Kontracepcija

postoji li mogućnost?

anamari85700

Poštovani. Jučer sam imala nezaštićeni spolni odnos. Naime,dečko kaže da nije svršio u mene,ali mene ipak strah. Zadnju menstruaciju sam imala 18.9 a trajala je do 20.9./21.9 dali postoji mogućnost da zatrudnim,a ako da dali da uzmem pilulu za dan poslije? molim vas da odgovorite,nemam koga pitati,a maloljetna sam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilulu za dan poslije.

anamari85700

da li mogu kupiti pilulu bez recepta? i maloljetna sam

anamari85700

takoder sam zaboravila napisat da mi je to bilo prvi puta. trajalo je 2-4 minute i bilo je jako bolno. bilo je malo krvi,a jos danas imam smedi iscjedak ali skroz malo. imam malu nadutost u trbuhu. dali je to normalno? ako je tako kratko trajalo,trudnoca nije moguca? ako dobim menstruaciju,nisam trudna? bila bih vrlo zahvalna na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bez recepta ne može. Ako dobite menstruaciju ne radi se o trudnoći.
Dovoljno je i deset sekundi odnosa da dođe do ejakulacije i ev. trudnoće.

anamari85700

kako razlikovati implantacijsko krvarenje i menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa zna se što menstruacija ima; pravilnu ritmičnost, intenzitet krvarenja, izgled krvarenja itd.
Implantacijsko krvarenje je oskudnije, nema ritmičnosti u ponavljanju, izgledom ne sliči menstrualnom niti u vremenu u kojem se javlja.

anamari85700

nakon koliko dana se obicno javlja??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nekoliko dana pred menstruaciju obično.

anamari85700

Hvala Vam doktore.
Imam još jedno pitanje,ako si maloljetan kako otići na pobačaj? Trebaju li roditelji nešto potpisati,može li se bez njih?

anamari85700

može li se sa 16 godina napraviti pobačaj bez znanja roditelja?

vincet

poštovani, cura mi koristi pilule vec dvije godine redovito a uz to i koristimo metodu prekinuti snošaj, zanima me kolika je mogucnost trudnoće? jer joj je u zadnje vrijeme stalno muka. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamari ne može.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vincet nikakva.

larisa123

poštovani nisam znala kuda da postavim pitanje. muči me sljedeće, na lijevoj strani usne tj dijelu kože koji već ide prema anusu (dio gdi se radi epiziotomija ulijevo) on je tamniji od druge strane i to me dosta brine. boja je tamna kao kod žena koje znaju imati tamne bradavice. imam 22 godine i ginekološki je uvijek sve bilo uredu. primijetila sam da na lijevoj strani usana kao da imam više kože nego na desnoj. da li je ta tamna boja zabrinjavajuća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Posljedica je nagomilavanja pigmenta melanina.

mateaaaa

prosli mjesec sam imala nezasticeni odnos ali sutradan sam odmah dobila menstruacijau, sada mi kasni vec 4dana a imala sam gljivicnu infekciju pa koristim plymicol vaginalete i kremu, dali je moguca trudnoca ili mi kasni zbog infekcije??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ovaj mjesec niste bila spolno aktivna kako bi onda bila trudna?

dora_s

Postovani doktore
Pila sam do prije mjesec dana lindynette 20 i prebacila sam se na Belare i danas sam popila 13.tu pilulu iz blistera, tijekom svih tih dana kad bi imala spolne odnose decko bi svrsio u mene, i sad sam primjetila par kapljica krvi ? Sto bi mogao biti uzrok? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno krvarenje od pilula. Nastavite s uzimanjem.