Kontracepcija

Prestanak korištenja pilula

Lela2101

Poštovani,

Pijem kontracepcijske pilule vec dvije godine radi policističnih jajnika. Htjela bi prestati sa uzimanjem kontracepcije. Te me zanima dali mi trebaju kakve konzultacije s lječnikom. Drugo, dosta sam čitala o čaju od vrkute, te tinkturi vrkute i konoplje pa me zanima dali bi mi preporučili da ih konzumiram. I dali su zaista dobri kako se o njima piše vezano uz cikluse i policistićne jajnike.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete prekinuti uzimanje kontraceptiva. Vrkuta i ulje od konoplje (industrijske) imaju mnoga ljekovita svojstva, tako da ih slobodno možete konzumirati.

korisnik505

Poštovani,

pijem Softine kontracepcijske tablete malo više od pola godine. Međutim, u 5. mjesecu sam bila na putovanju te sam pakiranje tableta zaboravila. Nisam popila do kraja zadnje tri tablete u blisteru. Menstruaciju sam dobila 15.5. i nakon toga sam napravila pauzu od uzimanja. Planirala sam novo pakiranje početi piti s prvim danom sljedeće menstruacije. Menstruaciju sam dobila danas (16.6.), ali novi blister tableta nemam kod sebe. Zanima me što savjetujete, da počnem ponovno piti kontracepciju s prvim danom mjesečnice u 7. mjesecu ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko želite nastaviti s kontraceptivima možete početi s prvim danom iduće menstruacije. Možete početi s uzimanjem i ovaj ciklus, ali u tom slučaju zaštita neće biti potpuna jer nećete početi s prvim danom menstruacije.

luciddreami

Postovani,6.6. sam pocela koristiti Lindynette 20(inace su ciklusi 28 dana)prvi put i nakon 6.pilula prestala koristit radih jakih migrena.Trenutno mi menstruacija kasni 5 dana.Imam bijeli gusti iscijedak vec tjedana i pol.Sve sam odnose imala zasticene.Je li moguce da mi menstruacija kasni zbog prestanka uzimanja iako sam ih samo 6 popila? Hvala.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ciklus se poremetio zbog uzimanja pilula. Vjerojatno je to odgodilo ovulaciju, a time i menstruaciju.

logestina183

Pozdrav, pijem logest godinama iskljucivo zbog zastite od trudnoce,imam stalnog partnera i jako pazim da nesto ne poremeti njihovo djelovanje. U zadnje vrijeme sam bila bolesna i imala losije nalaze,pa uzimam stosta za popravljanje imuniteta. Doktor opste prakse mi je preporucio da napravim smjesu od organskog meda i cuvarkuce,te da uzimam svakodnevno 2-3 kasike, ali mi je rekao da bih morala prestati sa pilulama, jer ova smjesa lijeci miome,polipe i ciste na jajnicima,maternici,te samim tim ce mi uticati na kontracepciju i mogla bih ostati trudna..sestra mi je ovim pripravkom izlijecila dvije ciste..samo je prokrvarila nakon dvije sedmice uzimanja,tako da znam za snazna ljekovita svojstva pripravka i rado bih ga konzumirala,ali ako utice na kontracepciju... Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno koristite smjesu. Neće umanjiti djelotvornost tableta.

Mysterious_cello

Postovani,
htjela bih prestati i pauzirati s pilulama na preporuku doktorice radi odredenih zdravstvenih tegoba. Sada sam na 5. piluli u pakiranju i iskreno bih voljela prestati s njima sada, iako se pp forumu preporucuje prestanak nakon cijele popijene kutije. Smijem li prestati s njima odmah usred pakiranja i sto mogu ocekivati u tom slucaju? Nezgodno mi je cekati i piti ih jos skoro 3 tjedna.
Puno hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete prestati s uzimanjem tableta. Jedino što se može desiti je da se malo poremetiti ciklus.