Kontracepcija

Prestala sa kontracepcijom pa želim početi ponovo

Senka007

Poštovani,
napravila sam glupost.
Odlučila dam prestati sa kontracepcijom. Uzimala Lindynette.
Zadnju tabletu sam popila prije 14 dana i to je bila posljednja u blisteru. Uslijedila je normalno pauza od 7 dana te menstruacija i još dodatnih 7 dana nisam uzimala.
Kako sam shvatila da nije pametno što sam prestala sa kontracepcijom vratila bih joj se natrag. Što da sad radim?
Da li da čekam prvu sljedeću menstruaciju ili da odmah počnem piti?
Da napomenem, prestala sam ih uzimati zbog glavobolja i to me smetalo ali mislim da je to bio bezvezan razlog.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Započnite s pilulama s prvim danom sljedeće menstruacije.