Kontracepcija

Prestanak uzimanja kontracepcijskih pilula

niki19

Poštovani,

imam 29 godina te zadnje 4 godine uzimam Lindynette 20. Počela sam ih uzimati zbog neredovitih mjesečnica. Sada razmišljam da ih prestanem piti (razlog nije planirana trudnoća). Pa mene zanima koliko dugo, vremenski moram paziti prilikom upuštanja u seksualne odnose? Cca mjesec dana? Pošto znam da su velike šanse da mogu zatrudnjeti nakon prestanka uzimanja pilula.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Paziti morate svaki ciklus.Od prvog nakon prestanka pa i svaki sljedeći.