Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Nina1233

Doktore moze li menstruacija da kasni posle primanja pencilina,posto sam ih primala za krajnike 5 injekcija?
Hvala vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svaka upala može odgoditi nastup menstruacije pa i upala tonzila.

WhatNow

Poštovani,

Sa devojkom sam juče ( 09.06 ) imao odnose. Nikada u svom životu nisam imao odnos bez zaštite, što uključuje kotracepciju i lubrikant na vodenoj bazi. Prvi odnos je protekao u najboljem redu, ejakuliram uvek van vagine iako imam zaštitu. Nakon toga sam oprao svoje genitalije i napravili smo pauzu nekih 45min - sat vremena, po nekoj mojoj slobodnoj proceni ( nismo gledali na sat ). Nakon toga smo stupili u odnose opet. Stavio sam prezervativ ali ovog puta nisam naneo lubrikant. Uvek proveravam nakon minut ili manje od toga da li je sve u redu sa prezervativom ( da nije došlo do pucanja ). Ovom prilikom, prezervativ je pukao, što znači da sam unutar vagine bio nekih 30-ak sekudni bez zaštite ( opet slobodna procena vremena ). Odnos je trajao nekih 2-4 min dok nisam uočio da je prezervativ pukao. Odmah smo prekinuli odnos, uz čišćenje genitalija.
Konkretno me zanima, da li može doći do trudnoće u ovakvim slučajevima i da li ima potrebe uzeti pilulu za dan posle ? Menstruacija joj sada nije redovna, prošlog puta je poranila 5-6 dana a juče se žalila da ima bolove u stomaku i u grudima a trebala bi da ovaj put dobije tek za 7 dana. Uvek maksimalno pazim i ovo je prvi put da mi se dešava da prezervativ pukne. Sada je 12 časova, od tog odnosa prošlo je nekih 25 sati. Svaki savet i Vaš komentar je dobrodošao.

Zahvalan unapred.

WhatNow

Poštovani,

Samo da dopunim svoje pitanje; devojka nije u plodnim danima, zadnji plodni dan je bio 05.06.

Pozdrav i hvala Vam još jednom na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće niti treba pilula za dan poslije. NIje bilo ejakulacije, niti su plodni dani.

Lukas505

Mojoj djevojci kasni menstruacija 6 dana, imali smo odnos bez zastite ali nisam isao do kraja, jedino je bilo na pocetku one prozirne tekucine malo, inace bilo je to 4-5 dana prije nego je trebala dobit menstruaciju, kakve su sanse da je trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neiskusni ste. Šansa postoji. Neka sutra napravi test na trudnoću.

Matej322

Poštovani.
Moja djevojka ima prilično neredovite cikluse (od 30 do 39 dana).
Prosli mjesec smo 4 puta imali spolne odnose od kojih je jedan bio za vrijeme plodnih dana, a ostali su bili u neplodnim danima.
Uvijek smo koristili kondom uz NEprekinuti snosaj. Menstruacija je ovaj mjesec po izracunu trebala biti 10.6, s tim da je prvi dan prosle menstruacije bio 7.5.
Menstrucija joj sada kasni 6 dana te joj ovaj ciklus traje već 41 dan.
Nakon svakog odnosa sam provjerio da li je kondom ispravan...
Kolika je šansa za trudnoću i trebamo li se brinuti?

Hvala vam unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ima neredovite cikluse vjerovatno joj kasni zbog toga. prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Sylar1996

Djevojci kasni menga 10 dana. Inače ovo nije prvi put da ima tako velika odstupanja od ciklusa, jednom je kasnila 6 dana u jednom 8 dana. Tijekom spolnog odnosa boljeli su je jajnici i imala je 2,3 dana iscjedak. Sada su joj jajnici blago naotekli. Spolni odnos smo imali da zaštitom.
Dali se trebamo zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jajnici su joj blago naotekli??? Što je to??? Ako ste imali odnos sa zaštitom ne radi se o trudnoći.

Darehh

Moj djevojci je posljednja menstruacija bila 12.5., 18.6. smo imali seksualni odnos, bio joj je prvi put,.posto je prije toga trebala da dobije tri dana ranije je uzela 6-7 tableta za odgađanje menstrucije.
Odnos prilikom prva tri ulaska nije bio zasticen, zatim smo stavili kondom i nastavili s tim da nisam ejakulirao do kraja odnosa. Oprao sam se i sutra dan sam opet usao dva puta bez kondoma i nisam ejakulirao.
Menstruacija joj inace uvijek kasni i neredovna je, a trenutno kasni sedam dana od odnosa pa me zanima mogucnost trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

soic12

Dobro vece, interesuje me ovako, po onoj aplikaciji na telefonu "Moj kalendar", 10. joj je bio najplodniji dan odnosno dan ovulacije, a 11. smo imali posle ponoci, ne zasticen seks, pre nego sto cu da ejakuliram izvadio sam ga i malo posle toga,znaci ne odma, jedno 2 sekunde sam ejakulirao, tokom meseca je bio zasticen. 2 -3 dana pre nego sto je trebala da dobije osetila je simptome, ali taj dan kad je trebala da dobije nije dobila i nije osetila simptome,bas nista, sutradan je mislila da je dobila ali kad je posle pogledala bio je samo beli sekret, normalan, trebala je 24.06. da dobije, jedan dan joj kasni. Sta nije u redu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pustite aplikacije na telefonima. Vi ne razumijete niti te aplikacije a niti što je ovulacija a što plodni dani. Neka napravi test na trudnoću za početak.

Imala sam zadnju menstruaciju 28.5 i evo danas 29. i jos uvijek je nisam dobila a inace mi je razmak 30 dana najvise. Imam kao neko probadanje u jajnicima kao da cu dobiti svaki cas, imam sve simptome da dobijem menstruaciju ali jutros kada sam jela pecivo i zapalila cigaru uzasno me je mucnina ulovila. Umorna sam stalno i kao da mi smetaju parfemi za nos. Neznam jel da pricekam jos koji dan ili da kupim test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću svakako.

soic12

Dobar dan, zadnja menstruacija joj je bila od 25. do 29. juna, mi smo imali 14. jula, tad su joj prosli plodni dani jedno 3-4 dana od plodnih, imali smo nezasticen seks, ja nisam ejakulirao, nego smo imali neko vreme i onda sam ga izvadio i ona je nastavila rucno i jedno 5 minuta posle sam ejakulirao, trebala je da dobije juce odnosno 24. jula, medjutim nije dobila, i juce smo imali nezasticen medjutim ja kad sam osetio sam ga izvadio i jedno 3 sekunde, od kako sam ga izvadio, je proslo do ejakulacije, stvar je u tome sto devojka uopste ne oseti simptome a juce je trebala da dobije, medjutim njoj se i pre desavalo da ne oseti i onda dobije, al sad se malo zabrinula, ja msm da nije nista posto sam ga izvadio na vreme. Da li moze da bude nesto? I interesuje me jos jedno pitanje posto sam to negde nacuo da li prilikom nezasticenog seksa devojka moze da zatrudni a da muskarac uopste nije svrsio, posto sam cuo da se tokom seksa ispusta neka tecnost koja mozda sadrzii, to me cesto zabrine, da li je to istina? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su joj dodista bili neplodni dani onda nema razloga da se brinete.

soic12

A to drugo pitanje sto se tice ispustanja tokom odnosa?

Nazad
1 ... 48 49 50 51 52 53 ... 59
Naprijed