Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

ze96

Uradila sam betu, 0.10 mi rezultat, bila sam kod ginekologa, nema upale niti bilo sta drugo. Kaze da sam ipak mozda trudna, ali to se jos ne moze da vidi na beti, kao ni na ultrazvuku, pa da ponovim sve to za par dana ako ne dobijem...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazu bete sigurno niste trudna. Prema svemu navedenom, da slućajno i jeste trudni, beta bi već bio u tisućama.

Lucy16

Postovani,

17.7. ( sa prvim danom menstruacije ) pocela sam piti pilule Zoely (24+4). pijem ih redovno svaki dan u isto vrijeme ( +- 10 min ). Menstruaciju sam trebala dobiti 10.8. ( 25. dan uzimanja tableta ) ali je jos nisam dobila, mada vec par dana imam osjećaj kao da hocu. Sutra bi trebala krenuti sa novim blisterom, pa me zanima je li izostanak prve mjesečnice nakon uzimanja pilula normalan te postoji li sansa za trudnocu ?

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje kod uzimanja Zoely tableta može izostati. Ako ste redovito uzimali terapiju ne postoji mogućnost trudnoće. Nastavite s redovitim uzimanjem.

shtjefania200417

poštovani, zadnje menstruacije su mi bile 4.7.-8.7 i 27.7.-1.8. odnos sam imala 17.8. koristili smo kondom, no međutim to je trajalo 2 minute jer me boljelo, ejakulirao je izvan mene 15 minuta nakon tog odnosa, spolovilo je dirao na dnu skroz..tako da rukama nije došao u doticaj sa spermom (barem mislim) te je oprao ruke..nakon toga me je prstenjacio (oprostite na izrazu), mjesečnicu sam trebala dobit 20.8.
kolika je mogućnost za trudnoću? kolika je mogućnost da he prstima prenio spermu? jako se brinem, molim vas za odgovor..je li moguce da mi kasni zbog promjene klime, posto sam bila na moru i promjene ishrane..ili zbog stresa jer se bojim?
hvala na odgovoru unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom šanse za trudnoćom su samo teoretske, gotovo nikakve. Ipak, za svaki slučaj učinite test na trudnoću.

adr1999

Imala sam spolni odnos 25.11 sa zastitom, a zadnjaimenstruaciju 6.11 i kasni mi, da li postoji mogucnost da sam trudna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, i budući da je bio sa zaštitom, ne postoji mogućnost trudnoće.

Pozdrav,
posljednju menstruaciju sam imala 12.11. I sad sam trebala dobiti 10. 12. ali mi kasni vec 7 dana, imala sam spolni odnos 1. i 3. 12. bez zastite ali decko nije svrsio u mene i napravila sam test prije 4 dana al je bio negativan...dali ipak postoji mogucnost trudnoce, tj. dali je test pouzdan?

dunja.dunja

Poštovani,

Od kad sam prvi put dobila menstruaciju sa 14 godina, ona nikad nije bila redovna što sam zapravo prepisivala time što sam na svoju visinu od 163cm natukla nešto više od 90 kilograma. U zadnjih dvije godine promijenila sam ishranu i držala sam ketogenu ishranu te sam u godinu i pol sa 93 kilograma došla na 58. Menstruacija se koliko toliko ustalila, odnosno, varira između 40-50 dana ciklusa. Uglavnom tu negdje od 42-45 dan dobijem. Jedno vrijeme sam pila Duphaston no nakon toga mi je ginekolog rekao da jednostavno moram skinuti kilograme i da će se onda sve regulirati. Nakon što sam zadnji put bila kod ginekologa, dijagnosticiran mi je PCOS, odnosno rekao mi je da i jedan i drugi jajnik izgledaju tako. Nikakvu terapiju mi nije dao jer sam rekla da mi menstruacija dolazi na svaki 40-45 dan i rekao je da ako se tako nastavi i da ako nastavim s održavanjem kilaže da bi se moglo regulirati, ali da se javim ako mi preskoči ponovno tipa 2-3 mjeseca za nekakvu adekvatnu terapiju.

Moje pitanje je zapravo sljedeće. Menstruacija mi za zadnja 4 mjeseca izgleda ovako: 2.8; 14.9; 25.10 i ova zadnja 6.12. Uvijek otprilike 10-14 dana prije menstruacije osjećam PMS, odnosno grudi mi budu dosta tvrđe i osjetim kao lagano pikanje u području janika. Ovako... Zadnjih mjesec dana s dečkom prakticiram takozvani suhi seks, odnosno, oboje budemo obučeni. Dogodilo se to da je on par puta svršio i bio je mokar po hlačama. Znam da ne postoji baš nekakvo logično objašnjenje za trudnoću ili nešto slično, ali meni nakon ove zadnje menge, ponovno je za 3 dana krenuo kao PMS. Odnosno za vrijeme cijele menstruacije su mi grudi bile tvrde i trajala je od 6.12. i već je 10.12. počelo prestajati. Trenutno su mi grudi opet tvrde i osjećam bol u desnom jajniku npr. 4/10 . Pa evo glavnog pitanja, je li trudnoća ikako bila moguća ili se jednostavno radi o hormonalnoj promjeni. Zadnjih mjesec dana sam bila pod jako velikim stresom i mislila sam da zbog toga čak
neću ni dobiti menstruaciju, no eto, dobila sam. Mene sad zanima jesam ikako mogla ostati na taj način trudna? Kad ovo pitam, ovo zvuči jako krivo, ali jednostavno moram postaviti to pitanje.

Ako bi mi ikako mogli dati savjet ili preporuku što mi je činiti jer me ovo jako plaši. Upravo zbog toga što smatram da sam nezrela se ne upuštam u spolne odnose no na internetu piše da se i na taj način može ostati trudan. Dakle, radi li se kod mene o nekakvoj hormonskoj promjeni ili je nešto drugo u pitanju što ima veze s PCOS-om ili pak o ovoj nekakvoj trudnoći pa je ovo bila lažna menstruacija?

Ispričavam se na dugom pitanju i unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

S poštovanjem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

dunja.dunja

Poštovani, ovaj odgovor je bio namjenjen meni?

Zahvaljujem Vam se.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana dunja.dunja odgovor je bio za Vas.Prema svemu što ste naveli preporučio bih Vam oralnu kontracepciju koja se koristi u liječenju PCOS sindroma, te štiti od trudnoće

ines123

Poštovani,
odnedavno sam spolno aktivna i od tada mi duljina ciklusa varira. Prije pocetka ciklusa u kojem se sad nalazim popila sam ellaone jer izgleda da je malo iscurilo iz kondoma, na kraju sam dobila menstruaciju i sve je bilo dobro te sam cak napravila i test na trudnocu koji je ispao negativan. Naime, u ciklusu u kojem se sada nalazim, apstinirala sam od spolnih odnosa, ali mi menstruacija kasni 5 dana. Znam da nema sanse za trudnocu, ali me zanima ima li utjecaja ta pilula za dan poslije na iducu menstruaciju!? Pod velikim sam stresom bila u posljednje vrijeme tako da sam i gubila apetit pa mozda i to ima utjecaja?! U svakom slucaju se brinem i cijenila bih odgovor jer se poprilicno sekiram.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, stres i promjena prehrane uvelike utječu na menstruacijski ciklus. Prema navedenom se ne radi o trudnoći nego je vjerojatno došlo do hormonske neravnoteže uzrokovane stresom. Pilula za dan poslije nema utjecaja na idući ciklus. Ukoliko krvarenje ne nastupi savjetujem da se javite liječniku.

Mivandic

Poštovani, na prvoj sam kutiji Yaza zbog policisticnih jajnika, tablete sam uzimala redovito i danas sam popila zadnju placebo tabletu medutim krvarenja nema iako me probada kao da cu svaki tren dobiti. Mogu li sutra zapoceti s novim blisterom ili da pricekam krvarenje? Hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, započnite s novim blisterom.

Dodi

Cura je posljednju menstruaciju imala 2.12.2017. Sljedeća joj je trebala biti 30.12., no ona ju još nije dobila. 22.12. imali smo zaštićeni spolni odnos sa kondomom. Siguran sam 99% da kondom nije puknuo pa me zanima koji je razlog kašnjenja i dali postoji mogućnost trudnoće. Želim još napomenuti kako je cura imala blagi oblik angine i pila antibiotike pa dali to može biti uzrok.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom (zaštićeni odnos u vrijeme neplodnih dana) ne postoji mogućnost trudnoće. Moguće da zbog bolesti menstruacija kasni.

Dodi

Poštovani, hvala na odgovoru i imam još jedno pitanje, dali da napravimo test trudnoće ili da sačekamo još koji dan

Nazad
1 ... 52 53 54 55 56 57 ... 59
Naprijed