Kontracepcija

Propuštena pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s redovitim uzimanje uz dodatnu zaštitu idućih tjedan dana.

djevojka93

Pozdrav!
Pijem Lyndinette, na 4. sam kutiji.
U prvom tjednu (nisam sigurna je li bi 3. ili 6. dan) imala sam proljev 3 sata nakon uzimanja tablete i nisam popila dodatnu.
11.dan imala sam nezaštićeni spolni odnos i zaboravila sam na ovu situaciju. Zanima me trebam li popiti tabletu za dan kasnije zbog šanse od trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

irena_na

Poštovani,

Poštovani, molim Vas za pomoć. Probala sam Vam pisati na forum, no ne mogu poslati poruku... pijem lindinette 20. u nedjelju sam imala nezaštićeni spolni odnos i navečer u 20h sam zaboravila popiti 8. tabletu iz blistera. U pon u 20h sam popila 2 tablete. Prvi put mi se to dogodilo. Zanima me jesam li bila zaštićena? Što da napravim? Nisam radila test. Hoću li nakon popijene kutije odmah s drugom nastaviti ili da napravim pauzu od 7 dana? kolika je zaštićenost u slučaju pauze? Inače, lindinette pijem već oko 2 godine. Puno Vam hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita tjedan dana. Blister uzmite do kraja i pauza od tjedan dana. (. dan novi blister. U pauzi ste zaštićena.

SanzdaZ

postovana doktorice,
razumijem da Vam je naporno citati i odgovarati ma ista ili posve slicna pitanja, ja sam procitala uputstva vezana uz svoju kontracepciju ( belara) i buduci da sam izgubila jednu tabletu moje pakiranje ce iznositi 20 tableta umjeato 21. Dali ce biti sporno ukoliko ne popijem tu 21. tabletu i nastupi 7 dana pauze te nastavim regular o sa novim pakiranjem? dali je potrebno u toku pauze i prvi tjedan novog pakiranja koristiti dodatnu zastitu zbog mogucnosti trudnoce ili cu i dalje biti zasticena?
zahvaljujem na strpljenju u trudu happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete popiti amo 20. Pauza sedam dana. Dodatna zaštita tijekom pauze nije potrebna.

andrijana9

Poštovani, pijem yaz pilule od početka prošle godine. Imala sam odnos šesti dan pilule, ubrzo nakon što sam popila tabletu, te partner nije ejakulirao u mene. Dan poslije, dakle sedmi dan, zaboravil sam popiti pilulu, i popila ju dan poslije, zajedno sa osmom pilulom. Postoji li mogućnost trudnoće?

andrijana9

Poštovani, jedna izmjena, odnos sam imala peti dan pilule, a ne šesti.

lady_I

Postovanje,
Popila sam petu tabletu 10 sati kasnije od predviđenog, je li potrebna dodatna zastita tjekom odnosa i postoji li mogucnost za trudnocu (imala sam odnose prije 2 dana)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Andrijana neće doći do trudnoće. Dalje dodatna zaštiti tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lady popili ste u dozvoljenom intervalu. Ne treba dodatna zaštita.

Bubamaraaaa

Poštovana
Na prvom sam pakovanju Diane. Naime 12i 13 (petak i subota) sam preskočila i nastavila normalno piti u nedjelju.
S tim da sam u subotu imala odnose, prekinuti snosaj. Sinoć mi se pojavljuje rozkasti iscjedak... Da li je to zbog propuštenih pilula? Trebam li biti zabrinuta zbog trudnoće? Lijep pizdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog propuštenih pilula je. Ako nije bilo ejakulacije neće doći do trudnoće. U protivnome šansa postoji. Ako nećete redovito i svakodnevno uzimati pilule onda iste nisu za vas.

ivanna9

Poštovani,
pijem Stediril već godinu i pol uz jednu pauzu od mjesec dana. Zakasnila sam s drugom tabletom koju sam nadoknadila nakon 15 sati, i dalje nastavila normalno uzimati ostale. Trebam li koristiti dodatnu zaštitu i kako nastaviti s blisterom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje prema shemi . Dodatna zaštita tjedan dana.

Lionelxxx

Poštovani,
pijem Diane 35 vec 2 godine uz jednu pauzu od 3 mjeseca ove godine. Sada sam vec pri kraju kutije, i danas vidim da sam umjesto za četvrtak, uzela tabletu za srijedu, sto znači da mi jedna tableta fali. Kako sam vratila film unazad, mislim da je to ona od ponedjeljka tj. 13. po redu. Jako sam u strahu, jer sam u utorak i srijedu imala odnos sa dečkom, te se nismo zaštitili. Danas sam popila 2 tablete kako bi nadoknadila tu jednu od ponedjeljka. Recite mi, koje su šanse, obzirom na moju situaciju, da ostanem trudna? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Male su šane jer ih dugo uzimate. Dalje odnos uz dodatnu zaštitu do kraja blistera.

Lionelxxx

Hvala vam na odgovoru. Pisala sam 2 puta jer se pitanje nije htjelo ucitati. Nadam se da ce biti sve ok,primjenjivat cu dodatnu zastitu do kraja. Da onda radim uobicajenu pauzu od 7 dana ili ne? Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.Pozz

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 14
Naprijed