Kontracepcija

Povracanje/proljev

Katarina7

Opet ja. U cetvrtak sam popila 2 pilule a u petak 1 i uvece imala odnose, 2 puta sa kondomom a jednom bez ali decko nije ejakulirao u mene vec jedno 15 sekundi nakon sto je izvadio svoj polni organ. Da li postoji sansa za trudnocom? Hvala na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

Katarina7

Izvinite na ovolikom cjepidlacenju. Hvala jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Gea92

Postovani,

Danas sam u 17h popila 15. pilulu Belare. U 20:20 sam imala 1 prilicno vodenastu stolicu, ali ne jako obilnu i nakon toga se nije ponovilo. Trebam li popiti dodatnu pilulu? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba.

Healy

Poštovani, pila sam Logest par godina pa sam početkom godine trebala napraviti pauzu od mjesec dana nakon čega sam ponovo počela piti Logest. Osmi dan pauze, prije nego što sam započela novu kutiju (drugu tek sad nakon pauze), partner i ja smo imali odnos pri čemu je on svršio u mene nakon čega sam popila pilulu. Tu večer sam popila određenu količinu alkohola (nisam pretjerivala, niti je bila riječ o jakom alkoholu), da bi u jutarnjim satima (4-5h ujutro) nešto malo povratila, a cijeli drugi dan povraćala i imala proljev jer sam imala virozu koja je trajala još par dana pri čemu sam samo imala rijeđu stolicu nekoliko puta i bol u trbuhu, nisam povraćala, a pilule sam pila normalno, nisam uzimala dodatne. Prije dva dana je partner ponovo svršio u mene, za tjedan dana sam gotova s tom kutijom, pa me muči da li postoji koja mogućnost trudnoće zbog viroze i te mekše stolice/proljeva na početku nove kutije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće.

jjaksie

Poštovani,

pijem Lindynette 20 više od pola godine i jučer mi je bila 2. tableta novog pakiranja.
Naime, pijem ih oko 20h, malo iza 12 tj. ponoć, cca 4h poslije sam povraćala. S obzirom da imam dosta spor metabolizam, pomislila sam da se tableta nije razgradila "do kraja", pa sam uzela još jednu. Namjeravam ostatak trenutnog pakiranja normalno uzimati tj. svkai dan u 20h.
Sad me zanima što da radim dalje, jer sam ostala bez zadnje 21. tablete. Dal da radim pauzu od 7 dana nakon ovog blistera ili ne? I da li je zaštita umanjena do kraja trenutnog pakiranja..?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita nije umanjena. Možete uzeti 20 i skratiti ciklus za jedan dan ili uzeti još jednu iz rezervnog blistera.

anamarija345

Poštovani,
Pijem Logest već 4 godine, danas sam 4 sata nakon popijene pilule imala mekšu stolicu i zbog straha popila još jednu pilule, međutim 4 i pol sata nakon te pilule dobila sam pravi proljev. Je li mi zaštita smanjena i koliko dugo se trebam štititi? Radilo se o prvoj tableti u zadnjem tjednu pijenja? Ako je zaštita smanjena, hoće li biti potpuna s novim ciklusom pijenja?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena zaštita, no ako i dalje bude proljeva nužna je dodatna zaštita.

anamarija345

I još vas molim za informaciju kolika je mogućnost trudnoće ukoliko sam prije dan i pol imala odnos sa prekinutim snošaj em?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala.

Curica88

Lp imam jedno pitanje pijem Yazz vec drugi mjesec sinoc sam sam imala odnos a popila sam tbl u 22.30 a povratila sam u 00.15 pa me zanima da li sam trebala popit dodatnu, strah me da se nije resorbovala. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
apsorpcija lijeka počinje već u ustima, nastavlja se prolaskom kroz jednjak, zeludac i u tankom crijevu. Obzirom na vrijeme koje je prošlo lijek se već uspio apsorbirati tako da nemate razloga za zabrinutost

meri210

Poštovani,
popila sam Yaz tabletu (21. u blisteru) oko 22 h i povracala oko 1:30, je li potrebno uzimati dodatnu tabletu ili se ova stigla normalno apsorbirati? I ako je, da tabletu uzmem iz novog blistera ili si skratim ovaj ciklus za dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
u tom periodu lijek se uspio apsorbirati, tako da ne treba uzimati dodatnu tabletu

Vogue264

Postovani,

Pijem kontracepcijske pilule Belara godinu dana te sam 7. dan ciklusa, koji inace traje 29 dana, imala odnos s ejakulacijom, na 8. dan ciklusa sam popila 4. tabletu u uobicajeno vrijeme i nakon sat vremena sam povratila pa sam popila novu pilulu jer tako pise u uputama pa me zanima moram li uzeti pilulu za dan poslije i jesam li zasticena od trudnoce?

leut23

Postovani,

Pijem lindynete20 vec dvije godine. Danas u 23h sam popila 19-tu tabletu iz pakiranja i 10 minuta nakon imala grc, meskoljenje u crijevima i rijetku stolicu. Prema uputama sam uzela dodatnu tabletu. Jesam li dobro postupila? Da li mogu ovaj mjesec nastaviti bez pauze? Ili da 21. tabletu uzmem iz sljedeceg blistera pa normalno pauza 7 dana? Al onda ce mi iduci ciklus biti 20 dana. Da li je smanjena zastita?
Hvala unaprijed

Nazad
Naprijed