Kontracepcija

Promjena pilula ili pauza

Cmaja

Pozdrav,
Molim Vas za savjet,imam 37 godina, od 20 god koristim pilule na pocetku Diane 35 do 30 godine,dijagnoza je bila poli cisticni jajnici.
Nakon prestanka dvije uredne trudnoce i ponovni povratak uzimanja pilula znaci ukupno oko 13 godina koristenja.
Ciklusi uvijek od 35-40dana bez pilula,a sa pilulama uredno,u zadnjih par godina koristila vise vrsta pilula kao npr yasmin,diane 35,yazz a trenutno koristim qlairu,nalazi radeni prije par dana sve odlicno.
Pilule promjenim bez konsultacije ljekara,moj ljekar kaze da koristim sta mi odgovara...
Molim vase misljenje i jedini je problem skroz smanjen libido,sklona sam debljanu i imam visak kg,i qlaira pilule. mi bas ne odgovaraju jer sam dobila na kilazi.
Ako mi mozete preporuciti neke ili da napravim pauzu?
Hvala
L,p

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi tegoba koje ste naveli preporučio bih pauzu. S tabletama možete ponovo početi kad god zaželite.