Kontracepcija

Prestanak i ponovno uzimanje kontracepcije

Ana97

Postovani,

prije 2 godine pocela sam uzimati Yaz kontracepcijske tablete koje sam pila par mjeseci. Nakon toga pola godine nisam uzimala, te sam iste ponovno pocela uzimati nakon otprilike pola godine. Nakon odredenih problema,ginekologica mi je prepisala Logest pilule umjesti Yaz koje sam uzimala oko mjesec i pol te zbog zdravstvenih problema prestala. Htjela bih ponovno poceti uzimati kontracepciju ali me strah jer sam vec tri puta pocela i prestala. Zanima me smije li se to i koliko je opasno?

Oprostite na poduzoj poruci. Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko su vam laboratorijski nalazi u redu nema nikakvih opasnosti od hormonske kontracepcije. Možete prekinuti i opet početi uzimati.

Ana97

Hvala Vam!
Lp

Anna250

Poštovani,pila sam kont.tablete 4 godine (razlog neredovite mjesecnice) te sam ih u dogovoru sa doktoricom odlučila prestati piti(razlog bolni odnosi,suhoća i smanjena menstr.) Popila sam zadnju tabletu 04.10 te sam imala nezasticeni odnos 8.10 a menstruacije sam dobila 11.10..zanima me dali je moglo doći do začeća prilikom tog odnosa..nakon toga nisam imala odnos..i zanima me kako pratiti plodne dane??odnosno da budem sigurna da nemože doć do začeća prilikom odnosa.. I još me zanima da li je kao nuspojava prestanka uzimanja tableta moguća pojava gljivicne infekcije?otprilike dva tjedna nakon prestanka uzimanja tableta počelo me peckati i svrbjeti te je pojačan iscjedak..Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam Vam na ovo pitanje u prethodnoj rubrici.