Kontracepcija

Pretrage i lyndinette

leona99

Poštovani doktore,

molim Vas da mi kažete koji bih pretrage trebala obaviti obzirom da koristim kontracepcijske pilule? Vjerujem da nije potrebno raditi kompletnu krvnu sliku, no da bi svakako trebalo napraviti vrijeme zgrušavanja? Ili prtrombinsko vrijeme? Jesu li to dvije različite pretrage ili isto ,smao drugi naziv? Treba li još što i ukoliko one budu u normalnim intervalima onda imam manju opasnost stvaranja ugruska?
Naime, proteklih dana me noga malo boljela jace nego inace pa mislim ima li veze s tim.
Hvala Vam na odgovoru, odmah sutra bih obavila navedene pretrage ako mi odgovorite je li dosta samo to ili sto tocno treba.
U labaratoriju mi, pretpostavljam, nece znati nista reci postoji li opasnost.

Hvala Vam unaprijed na utrosenom vremenu i odgovoru.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite veliki koagulogram te se s nalazom javite svom gineologu.

leona99

Jesu li to mozda pretrage Vk, Vz, Tr? Ili samo Vz?

Dejan Šakoronja, dr. med.

I to i fibrinoge, antitrombin, dimeri itd..

Anamarijaaaa4

Postovani doktore ,
Imam 20 godina . Moj problem su neredovite menstruacije. Pila sam 4 godine kontracepcijske pilule Jazz na prijedlog ginekologa . Medjutim , prije sest mjeseci sam odlucila da prestanem . Menstruacija se nije uredovila . Nemam krvarenje vec sest mjeseci . Zanima me da li je moguce da sam i drugom stanju i sta predlazete za dalje ? Koji je glavno razlog neredovitih menstruacija , jer nisam radila nikakve pretrage osim uzv ?
Hvala .