Kontracepcija

Prenos Hlamidije

Stresirana

Postovani, momku je pre mesec dana otkirvena Hlamidija. Automatski sam i ja otisla na testiranje gde su mi radili metodom antigen antitelo testiranje brisa i moj nalaz je bio negativan. Mikoplazma i Ureoplazma isto sve negativno,nikad nisam imala ni jednu polnu bolest. Papa 2 grupa sekret 3. Stavljala sam samo vaginalete 6 dana.
Momak je dobio terapiju 10 dana, juce je bio zakazan kod urologa na ponovno testiranje i negativan je. Sledece testiranje mu je tek za mesec ipo dana.
Ceo mesec smo u apstinenciji posto je moj ginekolog rekao da dok tri uzastopna ne budu negativna ne smemo imati odnose.
Htela sam da Vas pitam da li mozemo imati odnos uz prezervativ naravno? ili naredna 3 meseca apstinencija?
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

S kondomom možete a možete i bez ako ste oboje negativni.