Kontracepcija

Postoji li mogućnost da sam trudna?

Zg95

Poštovani, dečko i ja smo imali nezaštićen spolni odnos zadnji dan moje mjesečnice; svršio je u meni. Postoji li mogućnost da sam trudna i postoji li mogućnost da zatrudnim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

maca 23

Poštovani! Pijem pilule Lindynette 20 već godinu i 7 mjeseci i dosad je sve bilo u najboljem redu. U zadnjem ciklusu paralelno sam uzimala antibiotik Silapen zbog prehlade, te sam koristila dodatnu zaštitu u to vrijeme i te još tjedan dana nakon što sam prestala uzimati antibiotik. Krvarenje je normalno nastupilo i sve je bilo u redu. Nakon što sam počela uzimati novu kutiju, pojavile su mi se uzasne mucnine te bol u grudima, odnosno vise osjecaj kao da mi nadolazi mlijeko. Moje pitanje je jesam li unatoc pravilnom uzimanju pilula ostala trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna naravno. Posjetite obiteljskog liječnika jer nije svaka mućnina odmah i trudnoća.

maca 23

Hvala, posjetiti cu lijecnika u ponedjeljak svakako jer danas mi se pojavio i vodenkast iscjedak iz grudi kap-dvije iz desne dojke. I stalno imaj osjecaj (kao kad sam dojila) nadolazenja mlijeka. Mislite li da je to izazvano korištenjem pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

tina1107

Postovani...zadnju mengu sam imala 27.04...par dana poslje menge smo imali spolni odnos...minutu cak i manje od minutu smo bez kondoma...a onda sa...po mojoj racunici trebala sam dobiti 25-26.05. No nisam kasni mi 6 -7 dana...imali smo 25.05 spolni odnos na isti nacin kao gore navedeno...i prije 2 dana smo imali malo bez opet kazem ni minutu i onda smo u guzu jer nismo imali zastitu a nismo htjeli riskirati...uvijek mi je redovita menga..nekad 2-3 dana varira al sad 6-7 i brinem se jer nisamo u mogucnosti da budem tridna...bilo je ovaj mj dosta stresa ali nikad mi nizi stres niti promjena vremena nije utjecalo da toliko kasni...najgorw je sto nisam ni dobila osjecaj da bi ju mogla dobiti npr bol u grudima i zato sam u brizi ...niti imam bol u jajnicima da bi mislula da se prehladilo jednostavno je nema niti imam osjecaj da cu dobit...inace je kad dobim prvi dan jako bolna...al sad bi bila sretna da boli ii da dobijem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.