Kontracepcija

pomagajte

zinkyz

molim vas pomozite sa savjetom.4.3. sam imala kirurski prekid trudnoce te sam mesntruaciju dobila 15.04. koja je bila dosta obilna te su bolovi bili uzasni.trajala je 4 dana.tjedan dana nakon toga sam imala spolni odnos sa partnerom,koristili smo kondom,koji je tijekom snosaja puknuo ali pouzdano znam da u njemu nije bilo ejakulata.slijedeci dan smo imali drugi odnos te smo koristili metodu prekinutog snosaja.moj ginekolog je nakon toga na pregledu rekao da ce uskoro biti ovulacija te da je sve u redu.u sredini ciklusa sam imala sukrvavi iscjedak koji je traja samo jedan dan.sada sam 3 dana pred ocekivanu menstruaciju te me lijevi jajnik dosta boli,natecen je i imam povisenu temperaturu.a u krvnom nalazu su mi lagano poviseni leukociti.taj jajnik je policistican te mi je uvijek zadavao probleme.dosta sam pod stresom ovih dana te se ne bih cudila ako bi mi menstruacija kasnila zbog toga,a cekam da krenem piti kontracepcijske pilule.htjela bih znati da li postoji mogiucnost da je u pitanju neka upala?zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Upalu rodnice je mogao vidjeti ginekolog , simptomi koje navodite više upučuju da je mjesečnica blizu.

mojezdravlje

Poštovani, kome da se obratim ako trebam novu kutiju kontracepcije (Lindynetta) ako je moja ginekologica na godisnjem odmoru? I nema zamjenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svatko ima zamjenu ako radi sa HZZO-om pa i ona. Nazovite regionalni ured HZZOa pa će vam reći ko mijenja vašu doktoricu.

mojezdravlje

Hvala Vamna odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

kleopatra5544

mogu li se policistični jajnici izlječiti pilulama?? zanima me jel istina da pilule debljaju? i zašto se uz neke pilule smije pušiti, a uz neke ne?

euro12

Dobar dan ,doktore . Imam jedno pitanje.Jucer sam bila kod ginekologa na pregledu i rekao mi je da kondom + prekinuti snosaj nije sigurna zastita od trudnoce ,da je sigurnost 40 % ,to je meni premali postotak , da li je to istina ? On preporucuje pilule , koje nikako ne bih volila da pijem,jer imam problema sa zeludcom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kleopatra mogu se sanirati i djelomično rješiti problemi vezani uz pcos. Stoga sugeriram njihovo uzimanje.
Uz koje se pilule smije pušiti po vama?
Sa svakim pilulama možete pušiti ali time povisujete rizik za komplikacije pa i trombozu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Euro zaštita je puno viša- Oko 90 posto i više ako se dobro primjenjuje.

kleopatra5544

ja sam uzimala prvo Diane 35 i nitko mi ništa nije rekao za pušenje, pila sam ih par mjeseci i prestala, također sam i pušila uz njih, nakon godinu dana sam dobila druge pilule "Belaru" onda su mi naglasili da ne smijem pušit da biram cigarete ili tablete i morala sam ispunit anketu i potpisat se pošto pijem na svoju odgovornost, meni je to bilo malo strašno i uplašilo me, znala sam ponekad zapalit.. pa mi nije jasno zašto mi to isto nisu rekli za Diane..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apstinencija od pušenja ide uz sve pilule.