Kontracepcija

Propuštena pilula

c0sm0p0litan

Postovani,
Nedavno sam imala mokracnu infekciju, s tim da se jos uvek cisti. Sinoc sam videci krv na gacicama mislila da sam dobila, ali ustvari je to bila krv u mokraci. Misleci da sam dobila popila sam pilulu, ali sam tek kasnije shvatila da mi menstruacija jos nije krenula. Ostalo mi je jos 20 tableta, sta da radim, da li da nastavim da ih pijem u odredjeno vreme, ili da sacekam da dobijem menstruaciju pa da ispijem tih 20 preostalih? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte da dobijete pravu menstruaciju i tada popijte 20 tableta.
Malo ćete skratiti ciklus time.

c0sm0p0litan

Koristim pilule Jeanine, da li su sve tabletice iste, tj. da li kada dodjem do te popivene mogu da nastavim da ih pijem iako se dan ne poklapa sa danom koji je naznacen na tableticama? i koliko sam zasticena od trudnoce? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Zaštićena ste.

wannablues

Poštovani,
ispričavam se ako sam više puta postavila ovaj post ali mi svaki put govori da nije objavljeno pa pokušavam opet.
Moja situacija je slijedeća: već pet godina redovito pijem Diane 35. Jučer sam imala nezaštićeni odnos, nakon čega sam zaboravila popiti tabletu. To je trebala biti 16. tableta, odnosno 2. u trećem tjednu. Popila sam ju danas kad sam to shvatila, sa otprilike 14 h zakašnjenja i sad imam još 5 tableta. Također, danas sam dobila kutiju klavocina za upalu uha, koju još nisam počela koristiti jer znam da utječe na kontracepciju. Što mislite - postoji li rizik od trudnoće i kako da nastavim piti tablete? Mislite li da trebam odgoditi početak pijenja antibiotika?
Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte još jednu danas i dalje svaki dan po jednu. Odnos uz dodatnu zaštitu do kraja blistera.
Antibiotik ne umanje djelovanje pilula.

wannablues

OD srca zahvaljujem na odgovoru! BIsteli mi znali reci zasto,ako antibiotika ne djeluje na rad tableta,zasto na uputama za diane tako pise, a slicno i na uputi za klavocin? Je li to za odedjene slucajeve ili mjera opreza?Hvala

c0sm0p0litan

Da li je moguce da mi menstruacija malo kasni zbog te pilule koju sam popila ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Wanablue iz iskustva vam govorim da penicilini ne umanjuju učinak pilula.
Doduše ima onih antibiotika koji to čine.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cosmopolitan, moguće je.

newjersey

Postovani,
pijem Diane35 nekoliko meseci, kada sam zavsila sa poslednjim pakovanjem i napravila pauzu od sedam dana, zaboravila sam sinoc popiti prvu pilulu iz novog pakovanja i sada ne znam da li smem veceras popiti dve, da bih nadoknadila za propustenu sinoc?
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite danas čim prije s uzimanjem. Ne treba dvije.

Lady Anne

Poštovani, molim Vas za savjet.

Pijem kontracepcijske pilule Lindynette 30. Danas sam popila zadnju pilulu iz četvrte kutije.
Inače pijem svaki dan u isto vrijeme, no u petak sam zaboravila.
S pilulom sam kasnila 12 sati i 50 minuta, a u blisteru je bilo manje od 7 pilula.
Prema uputama, morala bih već sutra bez pauze početi s novom kutijom.
Moje je pitanje: Što će se dogoditi ako ipak napravim pauzu? Jer to planiram.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete napraviti pauzu od tjedan dana.

c0sm0p0litan

Postovani,
molila bih Vas za savet. Dobila sam menstruaciju 11. u ovom mesecu, ali mi jos uvek traje. Obicno traje 4,5 dana maksimum, a ovo je vec 8.mi dan kako imam krvarenje. Ovo mi je prvi mesec kako sam pocela da pijem pilule za kontracepciju. Da li je moguce da je zbog njih? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog njih je. Nastavite dalje s redovitim uzimanjem. Često se viđa tijekom započinjanja s pilulama.

teisa

Poštovani, imam jedno pitanje!
Počela sam tek piti pilule (Lindynette 20) to mi je 4 kutija koju pijem, sve je bilo uredu do sada.
30.06 počela sam piti novu kutiju te 17.07(srijeda) zaboravila sam popit pilulu, u četvrtak 18.07 sam popila normalno za taj dan te nakon toga imala spolni odnos i dečko je svršio u mene.Kada sam 19.07 (petak) popila ptabletu namjenjenu za taj dan shvatila sam da nisam popila pilulu od srijede.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sada više ništa. Nadajte se da neće doći do trudnoće.
Ubuduće čitajte uputstvo kako postupiti sa propuštenom pilulom.

teisa

zaboravila sam napomenuti da kad sam shvatila u petak da nisam popila tabletu popila sam ju u tom trenutku te nastavila piti dalje po shemi. Zanima me dal da sada kad pomijem zadnju tabletu napravim pauzu ili da počnem s novom kutijom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s novim blisterom bez pauze.

Nazad
Naprijed