Kontracepcija

Prestanak uzimanja pilula

Paola0510

Poštovani,

zadnjih 7god pijem pilule. Zadnje dvije su to Lindynette20. Menstruaciju dobivam uvijek 4.dan nakon zadnje tablete u pakovanju. Tako mi je zadnja menstruacija bila 11.2. Pocetak novog pakovanja pilula sam pocela piti u nedjelju 14.02. Nakon 4 dana sam odlucila prestati jer planiram trudnocu. Dakle, iz novog pakovanja sam popila 4 tablete, zadnja je bila 17.2. Istu vecer i dana 20.2 sam imala nezasticen odnos. Danas, 21.2 sam prokrvarila. Krvarenje je ujutro bilo zarko crveno, kao kod menstruacije i curilo, bez ugrusaka. Maloprije je bilo samo malo rozkasto. Imam blage bolove u donjem dijelu trbuha.
Zanima me sto je to? Da li je moguce da je menstruacija ili je to poremecaj hormona zbog prestanka uzimanja pilua ili pak nesto trece? Postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o prijelomnom krvarenju. Takva krvarenja znaju trajati po nekoliko tjedana. Ne znam ko vam je predložio ovakav način prekida terapije.

Paola0510

Nije nitko. Molim Vas za savjet, sto mi je ciniti dalje, mogu li i smijem li uopce ostati trudna?

Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte da krvarenje završi. Nakon toga planirajte dalje trudnoću, idući ciklus.

Mariimarii

Pozdrav!
Ginekolog mi je prepisao Yasmin pilule za kontracepciju radi regulisanja ciklusa. Počela sam da ih pijem prvog dana menstruacije, koja mi je prestala pre dva dana (trajala je 6 dana), međutim imala sam strašne nuspojave, izgubila sam apetit, konstantno sam imala glavobolje, mučninu i vrtoglavice, a pila sam ih samo nedelju dana. Poslednja dva dana sam čak imala osip po telu. Obratila sam se svojoj doktorki zbog te alergije i rekla mi je da prestanem sa korišćenjem pilula, bez obzira na to što nisam završila sa kutijom. Zanima me da li ću sada imati neke nuspojave, npr krvarenje narednih dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno krvarenje koje može i malo duže potrajati.