Kontracepcija

Pomoc !

Emaaa1994

Imam jedno pitanje.Decko je ejakulirao van mene, nije bilo seksualnog odnosa, zatim sam dirala njegov polni organ a potom njegove ruke.Zatim me je zadovoljio istom tom rukom.Postoji li mogucnost da sam trudna, odnosno da li spermiji mogu prezivjeti prenos sa ruke na ruku? Da napomenem da se sve odigralo u nekih 10minuta.Nadam se brzom odgovoru, pozdav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dajte lijepo vas molim da se educirate. Pa zar mislite da spermiji skaču s ruke na ruku.

barbara200

Postovani u subotu ujutro idem ginekologu na papa test zadnji odnos sam imala danas u 23 sata. Da li ce biti dovoljno cet i petak bez odnosa da nalaz bude vjerodostojan? Hvala

barbara200

Odnos je bio bez zastite ali i bez ejakulacije u rodnicu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

BIt će dovoljno. Ne mijenja sliku PAPA testa.