Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kašnjenje je najvjerojatnije posljedica tablete iako njena učinkovitost nije 100%. Od sto žena koje su je uzele 2 će zatrudnjeti.

trava

Pozdrav. Molim Vas za pomoc jer se brinem.

U nedjelju navecer (10.12.) imala sam spolni odnos kod kojeg je kondom pukao, nije doslo do izbacivanja sperme i odmah smo prestali s odnosom. Sljedeci dan (11.12.) sam popila tabletu ellaOne. Jucer (12.12.) sam pronasla manji dio kondoma koji je izasao iz mene. Danas (13.12.) zapocelo je krvarenje koje je u pocetku bilo jace, a sada kao da prestaje no nisam sigurna je li to uranjena menstruacija buduci da sam je trebala dobiti za 2 dana ili krvarenje od tablete? Inace sam zadnju menstruaciju imala 14.11. do 19.11., ciklusi mi variraju od 26 do 31 dan. Ima li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je najvjerojatnije uranjena menstruacija do koje je došlo zbog uzimanja tablete.

puskinova

Poštovani,

danas tokom odnosa nam je pukao kondom. Partner nije završio, dakle kondom je bio prazan (naravno uvek postoji mogućnost da je nešto ostalo od predsemene tečnosti). Ja nemam redovne menstruacije, obično dolaze na 30-42 dana, tako da ne znam da odredim plodne dane.

Poslednji ciklus je bio 6.12, znači danas mi je 12. dan ciklusa. Da li ima potrebe da popijem pilulu za jutro posle?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije došlo do ejakulacije, ne postoji mogućnost trudnoće. Kod Vas je teško odrediti plodne dane obzirom na neredovite cikluse. U pravilu 12 do 14 dana nakon ovulacije nastupa menstruacija.

dugi98

Pozdrav, decko i ja smo imali spolni odnos pri kojem je kondom pukao, to smo tek skuzili na kraju dok je svrsio van mene, nije siguran dali je u mene svrsio prilikom vadenje, menstruacija mi nije redovna nemogu odrediti plodne i neplodne dane , imam problema sa jajnicima i stitnjacom, dali mogu ostati trudna?????? HITNO

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko niste sigurni da li je došlo do ejakulacije u rodnicu savjetujem da uzmete 'tabletu za dan poslije'.

Domi689

Poštovani,

Imali smo odnos 27.12. gdje mi je pukao kondom pa sam kupio curi tabletu ellaone koju je popila 28.12.oko 15:00h. Imala je glavobolju, stomak ju je bolio a i leđa je bole, nije imala krvarenje unutar 5 dana od tabletice a mengu je trebala dobiti 7.1. Dali menga kasni mozda zbog tablete ili?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, menstruacija najvjerojatnije kasni zbog tablete.

Domi689

Poštovani,
Jučer je cura dobila mengu, iako je kasnila 5 dana e sad jeli potrebno raditi testove za trudnoću iako je dobila mengu nakon 5 dana kasnjenja ili nije? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe.

gabyzg

Postovani, popila sam escapelle prije 6 dana, 45h nakon odnosa(odnos je bio 5dan ciklusa, ali je taj mjesec ciklus bio 25 dana pa me bilo strah da ne urani ovulacija) ali zadnja 3 dana imam neku mucninu u zelucu bez povracanjai podrigivanje(cijeli dan) idanas bol u donjem dijelu trbuha. Znam da niste vidoviti, ali dali postoji kakva sansa da se radi o trudnoci? Jer tek 11.4 idem na pregled kod ginekologa, hvala

gabyzg

I jos mi je prokrvarilo malo, citala sam da ste napisali curala da nakon 7 dana ce se pojaviti probojno krvarenje, ali ne razumijem bas sta je to? Jel to menstruacija ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Popili ste terapiju na vrijeme a budući da je odnos bio u vrijeme neplodnih dana šanse za trudnoću su gotovo ravne nuli.

gabyzg

Ok, ali dali je ovo menstruacija ili? Jer sad vise ni sama neznam? Pratim menstruacije i pisem u kalendar ali sad neznam dali da racunam da je ovo menstruacija, jer po kalendaru treba doci 7.4 tek..

Ivo Balenović, dr. med.

To najvjerojatnije nije menstruacija nego krvarenje kao posljedica tablete.

Mm0320

Pozdrav, zadnja menstruacija je bila 9.3., odnos sam imala 18.3. U ranim jutarnjim satima, kada je puknuo prezervativ, te sam isti dan u roku 12-15 sati popila tabletu escapelle.., danas 25.3. Sam malo prokrvarila, pa me zanima, da li je krvarenje normalno, od tablete, te da li je tableta djelovala?
I kada ocekivati iducu menstruaciju, zbog danasnjeg krvarenja?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje je vjerojatno od tablete. Menstruacija bi trebala doći otprilike u uobičajeno vrijeme.

twisted013

Postovani,
rodila sam prije 6 tjedana, jucer sam imala prvi odnos nakon poroda i nazalost pukao nam je kondom. Prestala sam krvariti (lohije) prije 7 dana i dojila sam samo prva 3 tjedna od poroda te jos uvijek nisam dobila prvu menstruaciju. Da li bi mogla uzeti pilulu ellaone za dan poslije ili se ne preporucuje tako kratko nakon poroda? Od lijekova trenutno sam na martefarinu, jedna tableta dnevno, trebam ih piti jos 10 dana, a u trudnoci sam bila na fragminu od 5000 jedinica zbog genetske sklonosti trombofiliji. Neznam da li to utjece na ellaone tabletu. Bila bi zahvalana na sto brzem odgovoru.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete uzeti tabletu.

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 20
Naprijed