Kontracepcija

Promjena termina uzimanja pilule

LenaMarlin

Poštovana,

početnik sam s kontracepcijskim pilulama. Prvi blister diane35 sam pila u 18h svaki dan, a nakon 7 dana pauze (danas) sam popila prvu pilulu u 8:30 ujutro, jer mi je rečeno da se može prilikom novog blistera promijeniti termin uzimanja. Pošto sam spolno aktivna, molim vas da mi odgovorite hoće li promjena termina biti problem, tj. da li je to tako ispravno. (Naravno ako budem uredna u uzimanju idućih 21 dan u 8:30)

Srdačan pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Sve će biti u redu.

ana1990

Poštovana,

Pila sam Olaira tablete (godinu ipo) oko 23h, ovaj mjesec(od početka novog pakiranja) promijenila sam uru u 13h.
Ginekolog mi je rekao da to mijenjanje sata nije dobro . da mogu očekivati neke promjene i da se moram paziti ovaj mjesec,
zanima me Vaše mišljenje ( pročitala sam na sličnu temu da ste odgovarali da nema problem) , dali
tako mislite i za Qlaira tablete?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,

Srdačan pozdrav!!

Natalija Beljo, dr. med.

Možete promjenjti vrijeme i ono što se može dogoditi je da se pojavi krvarenje jer org reagira kao da ste zaboravili popiti tako da za ovaj mjesec u prvih 14 dana kod odnosa koristite i kondom.

ivakk1

Poštovani,
u subotu bih trebala početi s novim (sedmim) blisterom Lindynetta u 8 sati, no htjela bih pomaknuti termin na 14 sati. da li to mogu učiniti bez posljedica ili je bolje skratiti pauzu za jedan dan te u petak početi s pilulama u 14 sati? koja je metoda sigurnija i da li je potrebna dodatna zaštita i kroz koje vrijeme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Ne treba dodatna zaštita.

njama555

Postovani,
zadnju tj.21.pilulu sam popila u ponedjeljak 18.8 u 23 h napravila sam 7-dnevnu pauzu i trebala sam popiti 8.dan znaci danas u 23 h,ali sam zeljela promijeniti vrijeme i popila ju danas u 13 h umjesto u 23.Pitanje je da li trebam koristiti dodatnu zastitu zbog primjene termina pijenja ako nastavim piti u 13 h?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

anamarija345

Poštovani, pijem Logest vec 5 godina. Obicno sam tablete pila oko pola 8 ujutro, no ovaj ciklus sam ih pocela piti oko 9, pola 10 ujutro. Jesam li smjela promijeniti termin i je li mi zastita ok? Buduci da se radi o samo 1i pol, 2, mislila sam da bi sve trebalo biti u.redu, no zanima.me vase misljenje.
Unaprijed hvala
Lijep pozdrav

Ne znam sta

Postovani doktore ovaj mjesec pijem diane u pola 11, no dns sam popila u 13h. Da li to mjenja sta? Da li se trebam brinuti zbog trudoce ako budem imala odnos? I da li stra da pijem u pola 11 ili u 13?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarija sve je u redu, nastavite s uzimanjem dalje u novom terminu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam šta, nastavite sutra ponovno u 11 kao i ranije. Ništa se neće dogoditi.

Kika123456

Poštovani,

4 mjeseca sam pila tablete Naelia, nakon čega sam prešla na Daylette i sada završavam prvi blister. Kada krenem s tabletama iz novog blistera mogu li pomjeriti vrijeme uzimanja sa 19 sati na 22? I hoće li biti potrebna dodatna zaštita kod odnosa?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno promijenite vrijeme uzimanja. Dodatna zaštita nije potrebna.