Kontracepcija

Povracanje/proljev

leeloooo

Poštovani, pijem redovito logest pilule vec 2 godine, no predzadnji dan blistera sam povracala odmah nakon popijene tablete i odmah popila novu (zadnju) iz blistera tako da mi se smanjio ciklus sa 21 na 20 dana. Radila sam pauzu i dobila menstruaciju. Pocela sam sa uzimanjem nove kutije i sad jos imam 5 dana do zadnje tablete, ali pojavio mi se mali smeđi iscjedak koji traje već 2 dana pa čisto da pitam ako znate da li mi se to nešto poremetila ovulacija i jesam li dobru stvar napravila radeći pauzu prije kutije? imala sam odnos prije 3 dana i nismo koristili kondom. Hvala vam unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Nastavite dalje do kraja s blisterom prema shemi uzimanja.

Yahoo

Postovani,
juce (cetvrtak) sam sat vremena nakon uzimanja Yasmin pilule imala dijareju, par sat kasnije popila sam dodatnu tabletu( predvidjenu za petak). Da li sam pravilno postupila i da li je umanjena kontracept.zastita? Da li sada nastavljam sa uzimanjem pilula, bez obzira sto se dan uzimanja ne poklapa sa danom za koji su predvidjene i da li nakon zavrsenog pakovanja pravim pauzu od 7 dana?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite na kraju još jednu iz dodatnog blistera na kraju. Nema veze za koji dan pisše. Dobro ste postupila.

Yahoo

Da li mogu da ne nadoknadjujem tu jednu tabletu na kraju, mada znam da cu time skratiti ciklus? Da li je umanjena kontr.zastita, mogu li imate odnose bez dodatne zastite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete imati odnos bez zaštite i možete skratiti ciklus za jedan dan.

mia26

Poštovani,

danas nakon 3 sata i 15 min od uzimanja trece pilule sam imala proljevastu stolicu. Pilule Diana 35 pijem vec 3 godine. Da li trebam uzeti dodatnu pilulu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba.

anama

Poštovani!
Nakon 3 i pol sata od uzimanja 6. tablete (Logest) sam imala prilično meku stolicu. Trebam li uzimati dodatnu pilulu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Mekša stolica nije proljev.

bridget77

Poštovani, pijem jaz tablete prvu kutijicu. 22 dana sam imala više puta proljev prije popijene tablete, naime tabletu sam popila u 14 h, a proljev sam ponovno dobila u 19 h. Tog dana navečer sam imala spolne odnose, jesam li zaštićena ili sam trebala popiti još jednu dodatnu tabletu? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste , ne treba nova pilula.

Katarina7

Postovani,
jucer sam popila 11. pilulu te nakon 3.5h imala blagi i kratki proljev. Nisam popila drugu pilulu misleci da se apsorbirala. Kasnije te veceri sam imala spolni odnos bez zastite gde decko nije siguran je li je ejakulirao u mene. Jel postoji sansa za trudnocom? Da li da popijem 2 pilule danas?
Hvala unaprijed. L.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Resorbirala se a i nije bilo ejakulacije. Ne treba dodatna zaštita.

Katarina7

Hvala na odgovoru. A u slucaju da je doslo do ejakulacije ne postoji opasnost od trudnoce ili grijesim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma ne. Dovoljno je vremena prošlo da se u potpunosti resorbirala.

Katarina7

Pozdrav, danas sam popila prvu pilulu iz novog pakiranja i nakon 2h i 40min imala proljev. Trebam li popiti jos jednu pilulu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebate.

Katarina7

Popila sam, hvala na odgovoru. Imam 3 pitanja. Kondom narednih tjedan dana jel tako? Ciklus ce mi bit kraci za jedan dan jer mi fali jedna pilula ovog mjeseca? Da li ce i naredni ciklusi tako dolaziti 3. dana pauze ili cu sa novim pakiranjem dobijati 4. dana pauze posto mi je tako bilo do sada?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve vaše konstatacije su točne. Idući ciklus će doći uobičajno.

Nazad
Naprijed