Kontracepcija

Povraćanje uz plodne dane i pilulu

Maria247

Poštovani,molim Vas za savjet jer sam jako uplasena.Vec godinu dana uredno pijem Belara pilule i jucer na 9.piluli u paketu sam kratko povraćala 2case alkohola koji sam prethodno popila 3 sata nakon uzimanja belara pilule.jucer mi je ujedno bilo i 15.dan ovog ciklusa opcenito tj.ovulacija i imala sam odnose sa deckom i on je ejakulirao u mene.sad me zanima jeli se pilula koju sam popila apsorbirala i sto da sad radim i jesam li zasticena i sad mogu ostati trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da pijete pilule kod Vas ne dolazi do ovulacije i zbog toga trudnoća nije moguća. Prilikom neredovitog uzimanja pilula, propuštene pilule, ili neapsorbirane pilule teoretski može doći do ovulacije. Kod Vas nema razloga za brigu jer se tableta uspjela apsorbirati,