Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme, nema razloga za brigu.

Mm0320

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 13.09., spolni odnos 24.09. Prilikom kojeg je kondom pukao, popila sam tabletu ellaone u roku 12 sati, menstruacija mi kasni danas 8 dan, test sam radila 17.10 I bio je negativan.. molim za misljenje o mogucoj trudnoci ili zasto kasni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija najvjerojatnije kasni zbog tablete. Da se radi o trudnoći test bi, prema navedenim datumima, bio pozitivan.

Sabina27

Postovani, posto sam u iscekivanju ciklusa imam jos jedno pitanje. Vec sam rekla da sam pila ellaione i menstruacija dosla tacno na vrijeme ali puno puno iskudnija. 20 dana nakon nezasticenog odnosa radila Clearblue test koji je bio negativan. 22-23 dana nak9n nezasticenog odnosa radila betu koja je bila 2. E sad me zanima da li je to bilo prerano za betu? Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije bilo prerano. Beta je pozitivna već dan nakon implantacije koja se zbiva oko 7. dana nakon odnosa.

melibu

Poštovani,

dečko i ja imali smo spolni odnos ovu nedjelju (5.11.), dan prije menstruacije. Menstrualni ciklus mi je 28 dana i menstrucija je redovna. Pošto je spolni odnos bio jedan dan prije menstruacije, vrijeme kada je niska mogućnost za trudnoću, nismo se zaštitili i ejakulirao je u mene 2 puta. Od toga dana osjećam čudnu bol, nekakvo zatezanje, istezanje u donjem dijelu trbuha. Imala sam također bol u donjem dijelu leđa, uz pretpostavku da cu dobiti menstruaciju, ali ta je bol prestala. Menstruacija mi kasni 2 dana, no u strahu sam jer nikada do sad nisam osjećala takvo čudno stanje u donjem dijelu trbuha. Uz to, ovaj mjesec mi je bio vrlo stresan te pri vađenju krvi nalaz je pokazao da mi je povišena štitnjača, ima li to kašnjenje menstruacije onda veze sa stresom?
Zanima me koliko bi bilo % sigurno da sutra napravim test? I da li je uopće moguće da sam ostala trudna? Ako da, da li bih mogla popiti tabletu za dan poslije ili dr, da prekinem trudnoću?
Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska. Simptomi koje navodite sigurno nisu uzrokovani trudnoćom. Moguće da je poremećaj štitnjače razlog kašnjenju menstruacije. Test na trudnoću je pozitivan (ukoliko se radi o trudnoći) tek nakon implantacije, a to se dešava 7 dana nakon oplodnje.

melibu

Poštovani,

zahvaljujem se na Vašem brzom odgovoru. Uvelike ste mi pomogli i smirili me.

Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Knjiga25

Posljednju menstruaciju sam imala 21.10. Rizican odnos je bio 5.11. u vrijeme plodnih dana, dakle 16. dana ciklusa. Ciklus mi najcesce traje 27-28 dana. Decko i ja smo koristili kondom, i cinilo mi se da je sve bilo u redu s kondomom dok nisam kasnije vidjela bijelu sluz iz rodnice, uspanicila sam se da su to spermiji i odmah ujutro otisla traziti pilulu za dan poslije. Nisam bila sigurna je li mi vec prosla ovulacija, ali mi je svakako dana tableta Ellaone, kao najbolja za moj slucaj. Popila sam ju 14 sati nakon odnosa. Inace od lijekova jos koristim Eritromicin otopinu za lice i Nixar tablete za urtikariju. To obadvoje sam prestala koristiti zbog straha da ce mi smanjiti djelotvornost pilule. Jedina nuspojava otakako sam popila Ellaone je bijeli, gusti iscjedak veoma cudnog mirisa i svrbez koji mi se javlja jer ne pijem Nixar. Mislite li da imam razloga za ovoliku brigu i kolika je vjerojatnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom nema nikakve šanse za trudnoćom.

Knjiga25

Hvala Vam puno na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Marica123aw123

Postovani dobar dan.
Zadnju menstruaciju sam imala 8.10.2017. Nezasticen odnos je bio 24.10.2017.tj.16 dan ciklusa. Tabletu ellaone sam popila taj isti dan. Danas 15.11.2017.,jos uvijek nisam dobila menstruaciju(ciklus mi je na 28-30 dana). Zanima me da li je ellaone u moj slucaju mogla da sprijeci trudnocu,ako racunamo da je 14 dan vec nastupila ovulacija ili ellaone pomaze samo u slucaju kada ovulacija nije nastupila?
Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, EllaOne sprječava ovulaciju, ali i implantaciju ukoliko je već došlo do oplodnje. Ipak to nije sto posto sigurna metoda. Od 100 žena koje su uzele tabletu 2 će zatrudnjeti. Savjetujem da učinite test.

Marica123aw123

Hvala Vam puno. Juce sam radila test na trudnocu i bio je negativan. Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav.

matea131295

Ukoliko se ellaOne uzme dva dana prije predviđene ovulacije, za koliko je odgođena ovulacija, odnosno kada bi trebala nastupiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, EllaOne odgađa ovulaciju za 5 dana.

melibu

Poštovani,

gledajuci menstrualni kalendar s deckom sam imala nezasticeni spolni odnos tri dana prije ovulacije tijekom kojeg je decko ejakulirao u mene. Popila sam tabletu ellaone dva dana nakon odnosa, tj. dan prije pocetka ovulacije. Dva dana prije pocetka menstruacije takoder je doslo do nezasticenog spolnog odnosa s ejakulacijom. Menstruacija mi kasni vec 6 dana. Imam pocetne simptome koji su specificni za vrijeme prije menstruacije, izuzev bolova u donjem dijelu leda i bolova u trbuhu. Da li se trebam zabrinuti i da li postoji mogucnost trudnoce ili je kasnjenje posljedica uzimanja pilule?
Hvala.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 20
Naprijed