Kontracepcija

Plodni dani?

Poštovani,
9. ili 10. dan ciklusa imala sam nezaštićeni odnos sa ejakulacijom. Ciklusi su mi 26-28 dana. Koja je vjerojatnost za trudnoću? Vjerojatno nije bila ovulacija, ali blizu pa me zanima iz Vaše medicinske prakse koja je mogućnost za trudnoću i da li je uopće moguća u tim danima?
Hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

miki 5 ,

obzirom na predstojeću ovulaciju i životni vijek spermija od sigurnih 5 dana vaš rizik za trudnoću je velik.
Popijte odmah hitnu kontracepciju.

L.p.

abynthe

Postovani

Naisla sam na nekoliko teorija o zivotnom vijeku spermija.

Neki lijecnici kazu da maximalno zive 3 dana, neki 3-4, neki da maximalno zive 5 dana.

1. Koliko najduze zive u najoptimalnijim uvjetima(unutar plodnih dana) da mogu sacekati ovulaciju i oploditi jajnu stanicu?
2. Nakon koliko dana od ovulacije (ne odnosa) vec ovulacije ,(ako kasni ovulacija) test beta hcg (iz krvi) moze pokazati pozitivni rezultat, dakle 25, otprilike?

Oprostite sto se stalno vrtim u krug, ali bila bih Vam zahvalna ako mi odgovorite.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu živjeti do 5 dana ali su sposobni za oplodnju samo 48 sati.
2 tjedna nakon oplodnje. Dakle u vrijeme očekivane menstruacije.

abynthe

Zahvaljujem,i samo da potvrdim,da li to znaci da mogu racunati na
vjerodostojnost negativnog beta hcg 17 dana nakon odnosa?
Imam pcos
pa ne znam kad je ovulacija mogla nastupiti,ako je nastupila.uopceI.a li potrebe za drugim testom?
Oprostite molim Vas
i hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

abynthe

Hvala puno na brzom i ljubaznom odgovoru
Veliki pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

anna122

Poštovani,
Imam pitanje vezano za plodne dane tokom korištenja kontracepcije. Naime prekjučer mi je bio dan ovulacije(pijem Yaz) i od tad pa i danas imam pojačan bijeli iscjedak. Da li je to od plodnih dana?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od pilula je.