Kontracepcija

prestanak korištenja kontracepcijskih pilula

nepoznato

Imam kratko pitanje... Moj ginekolog mi je preporučio da napravim pauzu od 3 mjeseca, jer pijem triquilar već tri godine... U subotu sam popila zadnju tabletu iz kartice. Koliko dugo smijem još imati odnose bez drugih metoda zaštite? Hvala Vam unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Nemate vremena, koristite kondom.

nepoznato

Znam da sam dosadna... Popila sam zadnju tabletu u subotu, a u nedjelju imala spolni odnos... Može li na ikoji način doći do trudnoće ili tek kad bi sada imala spolni odnos u ovim danima koji slijede...

Natalija Beljo, dr. med.

U danima koji slijede.

irabela

Poštovanje,
Prije par dana zaboravila sam uzeti svoju pilulu pa sam odlučila prestati sa korištenjem pilula, nakon 4 dana dobila sam menstruaciju, iako sam ju po pilulama trebala imati za 9 dana (u slucaju da sam koristila pakovanje do kraja). Zanima me je li to normalno, inače imam jake bolove u toku ciklusa ali ovaj put su nekako jači?

Unaprijed hvala i lijep pozdrav.

Natalija Beljo, dr. med.

Da, jer ste prekinuli piti.

marijamakica89

Postovani,prestala sam sa uzimanjem kontracepcijskih pilula yaz pre tri i po meseca.Kosa je pocela pojacano da mi opada pre 3 nedelje i na to vrv ima uticaj i jesenje opadanje.U kojoj meri utice prestanak uzimanje kontracepcije na opadanje kose?Da li ce se kosa posle ovog perioda obnoviti i posle koliko vremena mogu ocekivati smanjenje opadanja?Krvna slika,hormoni stitne zlezde i jajnici su u redu .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konzultirajte dermatologa.