Kontracepcija

prijevremena kontracepcija

zofika

Molim za pomoc,dpocela sam pit lindynette na dan kada mi je trebala doc menstruacija ja sam tabletu popila al menstruacija nije dosla.., sada i dalje pijem tablete redovito.. Dali sam zasticena?? I sta da dalje radim menstruacije i dalje nema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako se pilule ne uzimaju. Nastavite dalje s uzimanjem kao što uzimate.

zofika

Dali sam sada zasticena ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste, no to nije način uzimanja jer se mogu javiti krvarenja koja neće tako brzo stati.

zofika

Puno vam hvala na odgovoru i pomoci...kada cu onda ili bi trebala doboti menstruaciju nakon sto popijem ovu karticu tableta??? Dal da napravim onu pauzu od tj. Dana ili ne???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno nakon zadnje ispijene pilule. Napravite pauzu sedam dana a osmi dan krenete s novim blisterom.

zofika

Hvala Vam puno!happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.