Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posjetite sutra ginekologa.

Doktore izvinjavam se. Jos samo jedno pitanje imam. Narucena sam ginekologu za dva dana. Jutros sam radila jos jedna test..negativan, proslo je otprilike 7sedmica nakon rizicnog odnosa. Dakle, posto su dva testa negativna mogu iskljucit trudnocu, vjerovatno su razlog kasnjenja i bolova nesto drugo, sto cu vjerovatno saznati za dva dana kod ginkologa??? Oprostite na uznemiravanju jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Postovani doktore..
posjetila sam ginekologa koji mi je dijagnosticirao policisticne jajnike, prepisao mi Dabroston i rekao da ce doci menst za 2-3dana jer je jako blizu.. proslo je 5dana menstracije nema. Pocele su me boljeti grudi uzasno sto se inace desava pred dobivanje a danas sam osjetila i grceve..da li je do nahovkestaj dolaska menstruacije??? Pod velikim sam stresom jer za 3dana idem na jako bitan poslovni put i zelim sto prije da dobijem s obzirom da imam ogromne bolove prvog dana da cak zavrsim u hitnoj.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će za koji dan.

Marina94

Postovani, imala sam ciklus 22.01.2014. Suprug i ja smo imali nezasticen odnos tokom plodnih dana. Ciklus mi je redovan na svakih 28 dana. Trebala sam da dobijem 18.02. Kasni mi 9 dana. Medjutim svi znaci trudnoce su tu. Otekle i bolne grudi, tamnije su mi bradavice i cini mi se malo vece, i vene su mi izrazenije, bolovi u donjem delu stomaka, mucnina i umor. Radila sam test, mozda 5 dana od kasnjenja ciklusa, radila sam ga uvece i pokazao je negativno. Zanima me vase misljenje. Zakazala sam i kod ginekologa. Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Smetnje koje imate odraz su gestagene sekrecijske faze ciklusa.

jednorog13

Postovani ,poslednju menstruaciju sam imala 22.2.2014godine ,gotovo svaki put nakon 28dana ,nikad sa kasnjenjem i nisu pretjerano obilne ,traju 3 do 4 dana.
Tako da mi kasni nedelju dana ,od zadnje menstruacije sam imala ne zasticenih odnosa sa partnerom ,ali zaista ne vjerujem da je moglo doci do trudnoce. Test
sam uradila 5dana nakon kasnjenja i bio je negativan ,imala sam simptome poput nadutosti ,aknica i blagih bolova u stomaku ,sa iscjedkom ali su prestali. Imala sam
trudnocu sa blizancima koju sam izgubila 04.12.2014 ,uz obrazlozenje da se plod nije mogao razviti jer su u pitanju dvojke i prva trudnoca ,svi nalazi su mi bili uredni. Nisam pila nikakvu terapiju u poslednjih mjesec dana da bih izazvala izostanak menstruacije. Jedino u sto sada sumnjam jeste da je test uradjen prerano ,te da mozda nije mogao
pokazati pozitivan rezultat? Molim vas za misljenje. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

ninica89

poštovana

imam menstruacije u prosjeku na svaka 32 - 35 dana, nekad to bude i manje al vecinom je ovako.Ranije se desavalo da kasni i bila je neredovita, ali tada nisam imala odnose. Poslednji odnos sam imala tacno prije mjesec dana, 1 og marta i bio je prekinut, momak nije ejakulirao u mene, to sam sto posto sigurna i ja i on. Trebala sam dobiti prije neka 4 dana, medjutim svi simtomi koje inace imam a to je bol u donjem dijelu ledja i bolne i otecene grudi kao i bubuljice su tu, al jos uvijek nisam dobila. Ima li razloga za strah i trebam li napravit test ? da napomenem da je odnos bio u neplodnim danima, da je bio prije mejesec dana, te da nisam imala nikakvih mucnina nit tome slicno, sto bi upucivalo na trudnocu. Ukoliko je potrebno koliko bi trebala cekati jos pa napraviti test ?

ninica89

i jos nesto : da li klasican nalaz urina i krvi, moze pokazati trudnocu ili treba napraviti poseban nalaz? Radila sam klasican nalaz. zbog ljekarskog uvjerenja i nije nista pokazalo . Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći ako je bilo kao što ste napisali. Test možete za svaki slučaj napraviti već sutra. Bit će pouzdan.

ninica89

Hvala doktore. Necu raditi test vec sam zakazala pregled kod ginekologa za nekoliko dana, Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

maki63

imam jedno pitanje, meni menstr.kasni 4 dana, inace je u poslednja 4 meseca bila veoma uredna, imala sam nezasticene odnose, medjutim vec nekoliko dana imam simptome kao da cu dobiti,ali nista. bol u donjem delu ledja,stomak i bolovi i grudima,ali bolove u grudima nikada nisam imala pred dobijanje...da li cu dobiti uskoro jer imam kao te neke male bolove,ili moze biti u pitanju trudnoca. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam dal ćete dobiti. Ako je prema opisu trebali bi.
S obzirom na kašnjenje menstruacije napravite test.

anjanov

Zadnja menstruacija mi je bila 5.6., a ciklus mi obicno traje 29 dana, no sada kasni 9 dana. Imala sam nezasticeni spolni odnos, no nikada nije ejakulirao u mene. Jako me brine pa sam napravila nekoliko testova za trudnocu i svi su bili negativni, no ja jos uvjek nemam simptome ni trudnoce ni pocetka novog ciklusa.. je li moguce da je 4 testa pogrjesilo? Svi su bili napravljeni nakon sto mi je mjesecnica kasnila 5 dana ili vise

Manuela137

Postovani imam pitanje koje sam mozda objavila ali nisam sigurna . uglavnom menstruacija mi kasni 4-5 dana a sa deckom sam skoro imala spolni odnos njegov penis je usao samo jednom i zaustavili smo se jer nismo imali zastitu . kontracepcijske pilule pijem 6 mjeseci i samo me brine zasto mi kasni menstruacija dal da se brinem ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anjanov ne radi se o trudnoći.
O ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postovima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Manuela ne znam zašto se brinete.
Uzimate pilule i nije bilo ejakulacije.

Nazad
1 ... 44 45 46 47 48 49 ... 59
Naprijed