Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

cirvas11

Oprostite na smetnji, ali zanima me sto onda napraviti ako pukne kondom ako vec kazete da nije potrebno uzimati pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrtimo se u krug.lp.

mialena

pozdrav...imam Mirenu mjesec dana i danas sam imala spolni odnos pri cemu je doslo do unutarnjeg snosaja...dali trebam popiti piliulu za dan poslije,,,,menstruacija MI JE zadnja dosla 31.12....i nije mi redovita

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

goggy88os

Poštovani doktore!
Molio bih Vas da mojoj djevojci i meni pomognete oko odabira najbolje kontracepcije (osim kondoma). Naime, ona je stjuardesa i viđamo se svakih mjesec i po do 2 mjeseca (samim tim imamo i polni odnos) na njenom odmoru koji traje 5 dana. Koja nam je najbolja opcija za kontracepciju tih 5 dana? Da li da uzima kontraceptivne pilule bez prestanka iako se nekad ne vidimo i po 2 mjeseca?

I još bih Vas molio da nam pomognete oko kontracepcije koju da koristimo ovaj mjesec. Posljednja menstruacija joj je počela 7.1. ove ogdine. Ona dolazi 17.1. i ostaje do 22.1. tako da ćemo imati odnose u periodu kad je ona plodna (po mom nekom proračunu) happy Šta predlažete da koristimo ovaj mjesec, a šta predlažete da koristimo u narednim mjesecima?
S poštovanjem i velika HVALA!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kondomi su najbolja zaštita u vašem slučaju.
Za pilule baš i nije jer nemate redovite odnose.

Laroda

Pozdrav, danas sam imala nezasticeni odnos i decko je svrsio u mene. Zanima me da li bi trebala popit pilulu za dan poslije posto mi je otprilike 10 dana do sljedece mjesecnice ( danas je 17 dan ciklusa). Hvala

Crystal1234

Pozdrav!
Danas sam sa deckom imala spolni odnos sa kondomom i nakon sta je on svrsio kondom mu je bio na glavicu njegovog penisa,moglo bi se reci da je skliznuo malo. Nakon sto ga je skinuo vidjelo se da je sperme bilo u kondomu ali nismo sigurni jel to sve bilo
Jel ima potrebe za uzimanjem hinte kontracepcije? Zadnja menstruacija mi je bila 9.2.-14.2....inace mi menstruacije nisu jako redovite...ciklus mi je svakih 29-33dana
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko niste sigurni da li je ejakulat dospio u rodnicu, a ne želite trudnoću preporučio bih da uzmete pilulu za dan poslije

Plavusa321

Postovani doktore, imam pitanje naime 24.3. Predvecer cura i ja smo imali spolni odnos sa kondomom u koji sam ja svrsio, cca 5- 10 min nakon isli smo opet, ali bez kondoma, ja sam penis obrisao od gace j obrisao sam ga prije ulaska u nju, ali se brinem da nije ostalo spermija od prosle ejakulacije. S druge strane to mie bio 3. Put to popodne i bilo je dosta malo spermija a 4. Put dok sam svrsio uopce ih nije nit bilo. Njoj ciklus inace traje 27, 28 dana no dosta je nestabilan, zadnja 2 su trajala 25 dana a prije tog 31, 29, 28 dana. Dobila je 16.3. I jucer joj je bio 9 dan ciklusa. Uglavnom zanima me koje su sanse da je ostalo spermija u meni i da je on zavrsio u njoj i da se tako zatrudni i jeli postoje sanse i ako postoje jeli treba popit ella one, no problem je sta je tu tabletu popila vec 2 puta od nove godine...da napomenem da sam primjetio nekakvu sluz na pocetku na njenoj vagini mialim da je ona prije ovulacije... hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
moguće je da je nešto ejakulata dospjelo u rodnicu. Nemoguće je reći kolike su šanse za trudnoću, ali radi sigurnosti preporučio bih tabletu za dan poslije.

Plavusa321

Koliku bi stetnost i sta bi moglo prouzrocit ta tableta jer ovo bi bila 3. U zadnja 4 mjeseca ?

Ivo Balenović, dr. med.

Tablete za dan poslije se ne preporučaju uzimati više od jednom u istom ciklusu. Moguće su nuspojave kao što su mučnina, povraćanje, glavobolja, omaglica, bol u mišićima, promjena raspoloženja, umor, poremećaj menstruacije... Svakako razmislite o nekom drugom obliku kontracepcije.

cvetankaa

Juce smo imali nezasticeni odnos i svrsio je e u mene, a da ciklus da mi dozde trebe na 1/2 aprilu.
Dali imace efekt ako se napiju norelovo posle 2 dena od odnosot ?
Nisam bila u plodni denovi po moji racuni ali ipak hvata me panika
Please help

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
imali ste odnos za vrijeme neplodnih dana. Tablete za dan poslije se mogu uzeti unutar 72 sata od odnosa.

emina201

Poštovani,danas 14.04. sam imala odnos,u početku je bilo kontakta s vanjskim dijelom spolovila,bez kondoma a kasnije je bio odnos sa kondomom.Prilično sam sigurna da nije došlo do ejakulacije.Zadnju menstruaciju sam dobila 07.04. i trajala je do 12.04.Ciklusi mi traju 32-33 dana.Postoji li šansa za trudnoću?Ako postoji,da li se Yaz pilule mogu koristiti kao hitna kontracepcija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije bilo ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće, a i odnos ste imali za vrijeme neplodnih dana. Yaz se ne koriste kao hitna kontracepcija.

Xxx18111501

Poštovana,
Imala sam rizičan odnos sinoć oko ponoći, uzela sam tabletu za dan poslije u 20:20, zanima me da li bi mi konzumiranje alkohola 4 sata nakon uzimanja tablete naškodilo ili poremetilo nesto? I da li cu krvariti sutra?

Koala25

Pozdrav
Popila sam pilulu za dan poslje menstruacija mi je došla 8 dana ranije da bi bila sto posto sigurna posto znam da žene znaju imati menstruacija a trudne su napravila sam test je pokazao negativno.
Ali sam ga naravila dok sam imala smeckasti iscjedak pred kraj Menstruacije i još uvjek ga imam .
Sad čitam da testovi pokazuju negativno kad ima kvi u urinu sto ne mora značiti da nisam trudna.
Problem je sto me zabrinjavaj imam jako velik apetit . I sad se brinem da nisam ipak trudna i uz menstruaciju . Da li da nakon iscjedak napravim još jedan test i zašto iscjedak(završetak menstruacije traje tako dugo)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Xxx18111501,
neće se smanjiti kontracepcijski učinak. Krvarenje bi trebalo doći vrijeme kada očekujete menstruaciju. Može se javiti nekoliko dana ranije ili kasniti.

Nazad
Naprijed