Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

nina_789

Znači mentruacija mi inače nije redovita, no rijetko kada se dogodilo da bi bilo 40 dana, a sada već kasni 16 dana, nema sumnje o trudnoći jer nemam spolne odnose. Bila sam kod ginekologa prije tri mjeseca i rekla za neredovit ciklus, rekla mi je da imam dvije ciste što je vjerojatno zbog kašnjenja, ali da nema potrebe za pilulama i da dođem za 6 mjeseci opet.. pa me samo zanima vaše mišljene je li bi trebala sada otići ili pričekati dok prođe tih 6 mjeseci bez obzira na to kašnjenje? Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su mjesečnice neredovite zbog cisti onda bi po tom pitanju nešto trebalo i poduzeti tako da se svakako ponovo njemu obratite.

pesti882

Pozrav, poslednji odnos smo imali 13.01. sa zastitom. Djevojci kasni mensturacija vec 7 dana,ali moram da kazem da je u toku ovog mjeseca imala par ispita za koje je ucila i dugo u noc i da je imala slabiju ishranu. Ne znam da li treba da radimo test i koliko dugo moze da traje kasnjenje menstruacije ako je ona pod stresom i pod slabijom ishranom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, menstruacija može kasniti mjesecima. Svakako nek napravi test na trudnoću, premda ne mislim da se radi o trudnoći , više radi sebe i za svoju psihu.

pesti882

Njoj nikada nije kasnila duze od 4 dana. Da li posto nesto sto bi posjepilo menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje gestageni preparati ali nisu u slobodnoj prodaji. Neka se javi na pregled i UZV.

Innaaannaa

Poštovani,

25.02. sam imala nezaštićen odnos naravno uz prekinut snošaj, što znači da partner nije svršio u mene. Međutim, prije odnosa smo pokušavali dva puta imati odnos, no nismo uspjeli jer je mene boljelo, ali je on svaki put imao iscjedak, dok smo se dodirivali (tekućina ili već, nisam 100% sigurna). Menstruaciju sam dobila 1.2., a sljedeću sam trebala dobiti 1.3. no nisam. Kasni mi 11 dana i jako sam zabrinuta. Pod stresom sam zadnjih mjesec dana zbog drugih problema i malkice sam prehlađena. Imam li razloga za brigu? Postoji li mogućnost trudnoće? (Menstruacija mi nije uvijek redovna, kasni do 4 dana najdalje)

Unaprijed hvala, lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli teško da je došlo do trudnoće. Budući da menstruacija kasni savjetujem da ipak učinite test na trudnoću.

Innaaannaa

Poštovani,

opet ja. Provjeravala sam sada detaljno prethodne mjesece i kako su mi išle mjesečnice. Tri puta mi je ciklus trajao 43 dana, i jednom 36 dana. A danas mi je 42. dan ciklusa. Znam da niste vidoviti ili slično, ali me eto zanima vaše mišljenje, je li možda ipak samo neredovita mjesečnica?

Oprostite na smetnji opet, nakon već odgovorenog prvog pitanja.

Unaprijed Vam se zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o neredovitoj mjesečnici. Savjetujem da učinite test radi sigurnosti.

karla66

Poštovani, zadnje krvarenje imala sam od 8. do 11. veljače, i zadnje dvije godine ciklus mi je uvijek i beziznimno 28 dana. Dakle, iduću mjesečnicu trebala sam dobiti 8. ožujka. Svi simptomi PMSa koji se inače pojavljuju (izrazita razdražljivost, želja za slatkim, iscjedak, natečene grudi) pojavili su se i ovaj put, no mjesečnica je izostala, tj kasni već 8 dana. Jedini spolni kontakt koji sam imala bio je 5. ožujka i nije došlo do penetracije, već samo petting i penis je ovlaš dodirnuo vaginu, on je svršio u maramicu. Je li moguća trudnoća? Iako vjerujem da je mogućnost mala, jako me zabrinjava izostanak mjesečnice, jer ne padaju mi na pamet nikakvi drugi razlozi za to kao što su stres i slično. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Moguće da je u pitanju hormonska neravnoteža kao posljedica stresa. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i obrade.

Innaaannaa

Poštovani,

uradila sam test za trudnoću danas oko 15:00h (dakle nije jutarnji), a prošlo je 20 dana od spolnog odnosa. Test je negativan, a menstruacije i dalje nema. Znači, 16 dana kasni. Zanima me samo još je li test pokazao točno iako nije rađen u jutarnjim satima, a prošlo je 20 dana od odnosa.

Unaprijed zahvaljujem, lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da se kojim slučajem radi o trudnoći, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa, test bi to sigurno pokazao.

Bekky97

Dobar dan
Inace imam neredovite menstruacije po tj dana, sad mi kasni vec 31 dan znaci mjesec dana i tako vec za redom 3 mj. napravila 2 testa i oba dva negativno.. pa me zanima zbog cega mi moze toliko kasniti?
Pila sam antibaby 1g i sad vise ne pijem godinu i pol dal zbog toga ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta ciklusi bi se trebali uravnotežiti unutar 6 mjeseci, tj. postati onakvi kakvi su bili prije terapije. Obzirom na navedeno savjetujem da uradite kompletnu hormonsku analizu (spolni hormoni, hormoni hipofize i štitnjače) jer se kod Vas sigurno radi o hormonskom disbalansu.

maramara55

Postovani doktore, pijem jasmin pilule vec godinu dana. Poslednje krvarenje mi je doslo nesto ranije jer sam putovala i zaboravila kutiju kod kuce, ostalo mi je 5 pilula koje nisam popila, sledece pakovanje pilula sam pocela piti po uputstvu posle 7 dana pauze. Sada mi kasni vec 3 dana, zanima me da li ima razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste u to vrijeme imali nezaštićene odnose savjetujem da uradite test na trudnoću.

mariii48

Poštovanje,
počela sam po prvi put da pijem Daylette pre 12 dana, redovno, u minut bez kašnjenja, zanima me kada bi bilo najranije pogodno da partner ejakulira unutar rodice ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste ih počeli piti od 1. dana ciklusa zaštita je nastupila odmah. Nije potrebna dodatna zaštita.