciju. Moje menstruacije su inace vrlo neredovite zbog stresa. 1.11. sam imala nezasticeni odnos s momkom koji tvrdi da nije ejakulirao u mene (strah me predejakulata). Za svaki slucaj sam 16 sati nakon odnosa popila ellaOne tabletu, ali posto ne mogu izracunati niti plodne dane, niti ovulaciju zbog neredovite menstruacije, tako ne mogu biti sigurna da je tableta djelovala. Jucer i danas osjetim blagu bol u donjem djelu trbuha, a jucer sam imala i blago povisenu temperaturu (37.1). Danas sam primjetila i bijeli trag na donjem rublju, ali takav trag sam primjetila i prije 9 dana. Zanima me kako bi Vi protumacili ovu situaciju. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je točno reći o čemu se radi, i zato savjetujem ultrazvučni pregled i hormonsku analizu da se vidi zbog čega su menstruacije neredovite. Bol i blago povišena temperatura ukazuju na moguću ovulaciju.

sanah22

"08.11.2017. 15:25

Poštovani,

zadnju menstruaciju imala sam 21.10.2017. i nakon toga nezasticeni odnos 1.11., unutar 24 sata popila sam tabletu ellaOne. Medutim, 6.11. prije dva dama partner i ja smo imali ponovno nezgodu. Zanima me trebam li popiti ponovno tabletu ellaone (aplikacija za pracenje menstrualnog ciklusa prilazuje kako je to dan ovulacije, vusoke sanse trudnoce)?"

Kao sto ste mi savjetovali uzela sam drzgu tabletu, nakon nekoliko sati pojavili su mi se bolovi u jajnicima i ledima. Mogu li 2 tavlete u kratkom vremenskom roku izazvati neke probleme? Da li je normalna pojava bolova?