Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Panicarkanakvadrat

Poštovani!

Znači da tableta neće štetno djelovati na dojenče?

Ivo Balenović, dr. med.

Neće

talicna

Postovani,

Pijem Diana 35 vec neko vreme zbog jajnika. Preskocila sam 14. Ili 15. pilulicu po redu i nikada je nisam ni popila vec sam samo sledeci dan nastavila da pijem po redovnoj semi (tek sam tada primetila da nisam uzela dan pre). Nisam imala odnose pre ali sam imala odnos nakon 5 dana od zaboravljene pilule(nije ejakulirao u mene). Sutra bi trebalo da pocnem sa pauzom od 7 dana. Da li imam razloga za brigu?

mih

Postovani,posljednju menstrucaiju sam imala 16.11,a nezasticen odnos danas 4.12 ,partner je svrsio u mene,da li imam potrebe za pilulu za dan poslje,nisam sigurna da li sam u plodnim danima,inace mi ciklusi traju od 28 do max 34 dana.unaprijed hvala.lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za talicna, nema razloga za brigu. Nište se neće dogoditi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mih, obzirom na trajanje Vaših ciklusa moguće da ste u plodnim danima. Uzmite tabletu za dan poslije.

mih

Postovani,nezasticeni spolni odnos sam imala 26.12 i partner je svrsio u mene, posljednju menstruaciju sam imala 15.12,odmah sam popila pilulu za dan poslije,zanima me imam li razloga za brigu.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste učinili. Nema razloga za brigu.

mih

Postovani,hvala na odgovoru,zanima me kako cu sad znati kad su mi ovaj mjesec plodni dani, ciklusi mi traju od 29-32 dana,ovisi kako koji mjesec.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, plodni dani se računaju od 3 dana prije ovulacije do tri dana nakon ovulacije. Ovulacija se događa 14 dana prije menstruacije. Dakle u 28 dnevnom ciklusu ovulacija je 14. dana, a plodni su dani od 11. do 17. dana ciklusa. U 32-dnevnom ciklusu ovulacija nastupa 18. dana, a plodni dani su od 15. do 21. dana ciklusa.

mih

Postovani,hvala vam na odgovoru no zanima me ako sam pilulu za dan poslije popila 12. dan ciklusa,kako cu znati kad su mi plodni dani ovaj mjesec,koliko se odgodi ovulacija s pilulom,te kad ona nastupa nakon te pilule.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ovulacija se odgađa oko 5 dana.

candra

Postovani, poslednju menstruaciju imala sam 10.12. dok sam nezasticen odnos imala 30.12 nakon cega je decko ejakulirao po zidu vagine, ne unutar. Kroz 10h popila sam Escapella tabletu radi sigurnosti. Trebala sam da dobijem 07.01. ali do menstruacije jos uvek nije doslo niti je bilo krvarenja nakon popijene tablete. Da li je to uobicajna pojava i ima li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se menstruacija poremetila zbog tablete.

Domi689

Poštovani, imali smo odnos 27.12. Kondom je bio puknuo pa sam curi kupio ellaone tableticu za svaku sigurnost, koju je popila 28.12 oko 15:00h. Mengu je trebala dobiti 7.1. ali još nije dobila, bolila ju je glava, stomak a sad je bole i leđa. Nije imala ono krvarenje unutar 5 dana od popijene tablete, vidim po forumu da netko dobije uranjeno mengu a netko ne, pa me zanima jesu li ti bolovi uzrokovani od tablete i zanima me da li menga kasni zbog tablete ellaone? Hvala.

Teri12

Postovani,nezasticeni spolni odnos sam imala 01.01.2018, zadnja menstruacija je bila 23.12.2017 ,a zavrsila je 29.12.2017.Partner nije ejakulirao u meni,ali smo imali vise puta odnos sa pauze od 20+ minuta.Popila sam tabletu(norlevo-levonorgestrel1.5mg) 16h nakov prvog odnosa.Krvarila sam 08.01.2018, 2 tjedna ranije.Mogucnost za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je menstruacija nastupila ranije zbog tablete. Nema razloga za brigu.

Balic33

Poštovani,

djevojka i ja smo imali spolni odnos najvjerojatnije na dan ovulacije i kondom je pukao, u roku sat vremena kupili smo ellaone tabletu. Međutim nakon 24 sata imali smo jos jedan spolni odnos i najvjerojatnije nije bilo nicega ali smo i dalje zabrinuti te nas zanimaju vjerojatnosti hoce li se nesto dogodit.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, od 100 žena koje uzmu EllaOne tabletu nakon odnosa 2 će zatrudnijeti. Dakle, zaštita je visoka, ali nije 100%

tinajosipa

Postovani,
Abortus sam imala 28.12.,doktor koji je obavio zahvat privatno mi je prepisao yaz bez da mi je napravio pretrage pod objasnjenjem da ne treba,jer yaz imam malo hormona I da dodem 4 mjeseca nakon pocetka uzimanja,pa da vidimo da li je sve u redu,pa sam ja otisla kod moje doktorice I sad cekamo nalaze.U meduvremenu sam imala odnose s deckom bez zastite,pa sam uzela escapelle(taman su mi bili plodni dani),jer on nije bio siguran da li je ejakuirao ili ne dana,menstruaciju bi trebala dobiti 6.1.;
Naime mene zanima da li kad nastupi krvarenje mogu uzeti pilule koje mi doktorica prepise odmah ili moram cekati iducu menstruaciju.