Kontracepcija

povišen fibrinogen

la-la

Poštovana doktorice, evo već pijem diane 35 gotovo godinu dana zbog policističnih jajnika. Prošli tjedan sam išla izvaditi nalaze krvi, prvi put sam kontrolirala krv na taj način. Zamolila sam svoju ginekologicu da me uputi jer se bojjim krvnih ugrušaka. Sve što mi je kontrolirano je u normalnim vrijednostima, osim fibrinogena. On mi je povišen, iznosi 5,4. Što to znači? Da li ću morati prestati piti diane? Koji su uzroci tome?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ne ulazite u grupu rizičnih za tromboemboliju povišeni fibrinogen sam po sebi ne znači nista ; može biti pobišen kod nekih upalnih procesa.To nije razlog za prekod OHC.

Anabella12

Postovani molim Vas da mi da mi objasnite sta znaci povisen fibrinogen u trudnoci , 29 tt.
4,13 a ref vrijednosti su 2.00 - 4.00
takodjer inr je 1.0 a ref vr su 2.00-4.00

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je uredna vrijednost u trudnoći.