Kontracepcija

Propuštena pilula

palacinkica17

Postovana,
Molim Vas za pomoc!Jako sam zabrinuta, pijem diane35 pilule vec duze vreme, 1,5 ili 2 godine, ali ovaj mesec sam sva bila rasejana...Dobila sam 08.07.,a sa novom kutijom sam pocela u sredu 10.07., kao i svakog meseca.Pilule pijem u 20h uvece. Prvo sam u prvoj nedelji zaboravila da uzmem jednu pilulu, pa sam sutradan nastavila piti kao da se nista nije desilo, a onda sam u drugoj nedelji 18.07. opet zaboravila na pilulu i popila sam je sutradan oko 17h (21 sat je proslo od vremena kada sam stvarno trebala da je popijem), a pilulu za to vece (19.07) sam popila oko 01h nocu (8 sati nakon ove, jer nisam htela da uzmem u isto vreme,misleci da je to lose).20.07. sam konacno popila na vreme, ali MOJ VELIKI PROBLEM je sto sam 21.07. oko 18h imala odnos i decko je svrsio u mene. U 20h, tog 21.07. ja sam popila pillulu na vreme u 20h, a isto cu uraditi i veceras, ali se jako brinem da li moze doci do trudnoce iako budem pila do kraja pilule redovno!

Izvinite na opsirnosti, ali sam jako zabrinuta,a kod doktorice ne mogu otici, jer je na odmoru i moram cekati da se vrati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kod takvog neredovitog uzimanja šansa svakako postoji. Ako izostane menstruacija, napravite test.

aurora1208

Poštovani,

Prije mjesec dana počela sam uzimati Logest. Jučer sam zaboravila popiti prvu tabletu iz novog pakiranja pa sam danas popila 2 kako i piše u uputama. Zadnji odnos sam imala prije 7 dana. Zanima me trebam li još nešto poduzeti?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebate. Idućih tjedan dana koristiti dodatnu zaštitu.

marijica1990

Pijem dva tjedna tablete logest . U ponedjeljak sam zaboravila popit tabletu i popila sam je danas u podne . I navečer sam u 9 sati popila tabletu za utorak . Za sutra mi je ostala jedna tableta i onda bi trebala napravit pauzu od 7 dana . Čitala sam uputstva i piše ako prođe više od 12 sati da nastavim s novom kutijom bez pauze . Sad me zanima da li da pravim pauzu ili ne ???? S tim da sam imala spolni odnos u nedjelju navečer nakon što sam popila tabletu . pa u ponedjeljak nisam tek u utorak u podne .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radite pauzu, nego odmah počnite novi blister.

marijica1990

Poštovana ,
Zeznula sam gore ...pijem logest dva mjeseca ......sad me zanima kad počnem s tom drugom kutijom ,hoću dobit mjesečnicu????? I kad popijem tu novu kutiju onda normalno radim pauzu 7 dana ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorili ste si sami.

cec

Pozdrav! Pijem Yaz tablete i propustila sam prvu tabletu iz pakovanja, popila sam je tek nakon 20 sati. Da li postoji mogucnost smanjivanja efekta citave kutije ili samo da pratim savet koji pise u knjizici uz lek, da koristim zastitu narednih nedelju dana.
Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, sve je u redu, samo iz predostrožnosti koristite dodatnu zaštitu kroz sedam dana. Dalje od toga nije nužna.

ivona118

Poštovani,

pijem Yasmin posljednja 3 mjeseca. Zaboravila sam popiti 16. tabletu sinoć u 19h te sam ju popila danas u 9 i 30. Trebam li nastaviti piti pilule iz novog pakiranja bez pauze od 7 dana kako je rečeno u uputi o lijeku ili ću nastaviti po dosadašnjoj shemi? Imam dilemu s obzirom da nisam imala spolne odnose za vrijeme tekućeg pakiranja, niti ću ih imati do kraja ovog mjeseca. Čini mi se nelogično da bi sinoćnja propuštena pilula mogla djelovati na smanjenu zaštitu tijekom sljedećeg pakiranja?

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno bih preporučio varijantu iz uputa o lijeku ne zbog trudnoće neg mogućeg neurednog krvarenja.

ani011195

Dobra vecer... u velikom sam strahu... ovo mi je drugi mjesec da pijem pilule (lindynette) i prosli sam mjesec zadnju popila u utorak,nakon toga sam napravila pauzu od 7 dana,a osmi dan sam pocela piti ponovno,dakle srijedu... problem u tome je dakle da sam ja u srijedu ujutro imala spolni odnos sa deckom i on je svrsio u mene,a tek sam navecer popila pilulu... sada mi je prijateljica rekla da sam trebala popiti pilulu u utorak...postoji li mogucnost da sam trudna? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste napravila, te neće doći do trudnoće.

ani011195

Postovani... jako sam zabrinuta... naime,ovo je drugi mjesec otkad pijem pijem lindynette ...sinoc sam razgovarala s prijateljicom i rekla mi je da tjekom pauze od sedam dana nisam dobro popila pilulu,odnosno,,popila sam je osm dan...dakle,zadnju sam popila u utorak,pa pauza sedam dana u srijedu sam popila slijedecu... problem je sto sam u srijedu ujutro imala spolni odnos i decko je svrsio u mene,a ja sam jedan dan preskocila pilulu...sada je nedjelja i kasno mi je da popijem onu viska... sta da radim sad? Postoji li mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ispravno ste uzeli pilule, ispravno napravili pauzu. Ne vidim problem.
Neće doći do trudnoće.

ovka

Postovani, pijem diane 35 zbog akni a 15 pilulu sam zaboravila sinoc pa sam veceras uzela i 15 i 16. Pise da se poslije ove kutije odmah prelazi na sljedecu ali mene zanima da li da mogu od sutra prekinuti uzimanje pilula pa za 7 dana poceti novi kutiju,jer ne pijem zbog kontracepcije. Znaci,uzela sam maloprije 15 i 16 ali bi htjela prkinuti 7 dana . Jeli to moguce? I kad bi onda trebala poceti sa novom kutijom. Znaci,propustila sam utorak (15 tbl) pa veceras (srijeda) popila i 15 i 16. Kasno sam procitala da ima opcija da se prekine uzimanje pilula.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno bih preporučio prvi način.
Dakle popijte još tih pet do kraja pa tad napravite pauzu koliko želite.

roba s greškom

Moj problem je slijedeći. U utorak 06.05. popila sam prvu tabletu nakon pauze. U petak 9. i u ned 11. sam imala odnos. U utorak 13. zaboravila sam popiti tabletu, popila sam ju u srijedu ujutro (prošlo je nekih 11-12 sati). Nakon toga sam opet zaboravila popiti tabletu u petak 16.05. U utorak 20 sam imala krvavi iscjedak i bolio me trbuh ko da ću svaki tren dobiti. Jučer 21. sam opet imala malo i danas opet, također sam par puta osjetila bol u jajnicima i donjem dijelu trbuha. Zanima me da li je ovo razlog za brigu i čupanje kose ili sam samo poremetila sve tim propuštenim tabletama pa zbog toga lagano krvarenje. i da li trebam raditi test na trudnoću ili nema razloga za paničarenje? Pijem trinovum i obično tablete pijem navečer oko 9, ponekad sat vremena prije ili kasnije..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenja su rezultat neredovitog uzimanja pilula. Da li će doći do trudnoće ne znam, mislim da ne.Ako će vam izostati menstruacija, napravite test

Nazad
Naprijed