Kontracepcija

Postoji li mogucnost?

Blazzerko619

Prije svega zelim da se ispricam ako ovakav slucan postoji , ali probajte shvatiti da nam je stvarno potrebna pomoć i da mi probate odgovoriti sto bolje mozete da nam ublazite strah. I molio bih da procitate sve ako imate vremena.
Hvala unaprijed!

Poštovanje i lijep pozdrav!

Ja (20god) i moja cura (17) godina koja sjedi kraj mene dok ovo pišemo - nas zanima da li postoji mogucnost trudnoce.
Ovo jutro 27.7.2015 smo imali odnose i ja sam se po prvi put opustio više nego ikad do sad. Ejakulirao sam u nju , ali toga je bilo jako malo. Dok sam ostatak na svoj stomak sto je bilo jako obilno , više nego ikad dosad. Malo smo se uplašili i ona je odmah to isla gledati , malo je izlazilo iz nje. Jako malo , mozda velicine 2 zrna riže.
Ja sam se uplasio isto tako i odmah sam upalio auto i trcali kod ljekara i trazili tu pilulu Dan Poslije. Medjutim nedaju nam je bez recepta , a ona ne zivi u mom gradu nit je upisana kod ginekologa , a ni zdravstvenu nije nosila sa sobom. Znaci toliko smo se uspanicili da nismo znali gdje cemo.

Ona je imala menstruaciju 12.7.2015 i zavrsila joj je 17.7.2015.
Gledao sam po onim kalkulatorima za Plodnost i ispada da je bas na danasnji dan 27.7.2015 najplodnija.
Ne znam jel to istina , zato sam i dosao ovdje da dobijem stručnu pomoć.

Sta da radimo sljedece? Jer stvarno ne znamo. Ja sam njoj prvi i ona je meni i zajedno smo dvije godine. A ovo nam se prvi put desilo u te dvije godine. I da napomenem , jos kad smo prvi put to radili nikad nismo koristili kondom. Od pocetka pa do sada nikad nismo isprobali sa kondomom , uvijek bez. Sad ne znam stvarno sta ce biti.

Molim vas da mi pomognete!
Hvala Vam lijepo i sve najbolje Vam zelim!

Nadam se dobrim vijestima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji. Još uvijek stignete uzeti pilulu za dan poslije. Ista se prodaje u apoteci bez recepta.

MikicV123

Postovanje!
Ovako,mozda bespotrebno panicarim ali treba mi strucna pomoc pa bih Vas zamolila za par odgovora na ova moja pitanja. 1. Inace menstruacije su mi jako neredovite predzadnju sam imala 10.6 i trajala je do 14.6 (inace mi traje 5 dana) (i da zaboravila sam napomenuti da to biljezim preko menstrualnog kalendara na mobitelu koliko su oni tocni?) 2. 24.6 smo decko i ja imali odnose onda 1.7.,2.7.,3.7. takoder smo imali odnose. Nakon toga od 4.7. do 9.7. mi je trajala menstruacija a mi smo 7.7. i 8.7. imali odnose znaci tijekom menstruacije. Onda opet u 1 od ovih dana NAGLASAVAM 1 OD OVIH DANA 19.,20.,21.,22. neznam tocno koji je bio smo imali odnose i on je rekao da nije siguran da li ga je izvadio na vrijeme,imali smo nezasticen odnos. Da li je moguce da sam trudna? Jer decko misli da je mozda malo ejakulirao unutra. Posto sam navela da su mi menstruacije neredovite da li mi mozete reci jesam li bila u plodnim danima u jednom od tih spolnih odnosa? Ida napomenem

Blazzerko619

Hvala vam na odgovoru. Bili smo sad kod ginekologa , kod moje doktorice , kod privatnog ginekologa i u ljekarni.
Nitko nas ne zeli primiti jer ona nema papire i nije punoljetna. A u ljekarni ta tableta kosta 196kuna s tim da moras dati osobnu , zdravstvenu i ispuniti neku anketu kako bi vam mogli dati taj lijek.
Sad ne znam sta nam preostaje...

Zivko036

Postovani Dr.
Devojka i ja nemamo seksualne odnose ali se zadovoljavamo rucno. Zadnji put je sperma otisla po mom stomaku i ja sam je dodirnuo prstom u maloj kolicini na vrh prsta i to se osusilo. Nakon sto se osulio ja sam devojku dirao po vagini. Da li je trudnoca moguca takodje devojka je nevina ? Ako je moguca koliki je rizik za to i kako da budemo sigurni da nije doslo do nezeljenje trudnoce posto smo u velikoj panici ?
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blazerko neka ode na ginekološki odjel bolnice.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mikic sansa postoji s obzirom na neredovitost menstruacije i na ejakulaciju u rodnici.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zivko neće doći do trudnoće. Ne brinite.

MikicV123

ja sam jutros radila test na trudnocu i negativan je. Osjecam da cu dobit menstruaciju po bolovima u trbuhu ali vidjet cemo. Da li ja mogu odrediti plodne i neplodne dane kad su mi menstruacije neredovite kao sto sam navela u prijasnjem postu? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mikic s obzirom na neredovite cikluse ne možete ih odrediti a kamoli se pouzdati u njih.

Laricaa

Poštovani znaci sad cu da vam objasnim cijelu situaciju.. Ja i decko ovaj mjesec nismo imali spolne odnose.zadnju mengu sam imala 27.6 ,ciklusi su mi ne redoviti. Na moje plodne Dane,tjt na dan ovulacije moj decko se samozadovoljavao i svršio sastrane. Moguce je da je ostalo malo sperme na prstima ali je on to sve pobrisao ručnikom. 10-tak minuta kasnije mi je on te prste stavljao u rodnicu i zadovoljavao me. Menga mi kasni vec 4 dana(otprilike jel),ali mene boli stomak,imam prištiće, grudi su mi veće i bole me na dodir. Zanima me mogućnost trudnoće jer smo ja i decko u veeeelikoj panici .. sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

Laricaa

Doktore iako mi menstruacija kasni vec 5 dana(iako je to i normalno nemam redovan ciklus), i bili su mi mozda plodni dani, sigurni ste da nije moguća trudnoća? Ja vec imam osjetljive grudi,boli me stomak,dobila sam prištić potkožni koji uvijek dobijem kad trebam dobit menstruaciju ali nje nema.. Ja sam u velikoj panici i nervozi posto jos nesmijem nikako biti trudna.. Znaci moguce je da i ta nervoza utječe na ciklus? Doktore hvala vam puuuno❤️ happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Yvanna

Poštovani,
pijem kontracepcijske pilule belara, zadnju tabletu sam trebala popit u srijedu ali nisam nego sam zadnju popila u nedjelju tj. zadnje tri nisam popila jer sam htjela da mi menstruacija dođe ranije pošto sam u sub imala svadbu a da sam pila do srijede onda bi mi menstruacija došla baš u petak-subotu. Zanima me jesam li zaštićena sad u ovih 7 dana pauze i dali postoji mogućnost od trudnoće jer je spolni odnos bio u nedjelju a u ponedjeljak trebam počet s novom kutijom?

zelenajabuka

Poštovani!
Posljednju menstruaciju imala sam 8.7. Ciklusi mi variraju od 30-35 dana. Prvi seksualni odnos imala sam 30.7., nismo koristili zaštitu, no ejakulacije u rodnicu nije bilo. Zanima me postoji li uopće mogućnost za trudnoću, s obzirom na to da osjećam mučninu, tu i tamo bol u jajnicima, imala sam i blago krvavi iscjedak te osjetljivost grudi.
Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Yana neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zelenajabuka prema opisanom neće doći do trudnoće.

mash

Postovanje, imala sam prvi spolni odnos prije neka 3-4 mjeseca, zasticen naravno i partner je izvadio 5 minuta ranije. Poslije toga sam imala menstruacije, redovne, svako 28 dana. Ovaj mjesec sam trebala dobiti 25.07., medjutim jos nisam. Nismo imali spolne odnose od tog prvog puta, imamo petting ali nista vise. Tokom jula vozila sam biciklo otprilike svaki dan, po 2-3 sata i imala sam par stresnih situacija. Imam sve simptome PMS-a, ali nista. Negdje sam procitala da visoke temperature mogu uzrokovati izostanak, je li to istina? Sta je razlog i ima li brige o trudnoci? Hvala unaprijed, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.