Home / Forum / Bolesti i stanja / Kontracepcija / Propuštena pilula

Kontracepcija

U forumima odgovaraju na Vaša pitanja isključivo stručnjaci iz određenih područja medicine, stomatologije i psihologije.

Broj tema: 3150

Broj poruka: 31885

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Šakoronja Dejan, dr. med.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ginekološka ordinacija Šakoronja
Kralja Tomislava 29
Jastrebarsko

Šemnički Nataša, dr. med.

Nataša Šemnički, dr. med.

Medicinski centar Kuna & Perić
Ul. Crvenog križa 35
Zagreb

Propuštena pilula

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

palacinkica17

22.07.2013. 18:45

Postovana,
Molim Vas za pomoc!Jako sam zabrinuta, pijem diane35 pilule vec duze vreme, 1,5 ili 2 godine, ali ovaj mesec sam sva bila rasejana...Dobila sam 08.07.,a sa novom kutijom sam pocela u sredu 10.07., kao i svakog meseca.Pilule pijem u 20h uvece. Prvo sam u prvoj nedelji zaboravila da uzmem jednu pilulu, pa sam sutradan nastavila piti kao da se nista nije desilo, a onda sam u drugoj nedelji 18.07. opet zaboravila na pilulu i popila sam je sutradan oko 17h (21 sat je proslo od vremena kada sam stvarno trebala da je popijem), a pilulu za to vece (19.07) sam popila oko 01h nocu (8 sati nakon ove, jer nisam htela da uzmem u isto vreme,misleci da je to lose).20.07. sam konacno popila na vreme, ali MOJ VELIKI PROBLEM je sto sam 21.07. oko 18h imala odnos i decko je svrsio u mene. U 20h, tog 21.07. ja sam popila pillulu na vreme u 20h, a isto cu uraditi i veceras, ali se jako brinem da li moze doci do trudnoce iako budem pila do kraja pilule redovno!

Izvinite na opsirnosti, ali sam jako zabrinuta,a kod doktorice ne mogu otici, jer je na odmoru i moram cekati da se vrati.

22.07.2013. 22:50

Kod takvog neredovitog uzimanja šansa svakako postoji. Ako izostane menstruacija, napravite test.

aurora1208

28.08.2013. 21:55

Poštovani,

Prije mjesec dana počela sam uzimati Logest. Jučer sam zaboravila popiti prvu tabletu iz novog pakiranja pa sam danas popila 2 kako i piše u uputama. Zadnji odnos sam imala prije 7 dana. Zanima me trebam li još nešto poduzeti?

Unaprijed hvala

28.08.2013. 22:50

Trebate. Idućih tjedan dana koristiti dodatnu zaštitu.

marijica1990

18.09.2013. 00:00

Pijem dva tjedna tablete logest . U ponedjeljak sam zaboravila popit tabletu i popila sam je danas u podne . I navečer sam u 9 sati popila tabletu za utorak . Za sutra mi je ostala jedna tableta i onda bi trebala napravit pauzu od 7 dana . Čitala sam uputstva i piše ako prođe više od 12 sati da nastavim s novom kutijom bez pauze . Sad me zanima da li da pravim pauzu ili ne ???? S tim da sam imala spolni odnos u nedjelju navečer nakon što sam popila tabletu . pa u ponedjeljak nisam tek u utorak u podne .

18.09.2013. 10:05

Ne radite pauzu, nego odmah počnite novi blister.

marijica1990

18.09.2013. 14:05

Poštovana ,
Zeznula sam gore ...pijem logest dva mjeseca ......sad me zanima kad počnem s tom drugom kutijom ,hoću dobit mjesečnicu????? I kad popijem tu novu kutiju onda normalno radim pauzu 7 dana ?

18.09.2013. 15:30

Odgovorili ste si sami.