Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

Buria

Poštovani, pijem Yaz pilule vec godinu dana. Zbog nepaznje nisam koristila dodatnu zastitu dok sam pila antibiotike, tako da sam u subotu (dan nakon odnosa) popila EllaOne tabletu za dan poslije (ciklus mi je 28 dana, a spolni odnos je bio na 11.dan - u ljekarni su mi rekli da ima smisla popiti tabletu).
Danas sam primjetila smedji iscjedak. Nemam nikakve bolove ni nista, osim toga. U prijasnjim postovima vidim sa uglavnom spominjete moguce krvarenje 7dana nakon popijene tablete. Zanima me je li onda ovo sad znak da nesto nije u redu, ili je samo reakcija na EllaOne?
Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je samo reakcija na EllaOne. Nema razloga za brigu.

DeniCov1991

Postovani,

Imao sam rizicni odnos sa devojkom 30.6. Plodni dani. Devojka je odma posle 40 minuta popila tabletu ellaone. Juce ujutro (1.7) je povratila i bila muka. Od tada je imala samo blag svrab i blag bol u stomaku i jajnicima(obicno ima prob sa jajnicima). Nije bio jak bol. Danas je primetila krvarenje i svrab.

Da li je ovo posledica tablete? Treba da sacekam 5 dana da se krvarenje zaustavi pa ako ne onda da ide lekaru? Ja je nagovaram da ide sutra ginekologu, citao sam svasta o vanmatericnoj trudnoci...

Hvala vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, opisani simptomi su nuspojava tableta. Za sada nema potrebe za pregledom, prerano je. Kod izvanmaternične trudnoće simptomi se javljaju otprilike 4 tjedna nakon oplodnje. I ne znam zbog čega uopće mislite o tome? Najvjerojatnije uopće neće niti doći do trudnoće

DeniCov1991

Postovani opet ja, hvala vam na odgovorima.

Devojka je dobila 14. Najpre se pojavio izcedak braon a onda je i dobila. Taj iscedak joj cesto bude pred menstruaciju. E sad, danas nema nista ni traga na ulosku. Samo dok piski malo izadje, rozikasto( juce bilo crveno). Ja se pitam samo, da li je moguce da je doslo do onog implikacijskog krvarenja? dal da se testira ona? mi smo imali odnose 30. Jula. Ili je mozda ellaone uticala da joj se menstruacija skrati?

DeniCov1991

30. Juna, pardon*

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je posljedica tablete. Implantacijsko krvarenje je vrlo oskudno. Puno manje od mentruacijskog.

amarie123

Postovani,

Plodni dani su mi ovaj mjesec zavrsili 18-og, a imala sam nezasticeni odnos 19-og. U zadnjem trenu je doslo do prekinutog snosaja pa sam sljedeci dan uzela pilulu ellaone. Zanima me kolike su sanse za trudnocu i ima li pilula uopce ikakvog ucinka ako su plodni dani vec zavrsili.

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Pilula za dan poslije remeti hormonski status i onemogućuje implantaciju ukoliko je već došlo do ovulacije (i oplodnje),

amarie123

Ispricavam se, zaboravila sam napomenuti da mi mjesecnica kasni vec 3 dana. Imam li razloga za brigu ili je moguce da je to zbog pilule.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvejrojatnije kasni zbog pilule, ali bilo bi dobro za svaki slučaj napraviti i test na trudnoću.

Lola21

Prije svega dobar dan, prije nekoliko dana tocnije 7.09.2017 ja i cura smo imali spolni odnos. Za vrijeme odnosa ejakulirao sam u rodnicu. Prema njenom menstrualnom kalendaru bili su joj neplodni dani ali je nakon 2h od odnosa popila pilulu za dan poslije. Redoviti su joj ciklusi i zadnju je mjesecnicu imala 16.08. danas je 15.09 i danas bi trebala dobit mjesecnicu po njenom menstrualnom kalendaru ali nije . Nije imala nikakva krvarenja poslije popijene pilule nista dali je to normalno i dali imamo razlog za brigu? I kad bi joj trebala nastupit mjesecnica hvala vam puno na utrosenom vremenu i odgovoru. Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Pilula za dan poslije često poremet menstruacijski ciklus, tako da krvarenje može nastupiti nekoliko dana ranije, ali može i kasniti.

Sabina27

Postovanje. 6 septembra imala sam nezasticen odnos tj pucanje kondoma a zadnja menstruacija bila 21-27 avg. U roku 8 sati popila ellaone tabletu. Nisam imala nikakvih nuspojava. Pred ocekivanu menstruaciju imala iste simptome..napetost grudi..pristice te 21.septembra prokrvarila ali malo. Ako je ovo menstruacija...punoo je manja tj.kolicinski nego inace. Traje vec 5 dan ali vrlo malo sa crvenim iscjedkom i smedja sluz. Zanima me da li je moguca trudnoca te da li mogu biti posljedice tablete. Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta može poremetiti ciklus, ali ako je menstruacija neuobičajeno oskudna savjetujem test na trudnoću.

Sabina27

Evo mene opet. Jutros sam radila Clearblue test na prvi jutarnji urin. To je 21 dan od nezasticenog odnosa. Negativan je. Moje pitanje je ako mi se u toku dana pojavi opet crvene ili smedje sluzi da li je test validan s obzirom da mi je juce stalo i krvarenje i sluz..te da li je moguca ovako slaba menstruacija. Dr idem u subotu pa vas molim jos jednom za odgovor. Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je test negativan 21 dan nakon odnosa, onda se s velikom sigurnošću može reći da se ne radi o trudnoći.

Mimi02

Pozdrav. Imala sam spolni odnos s deckom 27.09. i svrsio je u mene. Hitnu kontracepciju sam popila 15 sati poslije toga. Zadnju menstruaciju sam dobila 05.09., a posto mi ciklusi variraju od 25 do 30 dana ne znam izracunati plodne dane. Kolika je vjerovatnost da cu ipak zatrudnjeti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos ste imali u vrijeme neplodnih dana.

kamosreca

pozz. zadnja menstruacija je bila 26.9. jucer 06.10. smo imali odnos bez zastite,odmah ujutro popila sam tabletu za dan poslije. menstruacija mi je inace tocna u dan,svakih 28 dana. ima li razloga za strah? lp i hvala

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 20
Naprijed