Kontracepcija

Propuštena pilula

pe3ca

Postovani,

Pijem Lindinete 20 vec jedno 3 godine, no dogodilo mi se da sam zaboravila jucer popiti 3 tbl iz pakiranja, dan petak. danas sam imala nezasticen spolni odnos, a da sam tbl zaboraviti popiti sam skuzila tek dns u subotu kada sam trebala uzeti za subotu, inace pijem u 20 h.popila sam obadvije odjednom...dali postoji mogucnost trudnoce ili nekih smetnji????

Hvala na odgovoru.

pe3ca

jako sam zabrinuta pa me zanima jos da li je normalno da nakon popijene obadvije tablete imam nekakav smeđkasti iscjedak??? Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalo je. Neće doći do trudnoće.

mobilna

Poštovani, pijem Yaz tablete te sam zaboravila popiti osmu rozu tabletu sjetila sam se nakon više od 24 sata (imala sam spolni odnos 2 dana prije zaboravljene tablete). Kada sam primjetila da sam zaboravila popila sam dvije odjednom, međutim danas trebam početi sa novim paketom tableta, a menstruacije nema samo blagi iscjedak koji je lagano smećkast. Kolike su šanse za trudnoću? Ponekad mi menstruacija zna izostati iako se to dogodilo samo dva puta u 3 godine, ali u tom slučaju nije bilo niti iscjedka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Napravite test za svaki slučaj i nastavite dalje s uzimanjem.

katy0301

Pozdrav,

redovno pijem Diane-35 kontracepciju već otprilike 3 mjeseca i sve je do sad bilo u redu, nikad ju ne zaboravljam popiti. No, u utorak sam imala spolni odnos i dečko je svršio u mene, a zaboravila sam popiti tabletu. Sjetila sam se tek 24 sata kasnije kad sam vidjela da je tableta za utorak još uvijek tamo. Pročitala sam uputstva pa sam popila obje odjednom (za utorak i za srijedu). Inače, 3. tjedan mi je te jedne table u pakiranju. Dakle, 3. tjedan ciklusa, trebala bih dobiti menstruaciju uskoro. Postoji li bilo kakva šansa za trudnoću? Koje je Vaše mišljenje? Trebam li se brinuti?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo doći do trudnoće. Ne trebate brinuti.

Morticia

Postovani,
Pijem vec 3 godine Microgynon, nikada nisam ni jednu tabletu zaboravila.
U subotu sam imala odnos, a u ponedeljak sam zaboravila popiti tabletu (18. u pakovanju, dakle pred sami kraj) Popila sam danas (u srijedu) obje, i nastavicu piti odmah drugo pakovanje.
Da li postoji mogunost za trudnocu zbog ovog odnosa u subotu? U uputstvu pise da ne bi trebalo doci do trudnoce ako se sve pilo prije toga uredno, i da narednih 7 dana koristim dodatnu kontracepciju, ali opet sam zabrinuta.
Unaprijed hvala.

Morticia

Ocigledno sam sva zbunjena, danas u utorak sam popila obje tablete (greskom sam napisala srijeda)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Uzmite do kraja i bez pauze prijeđite na novi blister.

ana-v

Dobar dan! 15. dan ciklusa zaboravila sam popiti tabletu u 20h, popila sam ju ujutro u 8h, znači 12 sati kasnije. Ovo mi je prvi mjesec korištenja kontracepcijskih tableta (Logest). Zanima me jesam li još uvijek zaštićena od trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste u potpunosti.Savjetujem dodatnu zaštitu do kraja blistera. To se savjetuje za svaki slučaj.

logest24

Postovani,
U ponedeljak sam zaboravila popiti tabletu, tako da sam u utorak, sa zakasnjenjem od 10h popila tabletu i nastavila uobicajeno da pijem ostatak. U cetvrtak sam popila poslednju tabletu iz pakovanja, a u subotu imala nezasticen odnos sa ejakulacijom. Da li postoji opasnost od trudnoce? Koristim logest pilule, vec 2 godine.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

Microgynon

Postovani,
dosta sam edukovana o reproduktivnom zdravlju, ali do sada nisam imala susreta sa propustenom pilulom.
Naime pijem vec nekoliko godina microgynon, nikada nisam zaboravila ni jednu tabletu.
Ovaj mjesec sam 18. tabletu zaboravila (ponedeljak), u utorak sam popila i 18. i 19., i nastavila piti pakovanje do kraja, odmah sam uzela i novo pakovanje tableta, dakle bez pauze od 7 dana. Imala sam odnos 5. dan navece (pilule pijem ujutru) nakon zaboravljene tablete, ali smo takodje koristili i ne bas pouzdanu metodu, prekinutog snosaja, kao dodatni vid zastite. Da li postoji sansa za trudnocu, kolika, i da li samo teorijska ?
Takodje, od dana zaboravljene tablete, iako nisam imala odnos taj dan, grudi me jako bole, da li je to povezano sa izostankom menstruacije ovaj mjesec, jer me obicno bole prije svakog ciklusa i trebam li biti zabrinuta?
Izvinjavam se na opsirnom pitanju, i unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, neće doći do trudnoće.

Tanjabeta

Postovani,

Usled nekih dogadjaja i selidbe u drugi grad nekako sam uspela da propustim pet tableta iz novog pakovanja pilula. Tacnije u nedelju 27. Sam trebala poceti sa novim pakovanjem a juce 31. Sam popila dve pilule za 30. I 31. I planiram da nastavim sa ovim pakovanjem. Da li mislite da je to dobra odluka ili bih trebala da prestanem da pijem i napravim pauzu od mesec dana? Hvala puno

Tanjabeta

Postovani,

Usled nekih dogadjaja i selidbe u drugi grad sam zaboravila da pocnem sa novom kutijom pilula i propustila sam prvih pet pilula.. Znaci umesto 27. U nedelju popila sam dve pilule juce 31.. Mislila sam da nastavim sa uzimanjem ove kutije , ali me zanima vase misljenje i da li je bolje napraviti pauzu od mesec dana. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pauza od mjesec dana je bolja opcija.

ana-v

Dobar dan! Smije li se krenuti s novom kutijom pilula 9. Dan pauze? I hoce li ona jednako raditi kao da sam krenila 8. Dan pauze?