Kontracepcija

Propuštena pilula

Arwen95

Poštovani,
Nisam u stanju trenutno pregledavati sva pitanja, vjerovatno se ovo već ponovilo tako da se unaprijed ispričavam na smetnji. Pijem Lindynette 20 već dvije godine i nikad mi se prije nije dogodilo da sam zaboravila popiti tabletu. Situacija je takva da sam zadnji odnos imala 2.9., a dan nakon sam zaboravila popiti tabletu te sam 4.9. popila dvije tablete odjednom. Dakle, zaboravila sam popiti desetu tabletu pa sam u petak, 24 sata nakon, popila i desetu i jedanaestu odjednom. Znam da na uputama piše da se zbog jedne propuštene tablete u drugom tjednu ne treba koristiti dodatna zaštita, no svejedno me zanima iz nekih razloga koliki je rizik za trudnoću? Tablete pijem jako redovito i koristim i metodu coitus interruptus.
Još jednom se ispričavam na smetnji. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Neće doći do trudnoće. Ipak sugeriram dodatnu zaštitu kroz tjedan dana.

pandica7794

Postovani,
Pijem tablete Lindynette 20, izmedju 17. i 20.8. desilo mi se da sam zaboravila popiti jednu tabletu u zadnjem tjednu blistera, dakle prije sedmodnevne pauze izmedju stare i nove kutije. Postupila sam kako upute nalazu, preskocila sam pauzu te odmah po zavrsetku stare zapocela s novom kutijom. Ocekivano sam imala tockasto krvarenje od 22. do 27.8. i menstruacija mi je izostala. Sada imam jos 8 tableta do kraja kutije i osjecam simptome koje inace imam par dana pred menstruaciju (bolovi u trbuhu, osjetljive grudi). Zanima me kada mogu ocekivati da cu dobiti slijedecu menstruaciju, i da li ce mi se sada sve poremetiti? Inace mi je uvijek redovno dolazila svakih 28-29 dana, i to uvijek u pauzi izmedju jedne i druge kutije. Malo sam zabrinuta posto imam jos cijeli tjedan prije kraja kutije... zahvaljujem unaprijed na odgovoru. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće se poremetiti. Dobro ste postupili.Menstruaciju ćete dobiti koji dan nakon zadnje popijene pilule.

zana05

Pijem Yaz kontracepciju već 5 godina. Imam 24 godine. Dogodilo mi se da sam zaboravila popiti 7. tabletu više od 24 sata. Nakon što sam to primjetila, popila sam obje tablete, 7. i 8. ..... 8. tableta je popijena samo 3 sata nakon uobičajenog termina. Prije toga sam imala normalnu menstruaciju koja je završila kod pijenja 4. tablete iz novog blistera. 6. dan sam imala nezaštićeni odnos. Danas, 8. dan primjetila sam blago smeđi iscjedak s malim tragovima krvi, koji mi se inače nikada ne pojavljuje. Zanima me dali iscjedak upućuje na nekakav problem? I dali postoji mogućnost trudnoće s obzirom na zaboravljenu tabletu i spolni odnos?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je zbog nepravilnog uzimanja pilula. Ne bi trebalo doći do trudnoće.

Maricaa

Poštovani,
Koristim lindynette 20 5mjeseci ,zadnju tabletu iz prethodnog pakiranja sam popila 11.9 ,13.9 sam dobila menstruaciju koja je trajala do 18.9. ,tog zadnjeg dana menstruacije pocela sam piti novi blister,(posto mi je 7dana pauze proslo) ,prvu sam popila ali sljedecu drugu drugi dan sam zaboravila i nisam bila u mogucnosti sve do 20.9 uvecer .prvom prilikom sam popila obje tablete i za 19.9 i 20.9. Naime 19.9.sam imala odnos s deckom pa me sad zanima da li ta zaboravljena tableta u subotu moze utjecati na trudnocu i da li sam dobro postupila sto sam popila obje tablete najednom posto je proslo vise od 24h ? Zahvaljujem unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji ali nije velika, a trebali ste koristiti dodatnu zaštitu kroz tjedan dana,.

mima180

Poštovani, pijem Lindynette od svibnja ove godine. 1. rujna sam zaboravila popiti pilulu, umjesto u 17 sati kada ju inace pijem, popila sam ju oko 21 sat te sam toga dana imala spolni odnos, te je partner ejakulirao u mene. Nakon tjedan dana zavrsila sam sa 21. tabletom, mentruacija je nastupila 4 dana nakon no bila je iznimno oskudna , gotovo je nije ni bilo, te je trajala samo 3 dana. Trenutno pijem novu kutiju, i imam plodne dane i na dane oko ovulacije nastupilo je smeđe pranje, iznimna bol u maternici, dojkama i križima. Postoji li mogućnost trudnoće s obzirom da sam zaboravila na pilulu, a taj dan sam i pila alkohol...ima li alkohol kakav utjecaj na funkcioniranje pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći svakako.

stribi131

Poštovani, molim vas za pomoć, pijem Lindynette 20 već 15 mjeseci dogodilo mi se da sam danas 15. tabletu po redu popila sa 8 sati zakašnjenja, inače ih uredno pijem.
Prije 2 dana imala sam odnos s dečkom bez ikakve druge zaštite ali metodom prekinutog snošaja. Moje pitanje je da li može doći do trudnoće, a drugo pitanje je što mi je dalje činiti s obzirom da sam sa 15. tabletom zakasnila 8 sati i da li je zbog toga zaštita smanjena? Hvala vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena zaštita.

jjaksie

Poštovani, koristim lindynette 20, ovo mi je tek druga kutija, u zadnjih 10 godina nisam koristila kontracepcijske pilule.
Zadnju pilulu proslog pakiranja sam uzela u utorak 22.09., ali sam pauzu od 7 dana pocela brojiti tek od srijede 23.09.
I na taj nacin sam izbrojila tjedan dana od srijede i prvu pilulu novog pakiranja uzela danas, 01.10. oko 19:30.
Zadnji odnos s dečkom sam imala 28.09. bez koristenja dodatne zastite.
Zanima me da li postoji mogucnost od trudnoce s obzirom da sam tabletu trebala uzeti dan ranije tj.jucer i kako da nastavim sa daljnim koristenjem, dal da odbacim cijelu kutiju, uzmem 2 tablete sutra ili samo nastavim...
Također sam tokom pauze imala lagano krvarenje koje je prestalo prije 2 dana i trenutno mjesečnica jos nije dosla

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo nastavite neće doći do trudnoće. Po uobičajnoj shemi uzimanja.

sanja21

Poštovani,
pijem redovito Estal pilule i desilo mi se da sam jednu večer popila 2. Kako mi je ostalo 8 pilula, s obje strane pakiranja bila mi je označena subota i ja sam uzela s krive strane, tako da sam u nedjelju uzela 2, misleći da sam jednu zaboravila..
Sada me zanima hoće li mi mjesečnica doći ranije i kada da nastavim s novim paketom, a da pilule i dalje budu kontracepcija. Do sada sam uvijek prvu pilulu pila u nedjelju.
Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedna će vam faliti. Popijte do kraja blistera i sedam dana pauze pa novi blister. Menstruacije će vjerovatno doći ranije.

sanja21

To bi značilo da ne počinjem sa novom u nedjelju kao do sada, već u subotu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U subotu.

texx

Poštovani,
već godinu i pol pijem Lyndinette 20. Ovaj mjesec sam zaboravila popiti prvu pilulu u pakovanju (popila sam je sutradan zajedno s drugom) i imala odnose sa dodatnom zaštitom sve to 6. dana, kada je kondom pukao. Moj lječnik mi je rekao da je sve u redu i da nastavim piti normalno.
No, jučer, na 15. dan ciklusa imala sam nezaštićeni spolni odnos (iako je ejakulirao van) i zaboravila sam popiti tu tabletu. Popila sam je jutros, čim sam se sjetila, ali prošlo je već 14-15 sati.
Na uputama piše da imam 2 opcije, no mene zanima mogu li jednostavno popiti ovo pakovanje do kraja i napraviti normalnu pauzu? Također, kolika je mogućnost trudnoće?

Hvala lijepa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala. Popijte do kraja i pauza sedam dana ili započnite novi blister bez pauze.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 14
Naprijed