Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, možete učiniti test na trudnoću. Obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa on će biti 100% točan.

adr1999

Zadnja menstruacija bila mi je 7.12, imala sam 29.12 polni odnos sa zastitom, 1.1 bili smo potpuno goli i dodirivali se i nije doslo do nikakvog odnosa, postoji li mogucnost da sam trudna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Sve je bilo u vrijeme neplodnih dana.

denisCRO89

Poštovani/a, sa djevojkom sam počeo spavati prije 3 tjedna, uglavnom koristimo kondome ali 2 puta nismo. Imala je zadnju menstruaciju početkom prošlog mjeseca a prvi odnos smo imali oko 20-tog, nekoliko dana kasnije bez kondoma jer nas je u žaru trenutka zanijelo. Stavio sam kondom nakon nekoliko minuta. Za novu godinu smo prvi put koristili kondom ali drugi put nismo. Trebala je dobiti menstruaciju u prvih par dana ovog mjeseca ali je još nema. Da li je moguće da je zatrudnjela? Da probamo vidjeti sa testom za trudnoću? Njen ciklus nije redovit, razlikuje se u par dana svaki mjesec ali nas već brine što ako je trudna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, iako je prema onome što ste naveli šansa za trudnoću samo teoretska, savjetujem da, za svaki slučaj učinite test na trudnoću.

acere5

Postovani,

djevojka mi ima neredovitu menstruaciju, zna proc i 2 mjeseca da ne dobi, sad od zadnje je isto proslo nekih mjesec i pol dana do 2 mjeseca, i imali smo sinoc odnos bez zastite, koja je vjerovatnost za trudnocu ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na to je nemoguće točno odgovoriti, ali prema navedenom kod nje se vjerojatno radi o hormonskoj neravnoteži što uvelike umanjuje šansu za trudnoćom. Pitanje je kada i da li uopće dolazi do ovulacije.

QuinnA

Poštovani,

predzadnju menstruaciju sam imala od 03.01.2018 do 09.01.2018. Kratak spolni odnos bez ejakulacije sam imala 27.01.2018. te sam jučer, dakle 05.02.2018. dobila menstruaciju koja zasada nije kao uobičajene. Nisam imala prejake bolove koje inače ne mogu podnijeti, već popijem neki analgetik, ali me dosta boljelo i povraćalo mi se, makar nisam povraćala. Menstruacija mi je slabija nego inače i ugrušci mi uglavnom izlaze dok mokrim. Da li je to možda lažna menstruacija?

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli radi se o pravoj menstruaciji.

Dacilj

Postovani
Imala sam rizican odnos 21.12 tj decko je greskom stavio kondom naopako pa okrenuo i imali smo odnos kondomom uz prekinuti snosaj van mene.Trebala sam dobijem 02.01 kasnilo mi 5 dana ali sam dobila, sledeceg meseca sam normalno dobila bez kasnjenja ali sad ovig meseca opet kasni 7 dana.Od tog odnosa kasnije nismo imali odnose. Ne znam sta da radim, da li je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća nije moguća. Razlozi su druge prirode. Preporučam da učinite analizu hormona.

dunja.dunja

Poštovani doktore, bolujem od sindroma policističnih jajnika, čekam menstruaciju da krenem piti Diane 35. Zadnju menstruaciju sam imala 30.3-5.4.
Nekakva čudna krvarenja su mi se pojavila kad se obrišem 15.4. i 16.4 i onda opet 28.4. i 29.4. prvi kao dan bi bila crvena krv, a onda smeđa.
Zadnji odnos sam imala 9.4. prije toga.
Uvijek koristimo kondom i dečko nikad ne svrši u mene.
Napravila sam PrimaTest sa prvim jutarnjim urinom prošli petak, znači 4.5. na 35. dan ciklusa i test je bio negativan.
Trebam li ponoviti test ili da još čekam menstruaciju? Ne znam što da radim jer mi je sestra od ginekologa rekla da je to sve jer imam policostične jajnike, da čekam menstruaciju i krenem piti tablete kad dobijem. Hvala na odgovoru, lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Pričekajte pravu menstruaciju i tada krenite s terapijom.

dunja.dunja

Znači, par dana me bole grudi, pa prestanu. I tako već zadnja dva tjedna. Dakle, da pričekam da dođe menstruacija jer danas mi je već 42 dan ciklusa. Da ponovim test ili? Radila sam ga na 35 dan i bio je negativan?

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da se javite liječniku radi terapije koja će potaknuti krvarenje, a nakon toga krenite s kontracepcijom.

dunja.dunja

Poštovani doktore, pisala sam vam već više puta... Ovo sam napisala zadnji put:

'' Poštovani doktore, bolujem od sindroma policističnih jajnika, čekam menstruaciju da krenem piti Diane 35. Zadnju menstruaciju sam imala 30.3-5.4.
Nekakva čudna krvarenja su mi se pojavila kad se obrišem 15.4. i 16.4 i onda opet 28.4. i 29.4. prvi kao dan bi bila crvena krv, a onda smeđa.
Zadnji odnos sam imala 9.4. prije toga.
Uvijek koristimo kondom i dečko nikad ne svrši u mene.
Napravila sam PrimaTest sa prvim jutarnjim urinom 4.5. na 35. dan ciklusa i test je bio negativan.
Trebam li ponoviti test ili da još čekam menstruaciju? Danas mi je 47 dan ciklusa.
Ne znam što da radim jer mi je sestra od ginekologa rekla da je to sve jer imam policostične jajnike, da čekam menstruaciju i krenem piti tablete kad dobijem.
Danas su me intizevnije počele boljeti grudi i tvrđe su na dodir.
Pokušavala sam pratiti iscjedak ovaj mjesec, ali prema svemu sudeći kod mene je to ne moguće jer je jedan dan proziran rastezljiv, drugi dan ljepljiv, treći dan opet mokar i tako u krug. Pokušala sam i sa provjerom položaja ciklusa. Već nekoliko puta je bio nizak, pa se opet digne, pa se opet spusti i tako već 47 dana.
Hvala na odgovoru, lijep pozdrav.
Dakle, trebam li ponoviti test ili da čekam još? Da napomenem, prošli ciklus je trajao 54 dana. ''

Na 49 dan ciklusa pojavio nekakv opet proziran rastezljiv iscjedak, i dan prije je cervix bio mrvicu niži nego prethodnih dana. Danas mi je 52 dan ciklusa. U nedjelju navečer, znači na 50 dan ciklusa sam navečer opet napravila test i bio je negativan. Ima li veze to što je rađen navečer ma da mi nema smisla jer je već 50 dan tada bio.
Da napomenem da me danas jako bole grudi, peku me oči i sva sam neka nikakva.
Prošli tjedan sam mjerila temperaturu poslijepodne i uvijek je bila oko 36.3, 36.4
Danas sam izmjerila u 19:30 i sad je 36.7.
Znači li to da napokon dolazi menstruacija jer osjetim kao i lagano probadanje u donjem dijelu trbuha.
Oprostite i hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

To su znakovi nadolazeće menstruacije. Prema svemu što ste naveli ne radi se o trudnoći.

dunja.dunja

Poštovani doktore, pisala sam vam iznad, pa da se nadovežem.
Ugl, zadnja menstruacija 31.3.-5.4. i od tad ništa.
Nekakav čudna krvarenja na 15. i 25 dan ciklusa od dan/dva, samo kad se pobrišem dolje nakon wc-a.
Pravila 3 testa na trudnoću. Jedan na 35 dan ciklusa, jedan na 51 i jedan na 55 sva 3 negativna.
Jučer bila kod ginekologa, pregledao me ultrazvukom i rekao sve ćemo to riješiti.
Dao mi je da pijem Duphaston 2x1 idućih 10 dana i rekao da bi trebala dobiti 2 dana nakon prestanka.
Jučer navečer popila prvu, jutros drugu i tako.
Imala sam neku čudnu bol u grudima već danima, i više su me boljele bradavice kad ih stisnem. Od kad sam krenula sa tabletama kao da se ta bol smanjila, boli me i dalje, ali ne toliko intenzivno.
Da vas pitam, pošto je od zadnje menstruacije prošlo skoro više od 7 tjedana, da sam trudna, bi li se to vidjelo ginekologu jučer na ultrazvuku?
Mislim, shvatila sam da nisam trudna jer sam napravila 3 testa, doktor nije ništa rekao i k tome mi je rekao kako ću dobiti menstruaciju.
Hvala na odgovoru, i oprostite na smetanju zanjih 5 tjedana. sad

dunja.dunja

I oprostite, zanima me kolika je vjerojatnost da će se sa Duphastonom dogoditi duboka vensa tromboza? Nitko u mojoj obitelji je nije imao, ja kad sam prije 6-7 mjeseci vadila d-dimere i sva ona detaljna kaogulacijske nalaze sve je bilo okej.

dunja.dunja

I da, zadnjih par dana mi se navečer, čak i poslijepodne javi nekakva temperaturica 36,8-37,1 ide. Ja ju baš ne osjećam, ali eto tu je. Zanima me ima li to veze sa ciklusom?