Kontracepcija

Proljev i kontracepcija

Linciiiii

Postovani,

Pijem kontracepcijske pilule Rosanelle vec nekoliko mjeseci,danas mi je 5.tableta. Nakon sto sam ju popila dobila sam proljev u roku 2 sata. Popila sam dodatnu tabletu iz blistera. Nakon toga nisam vise imala proljev. Trebam li sada nastaviti normalno piti preostale aktivne tablete(sto znaci da imam jednu manje aktivnu tabletu jer sam popila 2 danas) i nakon njih 7 placebo tableta pa ce mi time samo ciklus biti skracen za jedan dan? Ostaje li ovim nacinom zastita potpuna? Trebam li tako napraviti ili preskociti placebo tablete i nastaviti s novim blisterom iako pise u uputama da je to postupak ako se zaboravi tableta u 3.tjednu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite sa uobičajenim, svakodnevnim uzimanjem aktivnih tableta, a zatim 7- dnevnih placebo. Zaštita neće biti smanjena, samo će se ciklus skratiti za 1 dan.

Ninabella

Poštovani, pijem kontracepcijske pilule posljednjih 7 godina, krenuvši od Logesta, preko Lyndinette-a, Softinella do Softinne-a koje pijem posljednjih godinu dana. Jucer navecer, na 12.dan ciklusa, popila sam pilulu(12.) i nakon pola h imala sam djelomican proljev,s time da nisam popila dodatnu pilulu, a u 23h sam imala odnose s penetracijom. Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce. Lp i hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost za trudnoću.