Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Blackandel

Bol se nalazi skroz gore na trbuhu(zeludac)
Sa svake strane trbuha i dolje u predjelu jajnika i lijevi i desni i sredina :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati o čemu se radi. previše je tu simptoma i gornjeg abdomena. Ako smetnje nastave javite se na hitan prijem.

Independent1

Poštovani,
Nedavno sam vam pisala kako mi menstruacija kasni,inače su mi ciklusi neredoviti,ali nikad nije kasnila ovoliko.Napisala sam vam da sam prošlu menstruaciju dobila 2.10.i trajala je 5-6 dana,a spolni odnos bez ejakulacije sa 7.na 8.10. Od tada menstruacije nema,inače osjetim ponekad blagu bol u donjem dijelu trbuha,i u leđima,nekada mučnine.Cijeli 10.mjesec sam bila pod velikim stresom,isto tako i 11. Prije 2 dana sam radila test na trudnoću,pokazao je negativno. Trebam li ga ponavljati? O čemu bi se moglo raditi...? Bila sam i prehlađena.

dzeri

postovani,
devojci kasni menstruacija oko nedelju dana ali ima sve simptome pms-a bol u grudima, bol u krstima, mucnina, pospanost, bubuljice, promjene raspolozenja. zadnji put smo imali odnos prije 12 dana bez zastite i 99% sam siguran da nisam ejakulirao unutra.treba mi savet da li da se ide kod ginekologa odmah ili da se uzme test (ako da onda koji i koliko njih 1,2,3) ili da se saceka jos. inace uvek dobiva 2-3 dana pre u odnosu na prethodni mesec. poslednji put je dobila 17.okt.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Independent, ne trebate.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dzeri neka napravi test na trudnoću.

lejaiv

Dobar dan,
inače imam problema s uranjenim ili zakašnjelim menstruacijama (postoji sumnja na bolest štitnjače, s obzirom i na sve ostale simptome; mršavost, problemi sa srcem, neuredne menstruacije itd.), a na pregledu sam bila prije 3 mjeseca na kojem je utvrđeno da imam zdrave jajnike (nema cisti).
Ciklus mi općenito traje 28-30 dana max. Prošli mjesec dobila sam 26. dan, i to rano ujutro, ali s obzirom na smrt u obitelji i duga putovanja unutar 3 dana, pretpostavila sam da je normalno da urani.
Otada, imala sam samo 1 spolni odnos s dečkom, bez zaštite (prekinuti snošaj) u neplodnim danima (16.11.). Jučer navečer napravljen je test na trudnoću, bio je negativan (možda je količina vode popijena kroz dan utjecala na rezultat?), a menstruacije ni u tragovima. Nemam nikakve simptome trudnoće, niti jedan, a sada više ni PMS-a (prošlih dana: izražen apetit, i nervoza, kao i svaki mjesec), iako je naravno kod mene mogućnost kašnjenja velika (jedan mjesec dobila sam 33.dan, isto bez ikakvih naznaka da ću dobiti) i isto tako, ovaj mjesec mi je izrazito stresan, možda najstresniji u zadnjih godinu dana.
Koje su mogućnosti za trudnoću ili neki drugi uzrok kašnjenja? Kada bih mogla ponoviti test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome. Koji je uzrok kod vas doista ne znam. Mislim da se ne radi o trudnoći ako je test negativan.

dj1212

Pozdrav,

Naime, imam 23 godine i neredovite menstrualne cikluse. Prosli mjesec imala sam svega 3-4 spolna odnosa (kondom + prekinuti snosaj).
Menstruaciju (prema mom proracunu) trebala sam dobiti 28.12., a 26.12 imala sam spolni odnos s time da je decko usao 3 puta bez kondoma i zatim smo prekinuli zbog mog straha bez zastite.
Sada mi menstruacija kasni vec 12 dana, uzasno sam nervozna i imam osjecaj da nikada nece doci.
Osjecam bolove u trbuhu, jajnicima te bolne, osjetljive i natecene grudi.
Moram napomenuti da sam izrazito bila prehlađena proteklih dana što je isto možda utjecalo na ciklus.
Zanima me da li je ikako moguće da sam trudna, iako po mom proracunu to bas i nije moguće.
Hvala na odgovoru i srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

dj1212

Pozdrav,

Naime, imam 23 godine i neredovite menstrualne cikluse. Prosli mjesec imala sam svega 3-4 spolna odnosa (kondom + prekinuti snosaj).
Menstruaciju (prema mom proracunu) trebala sam dobiti 28.12., a 26.12 imala sam spolni odnos s time da je decko usao 3 puta bez kondoma i zatim smo prekinuli zbog mog straha bez zastite.
Sada mi menstruacija kasni vec 13 dana, uzasno sam nervozna i imam osjecaj da nikada nece doci.
Osjecam bolove u trbuhu, jajnicima te bolne, osjetljive i natecene grudi.
Moram napomenuti da sam izrazito bila prehlađena proteklih dana što je isto možda utjecalo na ciklus.
Da li postoji mogucnost trudnoce na opisan nacin ili je problem u necem drugom?
Hvala na odgovoru i srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Turk123

Pozdrav. Ovako posljednju menstruaciju sam imala 20.12 i trajala je do 31.12, nakon toga dan poslije imala sam odnos sa momkom. Koristili smo zastitu i prekinut snosaj. Osim gdje je bilo mozda na pocetku par sekundi bez zastite. Poslije toga imali smo sredinom.mjeseca jos jedan odnos i sada posljednji put 17.1. Kako sam trebala dobiti 20.1, međutim.menstrucija kasni vec 3 dan, iako imam simptome da cu dobiti, bolne grudi,.stomak, bol u leđima. I da napomene inace menstruacija mi nikada nije kasnila uvijek bi mi dosla dva dana prije. Da li je moguce da sam trudna ili je ipak u pitanju nesto drugo stres, jer sam.puno ramisljala.o tome da li cu ostati trudna ako smo imali odnos odmah nakon menstruacije. Hvala.unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

QueenB266

Poštovani, pijem Qlaira pilule već 8 mjeseci i do sad je sve bilo super, no zadnja 2 mjeseca nisam dobila menstruaciju. zanimam me da li pilule normalno djeluju ili je potrebno koristiti dodatnu zaštitu? hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko 2 mjeseca niste dobili menstruaciju unatoč korištenju tableta svakako se javite vašem liječniku radi uzv pregleda i testa na trudnoću. Ne uzimajte tablete dok se ne isključi trudnoća.

QueenB266

nakon što 15.1. nisam dobila menstruaciju, 3.2. sam napravila test koji je bio negativan. zvala sam svoju doktoricu koja mi je samo rekla da je to normalno i da nastavim piti tablete po shemi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je test na trudnoću negativan nastavite s uzimanjem tableta. Bilo bi dobro napraviti uzv pregled da se odredi debljina sluznice maternice

emina201

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 31.1. i trajala je 6 dana.17.2. sam imala zaštićeni odnos međutim bilo je problema sa kondomom(prvo je okrenut na krivu stranu pa je to ispravljeno).Po mojoj računici to je bio zadnji plodni dan a pošto sam paničar i nisam bila sigurna da li je bilo neke tekućine na kondomu popila sam pilulu za dan poslije(ellaOne).Ciklusi mi variraju od 26-30 dana,a menstruacija mi kasni 3 dana pa me zanima da li je pilula djelovala,je li bilo potrebno uopće popiti je pošto je prošao dan ovulacije.Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
dobro je da ste uzeli tabletu za dan poslije iako je odnos bio sa kondomom, ali niste sigurni da je zaštita bila potpuna. Obzirom da imate cikluse 26-30 dana, teško je točno reći koji je dan došlo do ovulacije. Mislim da nemate razloga za zabrinutost

Nazad
1 ... 50 51 52 53 54 55 ... 59
Naprijed