Kontracepcija

Povracanje/proljev

jpet

I da li je potrebno koristiti dodatnu zastitu u ovom ciklusu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita nije umanjena, i nije potrebna dodatna kontracepcija.

Przfna

Poštovani,

mjesečnicu sam imala 18.10., ali sam radila mjesečnu pauzu od uzimanja kontracepcijskih tableta. Prvu tabletu ponovno sam popila 16.11.
Međutim, jučer sam povraćala, a razmak između uzimanja tablete i povraćanja je bio cca. 3 sata. No, obzirom da sam se loše osjećala, nije
mi palo na pamet da popijem još jednu tabletu. Nastavim li s uzimanjem tablete kao što je uobičajeno ili da popijem danas 2 tablete ?

Hvala! LP

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.

RoKoz

Pijem Alaya tablete, popila sam tabletu u 17:00 h, ali sam dva sata nakon imala stolicu.. sad nisam sigurna da li se tableta apsorbirala ili nije te dal da uzmem dodatnu tabletu ili ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za dodatnom tabletom. Prethodna se apsorbirala.

anak1

Poštovani,
Pijem Belara kontracepcijske pilule već 5 mj.
Sat i pol vremena nakon popijene 4. pilule sam povraćala (oko 23h navecer) te sam popila jednu sljedeće jutro i normalno sljedecu taj dan u vrijeme kada ih i inace pijem. Danas sam na 11. piluli te sam imala nezasticeni spolni odnos s ejakulacijom. Zanima me postoji li mogucnost od trudnoce? Takodjer zanima me i obzirom da imam jednu tabletu manjka u ovom pakiranju zbog popijene dvije isti dan, trebam li raditi normalno pauzu od 7 dana ili odmah nastaviti sa sljedecim pakiranjem?

Hvala unaprijed i lijep pozdrav!

anak1

zeljela bih nadodati i da je izmedju ispovracane tablete i uzimanja druge ujutro proslo manje od 12 sati

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Zaštita nije smanjena budući da nije prošlo više od 12 sati.

anak1

Poštovani,

malo iznad sam Vam pisala o problemu ispovracane tablete.
Obzirom da sam bila uplasena zbog situacije, na dan kada sam trebala uzeti prvu pilulu sljedeceg blistera uradila sam test na trudnocu koji je ispao negativan te nastavila piti normalno pilule. Taj cijeli blister i sljedeci sam imala smedji iscjedak ili slabo krvarenje, ukupno je mozda 10 dana bilo bez toga.
Sada sam prestala uzimati kontracepcijske pilule, u dogovoru s ginekologinjom (presla sam na gynocitol 2xdnevno) no muci me to krvarenje. Koji je moguci razlog? Je li moguce da je test na trudnocu pokazao krivo i da je to krvarenje povezano s tim? Ispricavam se na ovim pitanjima, hipohondra sam a kod ginekologinje idem tek za dva tjedna.

Lijep pozdrav i hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radilo o probojnom krvarenju zbog neurednog uzimanja tableta. Trudnoća nije u pitanju.

LakiAna

Poštovani,

Uredno sam popila 13-u pilulu po redu (u pitanju su Diane 35), međutim pola sata nakon toga sam imala lagan proliv. Pošto ne nameravam imati odnose do početka sledećeg blistera, da li je u redu da ne popijem dodatnu pilulu? Nameravam da popijem ostatak blistera regularno, pauza od 7 dana, pa novi blister. Da li je ovo ispravna odluka? Da li će zaštita biti potpuna od prve pilule novog blistera? Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste napravili. Uzimanje dodatne tablete nije bilo potrebno. Od idućeg blistera zaštita je potpuna.

smajli1994

Poštovani,
prošlu srijedu (8.8.) sam završila sa prvim pakiranjem yasmin tableta. Menstruaciju sam dobila dva dana kasnije. Prema uputstvu, novo pakiranje sam trebala početi nakon 7 dana, odnosno sutradan tj u četvrtak (16.8.). Međutim, radi sigurnosti odlučila sam sa novim pakiranjem ipak početi dan ranije, tj, danas, ali sam sat vremena nakon popijene tablete dobila proljev, a i menstrualno krvarenje koje je već bilo skoro pri kraju i smeđkasto, se malo pojačalo nakon tog proljeva i popijene tablete, te je bilo crveno. Zanima me sljedeće:
Da li je uzrok proljeva i blagog pojačanog krvarenja to što sam popila prvu kontracepcijsku pilulu iz novog pakiranja dan ranije nego što sam trebala ?
Da li trebam popiti dodatnu tabletu jer se ova nije apsorbirala ili zaštita neće biti smanjena ako popijem sljedeću redovno sutra ujutro, jer sam svakako sa novim pakiranjem trebala početi sutra?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta i držite se uputstava. Tableta nije uzrok proljevu. Zaštita nije smanjena.

rtz123

Poštovani,

cura pije Adexu godinu dana, jučer (03.08.) je popila osmu tableticu(12ti dan ciklusa, inače ima redovne cikluse od 28 dana) i povraćala sat vremena nakon nje (dobila je neku virozu). Trenutno je prošlo više od 12h da nije popila drugu jer povraća cijelo vrijeme. Nezaštićeni spolni odnos smo imali 02.09 (nedjelja) i ejakulirao sam u nju. Koja je vjerojatnost trudnoće i koji je daljnji postupak pijenja tableta i opreza?

Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, čim prestane povraćanje neka nadoknadi propuštenu tabletu i nastavi s uobičajenim uzimanjem. Mogućnost trudnoće je samo teorija gotovo ravna nuli.

rtz123

prijepodne je popila drugu tabletu ali je opet povratila unutar sat vremena.

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko ne može uzimati tablete neka ih prekine i napravi 7 dnevnu pauzu unutar koje će doći krvarenje i nakon toga nastavi s uobičajenim uzimanjem.

Daisy2

Sigurna sam da je povraćanje nastupilo iza 2 sata u noći.