Kontracepcija

preskakanje menstruacije

Ifka19

Poštovani,
Zanima me da li se smije preskocit krvarenje, tako da nakon jedne kutije nastavim odmah pit novo pakiranje? Da li je to opasno?
I zanima me ako produzim krvarenje, odnosno, ako bijele tablete tj placebo pijem 5 dana, a ne 4 dana da li je tada potrebna dodatna zastita?
Pitam Vas to iz razloga sto sam procitala ako se propuste prve tablete da dolazi do mogucnosti pojavljivanja ovulacije kasnije u ciklusu, al ne znam jel to vrijedi ako krenem dan kasnije piti tabletu s djelatnom tvari? Ili ako propustim 2,3 tek
Hvala lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, može se preskočiti krvarenje tako da se nastavi s novom kutijom tableta. Nije opasno, ali nije baš preporučljivo na taj način regulirat ciklus. Ukoliko se s aktivnim tabletama ne započne na 1. dan ciklusa, moguća je ovulacija, stoga se preporuča dodatna zaštita tijekom 7 dana.

Ifka19

Hvala Vam na odgovoru!
Da li onda krvarenje stupa tijekom uzimanja zutih pilula ili i dalje ce se dogodit kada ja napravim pauzu od 4 dana?

Kathi96

Postovani,

i ja imam jedno pitanje u vezi preskakanje mestruacije. Naime u srijedu zavrsavam sa blisterom i tada bi trebala uslijediti pauza od 7 dana. Medutim ja zelim odmah nastaviti sa novim blisterom kako za novu godinu nebi imala menstruaciju. (ukoliko radim pauzu od srijede, sljedecu menstruaciju cu dobiti tocno pred novu godinu) Postoji li ikakva opasnost s obzirom da sam ove godine istu stvar napravila u 7. mjesecu kako nebi imala menstruaciju na odmoru? Znaci ovo bi bilo drugi put ove godine da bih nastavila sa blisterom bez radenja pauze.

Kathi96

da napomenem, pijem Belaru vec vise od godine dana (21+7)

hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva opasnost. Iako nije baš preporučljivo.

Kathi96

Smijem li pitati iz kojeg razloga nije preporucljivo?
Imam policisticne jajnike i prije sam imala akne. Nakon roaccutana i belare imam potpuno cisto lice. Moze li preskakanje menstruacije imati ikakvog utjecaja na moje lice?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može imati utjecaja na lice. Kontracepcija bi trebala oponašati normalan ciklus. Nije preporučljivo kao što nije preporučljivo jesti masnu hranu ili pušiti.

books

Potovani dr. Balenović,

Pokusavala sam svrstati moje pitanje u ispravnu forum kategoriju, te se nadam da sam uspjela.
Molim Vas za pojasnjenje sljedeceg:

SITUACIJA: Prvi put koristim Yasmin. U nedjelju (26.11) primjetila sam smedi iscjedak. Uobicajno moj ciklus pocinje sa smedim iscjedkom koji kasnije prede u crvarenje kroz koji dana. Tako sam ja u nedjelju (26.11) taj iscjedak smatrala prvim danom menstruacije te popila prvu tabletu Yasmin. Jos 1 dan se je pojavljivao taj iscjedak, te od utorka (28.11.) iscjedak je nestao, a krvarenje se nije pojavilo. U meduvremenu ja sam uredovno koristila Yasmin svaki dan u isto vrijeme.

PITANJE: Da li je ova vrsta izostanka krvarenja uobicajna nus pojava. Kakve su indikacije ove nus pojave. Da li postoji potreba da o ovome informiram svog ginekologa. Kakav je utjecaj ovog razvoja dogadaja na kontracepcijska svojstva.

Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tablete koje ste uzeli spriječile su 'pravo' krvarenje i to je uobičajena nuspojava. Nema razloga za brigu.