Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana što mogućnost trudnoće svodi na minimum. Ukoliko želite 100% sigurnost uzmite tabletu za dan poslije.

sanah22

Poštovani zadnja mensturacija je nastupila 25.2. i trajala do 2.3., prema aplikaciji iducu bi trebala dobiti 27.3. i plodni dani su od 8-14.3.. Jucer (7.3.) sam imala kritican odnos, da li je potrebno popiti tabletu ellaone za hitnu kontracepciju ili ipak nije potrebno?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uzmete tabletu.

sandra66

Postovani,
U poslednjih par meseci menstruacija mi je neredovna.
29.09 ; 16.11 ; 30.12 ; 20.2 iz ne znam kojih razloga. Imam 20 godina.
Naime, sinoc oko ponoci (18.3) sam imala nezasticen odnos uz ejakulaciju unutra. Odmah ujutru, odnosno pre pola sata sam popila pilulu za dan posle escapella, sto znaci da nije proslo ni 12h od odnosa. Recite mi molim Vas, koja je mogucnost da zatrudnim buduci da zbog ovih neredovnih menstruacija ne mogu vise ni da odredim kad su mi plodni dani, a kad ne.
Unapred zahvalna happy

fingersalad88

Poštovani,

jucer sam imala spolni odnos u kojem je kondom puknuo..Prilikom prvog odnosa sve je bilo u redu s kondomom..nakon prvog odnosa smo imali pauzu od par minuta i onda opet poceli. Decko je stavio kondom ali je on puknuo, odmah smo shvatili i uzeli novi. Medutim, nas brine to sto je puknuo a on se nije bas predobro ocistio nakon prvog odnosa. Treba li uzeti pilulu za dan poslije? Ciklusi su mi uglavnom izmedu 26 i 30 dana, zadnja dva mjeseca blize 30. Jucer je bio 17. dan ciklusa, dakle noć izmedu 17. i 18. dana ciklusa.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana fingersalad88, za svaki slučaj uzmite pilulu.

im1222

Molim Vas za pomoc, suprug i ja smo imali zasticeni odnos kondomom u petak 16.03.Tada je bio dan ovulacije, on je svrsio vani i do tada je bilo sve u redu.
Nakon toga sam ja dirala kondom dok je jos bio na njemu izvana, ali nisam sigurna da li sam ga dodirnula i pri dnu gdje bi vec moglo biti sperme. Nakon toga sam otisla u wc
i zaboravila oprati ruke, gurnula sam prst u rodnicu ne bi li vidjela da li ima sluzi.Znima me da li sam mogla prenijeti prstom koji je bio suh, spermije u rodnicu i da li je moguca oplodnja na taj način. Molim vas da mi odgovorite da li je potrebno popiti tabletu za dan poslije.Uhvatila me je panika jer ne zelim ostati trudna. Puno hvala na Vasem vremenu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne možete ostati trudna. Premala je količina spermija, ukoliko se već nisu svi posušili.

sandra66

Postovani, molila bih Vas za odgovor 3 posta iznad. Hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sandra66, dobro ste postupili. Ukoliko su bili plodni dani (što je kod Vas nemoguće odrediti) tableta će spriječiti oplodnju. Ipak, zaštita nije 100%. Od 100 žena koje uzmu tabletu za dan poslije 2 će ostati trudne.

fingersalad88

Poštovani,

poslušala sam Vas i popila tabletu Ellaone u manje od 24h nakon odnosa. Mogu li sada mirno spavati ili jos uvijek imam razloga za brigu? Kada mogu napraviti test na trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete biti mirni.

Gbirti52

Postovani
zanima me postoji li mogucnost trudnoce ako pijem 3 mjeseca kontracepcijske tablete i jucer sam popila tabletu dva sata kasnije a imala sam spolni odnos bez ejakulacije.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Učinkovitost kontracepcije se smanjuje tek ako se s tabletom zakasni više od 12 sati.

luda13mala

Poštovani 26.02 sam imala zadnju menstruaciju a 01.02 sam prestala sa uzimanjem pilula.09.03 sam uzela pilulu loggest iako je sve bilo na vrijeme.Za svaki slučaj sam uzela.Zanima me da li je normalno da kasni sad menstruacija jer imam sve simptome kao da ću dobiti.A prošlo je više od mjesec dana od zadnje. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula menstruacija može izostati, ponekad i nekoliko mjeseci. Ukoliko ne nastupi unutar dva mjeseca morate se javiti liječniku.

fingersalad88

Poštovani,
već sam Vam pisala ali da podsjetim; odnos 17. dan ciklusa, kondom puknuo bez ejakulacije unutra (ali je bio drugi odnos), u roku od 24h popila Ellaone pilulu. E sada, moja menstruacija i dalje nije dosla (iako vec 10-tak dana imam bolne grudi, par pristica mi se pojavilo na licu sto su dosta tipicni simptomi pms-), ali ja se i dalje brinem. Radila sam test na trudnocu 26.,28. i 29. dan ciklusa i sva tri su negativna..ne znam jesam li ih prerano radila ili se ne moram brinuti?

Lijepi pozdrav!

luciddreami

Postovani.Je li nuzno dobiti izazvano krvarenje nakon Escapelle?Citala sam od 7-10 dana.Zadnju menstruaciju sam dobila 8.3,a pilulu popila 21.3.,inace ciklusi mi variraju od 27-33 dana.Evo 9.dan je ali jos nisam prokrvarila,iako su me jucer boljeli jajnici.Jel moguce da prokrvarim u vrijeme menstruacije,da se bas tad poklopi ili cu mozda do sutra?Hvala puno i sretan Uskrs.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne morete brinuti. Menstruacija kasni zbog tablete. Obzirom na vrijeme kada su napravljeni, testovi bi bili pozitivni da se slučajno radi o trudnoći

luciddreami

Oprostite ako mozete da odgovorite na post gore i da nadodam da nije bilo tog krvarenja.Hvala