Kontracepcija

proljev

zbunjena2011

Postovani, imam problem. Imam 21 godinu i dva mjseca pijem logest, a sad u trećem tjednu pijenja sam dobila proljev 2 h nakon sto sam popila pilulu. U uputama pise da ako želim zadržati kontracepijski ucinak,moram poceti piti iducu kutiju bez pravljenja sedmodnevne pauze. Je li to istina, hocu li imti neke negativne posljedice, npr.izostanak menstruacije i hoce li kontracepcijski ucinak biti postojan ako pocnem iducu kutiju piti nakon tri, cetiri dana pauze i buduci da sam na putu, pa ne mogu do recepta, hoce li dovoljna zastita tijekom snošaja biti da mi decko svrši vani ili moram bas kondom koristiti?

Natalija Beljo, dr. med.

Nećete imati nikakve posljedice i sve ok, zaštita nepromjenjena.

tajci07

Postovana doktorice,
kada zbog povracanja u trecem tjednu popijemo jos jednu tabletu unutar 4h , je li nastavimo dalje uzimati pilule bez pauze ili napravimo normalno pauzu uz jedan dan kraci ciklus? Inace, pijem Logest i u upustvima pise da nastavimo dalje bez pauze ili da prekinemo i napravimo pauzu da bi zastita bila nepromjenjena. Popila sam unutar onih 12h sto je dopusteno pa ja osobno smatram da treban napravit pauzu uz jedan dan kraci ciklus i da ce zastita bit ista. Je li Vi mislite isto sto i ja? Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Možete i jedan i drugi način.

jo jo jo jo

Poštovana doktorice,
pijem logest već 2 godine i nikada nisam imala nikakvih problema do danas. Popila sam 2. tabletu iz kutije u vrijeme kada ju obično i pijem(17:00) , ali sam nakon 1h dobila proljev, pa me sada zanima trebam li popiti još jednu pilulu ( nakon par sati) ili nastaviti piti normalno kutiju do kraja, te je li zaštita smanjena? Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate, pijete ih 2 godine.

hrchach

Poštovani,
danas sam dobila jaki proljev oko 14 sati, oko 15:30 je prestao, te sam u uobičajeno vrijeme oko pola 5 popila tabletu (8. tableta yaz). Međutim, 3 minute nakon što sam popila tabletu opet sam dobila laganiji proljev. Nisam popila dodatnu tabletu jer smatram da je prošlo premalo vremena da bi se tableta "izbacila". Zanima me da li sam dobro postupila ili je potrebno popiti slijedeću tabletu? Da li je zaštita smanjena? Inače, pijem Yaz već 2 godine i do sada nisam imala nikakvih problema... Hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate ništa , pijte dalje po shemi.

Blue_4

Poštovana, yaz sam počela piti u 12 mjesecu prošle godine i pijem svake večeri oko pola 9, međutim sinoć sam imala jake mučnine (povraćanje, proljev,...), pa je nisam popila u to vrijeme, već kad se sve to smirilo (u noći oko pola 3)-radi se o 6. tableti. Danas ujutro oko pola 7 ponovno su se vratile mučnine. Zanima me jesam li dobro postupila sa odgađanjem pijenja tablete i je li ova tableta probavljena do pola 7 (trebala bi biti u roku 2 sata, ali pitam za svaki slučaj)? Ako sam pogriješila, molim vas da me savjetujete što dalje... Hvala!

tajci07

Draga doktorice,

uvijek problemi s Logestom. U omom prethodnom postu nastupila sam tako da sam napravila 7dana stanku nakon popijene dodatne pilule u trecem tj. zbog proljeva. Medjutim, i ovog ciklusa mi se to dogodilou drugom tj. a i u trecem tj. Ja stvarno vise ne znam sto cu sad. Je li mi zastita bila nepostojana ovaj ciklus zbog stanke ? nakon toga imala sam jos dva odnosa sa prezervativom, ali strah me je od trudnoce jer mi je danas muka a i grudi su mi nateknute.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je nastupilo krvarenje i počeli ponovo 8 dan sve ok.

tajci07

Je li se to odnosi na prosli ciklus? Naakon vaseg savjeta da mogu na oba nacina napravila sam pauzu, uslijedilo krvarenje i osmi dan ponovno pocela. Iz ovoga ciklusa sam tek sinoc popila zadnju tableticu.

Natalija Beljo, dr. med.

Da.

iva.kuki

Prosli cijeli ciklus sam bila odsutna od kuce...Desilo se to naime,da sam zapocela svoje deseto pakovanje pilula yasmin i odmah nakon pola ure dobila proljev,sigurno od promjene ishrane...taj ciklus mi je zavrsio ali mi je menga zakasnila par sati i prvi dan je bila jako slaba da bi ostala 4 dana bila normalna kao i uvijek...sada opet trebam dobiti,htjela bih vas pitati da li je moguca trudnoca ako mi je prvi dan slabo islo,nisam napomenula da mi u zadnje vrijeme dan dva prije nego dobijem ide neki tamno smedji iscjedak i onda dobijem....i jos jedno pitanje da li je sve uredno ako ne popijem svaki dan bas u minut pilulu,jer znam zakasniti pol sata,nekad popiti prije malo...ali je uvijek oko 20-21 h...unaprijed vam hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

šđto se tiče vremena nema problema, i to slabo je mjesečnica tako da sve ok.

anamarija345

Poštovani,
kada se nakon popijene tablete Lindynette u drugom tjednu desi proljev(mekša stolica) 2 sata i nešto malo nakon pijenja te popijemo drugu tabletu 4 sata nakon toga trebamo li računati da je zaštita smanjena i dodatno se štititi?

S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita nije nužna. Mekša stolica ne znači da se pilula nije resorbirala i ne znači proljevastu stolicu.

anamarija345

Hvala vam! Samo još nešto,ukoliko se radi o proljevu ili povraćanju nakon 2 sata od popijene pilule i ako se sljedeća pilula popije u roku od 12 sati te se ta reapsorbira je li zaštita očuvana? (Tako piše u uputama) ili je taj vremenski period ipak nešto manji?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je, baš kao što piše u uputama.

Dajana001

Postovani!Pijem Diane 35 pilule vec godinu i 2 mjeseca.Nikad nisam imala stolicu nakon uzimanja,a pijem ih svaki dan izmedju 12,30 i 13,00h.Danas sam popila pilulu oko 13,00 h,a nakon 40-45 min imala sam jak bol u trbuhu i odmah nakon toga stolicu.U pocetku je bila to tvrda stolica,ali na kraju poput blagog proljeva.Nisam popila drugu pilulu jer bi mi to poremetilo citav slijed,a ostale su mi jos 4 u pakiranju.Drugi razlog zbog cega je nisam uzela je blaga mucnina,koju imam od pocetka uzimanja Diane 35.Bojim se ako postoji mogucnost da se ova apsorbirala,a popijem jos jednu,da cu imati dodatnu mucninu ili povracanje.Ima li mogucnosti da je zastita djelotvorna i dalje,a pilule uzimam i zbog koze i policisicnih jajnika,pa se nadam da ni tu nece biti nikakv problem?Unaprijed hvala!